باتری دوو سیلو

مشخصات باتری دوو سیلو

 

باتری ۶۰ آمپر پایه کوتاه سوزوکی ، باتری ۵۰ آمپر اوربیتال سیلور، باتری ۵۰ آمپر واریان صبا

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱


تعویض باتری دوو سیلو

۱. مشکلات میل لنگ و توقف مکرر موتور
دینام عدم مشکل شارژ باتری خواهد داشت.

به نوبه خود، باتری خودرو قدرت کافی برای روشن کردن خودرو را نخواهد داشت.

اگر موتور تقریباً بلافاصله پس از استارت از کار بیفتد ، دینام ماشین شما دلیل اصلی احتمالی آن است. توقف مکرر موتور در حین رانندگی نیز نشان دهنده مشکل دینام است.

با این حال ، اگر موتور شما خاموش نشود ، اما چراغ های جلو خوب کار کنند ، می تواند یک موتور استارت بد باشد که در زیر کاپوت شما کمین کرده است.

۲. چراغهای جلو کم نور یا بیش از حد روشن
ممکن است چراغ‌های جلوی شما به‌طور ناهموار کم نور یا روشن شوند و حتی ممکن است سوسو بزنند. این می تواند به این معنی باشد که دینام خودرو در ارائه توان ثابت مشکل دارد.

یکی از راه های بررسی این است که دور موتور را بچرخانید .

اگر چراغ‌های جلوی شما با RPM بالاتر روشن می‌شوند و وقتی پای خود را از روی پدال خارج می‌کنید کم‌نور می‌شوند، دینام ماشین شما قطعاً مشکل دارد.

۳. کاهش نور چراغ های داخلی
اگر روشنایی داخلی و چراغ های داشبورد شما به تدریج با روشن شدن موتور کم می شود ، این نشان دهنده قدرت ناکافی یک دینام خراب است.

۴. باتری مرده
این می تواند کمی گیج کننده باشد زیرا به نظر می رسد به مشکل باتری اشاره دارد.

با این حال، شارژ باتری ماشین نیز می‌تواند نشانه مشکلات راه‌اندازی خودرو باشد – همیشه علت آن نیست.

به یاد داشته باشید، دینام معیوب، باتری خودرو را شارژ نمی کند، بنابراین در تلاش بعدی خود با میل لنگ، با باتری خالی می شوید.

۵. خرابی لوازم جانبی الکتریکی
اگر دینام خودروی شما از کار بیفتد، احتمالاً هر سیستم الکتریکی را با خروجی دینام ناسازگار مختل می کند.

یک مشکل الکتریکی مانند صداهای عجیب استریو ، یک پنجره قدرت آهسته نورد ، سرعت سنج هایی که به هم می ریزد ، همه می توانند ناشی از یک دینام بد باشند.

رایانه های خودرو اغلب فهرستی از اولویت محل مصرف برق را دارند ، معمولاً با رعایت ایمنی. بنابراین، با خرابی دینام، ممکن است قبل از چراغ های جلو، برق استریو را از دست بدهید.

۶. صداهای غرغر یا جیغ
غر زدن یا جیغ کشیدن از وسیله نقلیه هرگز نشانه خوبی نیست.

اگر وقتی هیتر یا سیستم صوتی روشن است صدای جیغ بلندتر می شود ، به خوبی می توانید یک دینام معیوب داشته باشید. این صداها همچنین می تواند ناشی از مالش تسمه دینام نامناسب به قرقره دینام باشد.

راه دیگر برای مشخص کردن دینام معیوب این است که رادیو AM را روی یک شماره گیری کم بدون موسیقی و دور موتور روشن کنید. صدای ناله یا مبهم می تواند به مشکل دینام اشاره کند.

۷. بوی سوزش وجود دارد
تسمه دینام تحت کشش و اصطکاک دائمی است. همانطور که فرسوده می شود، می تواند بوی سوزش ایجاد کند زیرا نزدیک موتور داغ است.

دینام بیش از حد کار کرده یا دینام با سیم های آسیب دیده نیز می تواند بوی سوختگی منتشر کند. سیم های فرسوده مقاومت الکتریکی ایجاد می کنند و هنگامی که دینام جریان برق را از طریق آنها به حرکت در می آورد گرم می شوند.

۸. چراغ های هشدار داشبورد روشن می شوند
چراغ باتری روشن نشان می دهد که چیزی در سیستم شارژ شما خاموش است. در برخی از خودروها، این را می توان با چراغ چک موتور نشان داد.

ممکن است هنگام روشن و خاموش شدن چراغ داشبورد هنگام استفاده از لوازم جانبی مختلف ، متوجه چشمک زدن آن شوید. این به این دلیل اتفاق می‌افتد که دینام در تامین برق بارهای تغییر دهنده مشکل دارد.

برای جمع بندی:

عیب یابی مشکلات راه اندازی خودرو همیشه ساده نیست.

چیزی که ممکن است به عنوان یک مشکل ساده باتری مرده به نظر برسد، می‌تواند علت ریشه‌ای عمیق‌تری داشته باشد. و از آنجایی که بسیاری از این باتری و دینام علائم با هم همپوشانی دارند، می توان آن را سخت به دقت اشاره کردن آنچه که در واقع باعث مشکل است.

 


قیمت باتری سانگ یانگ دوو سیلو

 

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱


خرید باتری دوو سیلو

۲. هنگامی که از باتری استفاده نمی کنید، آن را جدا کنید
اگر احتمال دارد خودرو را حداقل دو هفته در حالت بیکار رها کنید، برای جلوگیری از کاهش آهسته شارژ، کانکتور ترمینال را جدا کنید. لوازم جانبی غیرفعال مانند ساعت حتی اگر خودرو خاموش باشد همچنان از برق استفاده می کند. فراموش نکنید که کانکتور را از باتری خودرو جدا کنید.
۳. مکرر رانندگی کنید
رفتن به گشت و گذارهای کوتاه منظم می تواند به طور چشمگیری طول عمر باتری شما را کاهش دهد. حداقل دو بار در هفته به مدت ۳۰ دقیقه رانندگی کنید، دینام باتری را شارژ می کند. شما نیازی به تصمیم گیری در مورد مقصد ندارید، فقط برای یک سفر تفریحی تفریحی در اطراف محله بروید.

 

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

باتری دوو سیلو با قیمت مناسب

تست باتری سانگ یانگ دوو سیلو

ارسال و نصب رایگان باتری دوو سیلو

چرا دمای زیاد بر باتری سیلو تاثیر منفی دارد؟

درجه حرارت نامناسب و بسیار گرم می تواند باعث تجمع بلورهای سولفات سرب بر روی صفحات باتری دوو سیلو شود. اگر خودرو سیلو شما برای مدت طولانی در چنین شرایطی بماند، تجمع سولفات می تواند به طول عمر طولانی و مناسب باتری سیلو آسیب برساند. همچنین ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا باتری دوو سیلو شما در این شرایط شارژ شود، به خصوص اگر فقط در مسافت های کوتاه رانندگی می کنید. این سولفاته ها همچون عایقی عمل کرده و انتقال جریان بین باتری سیلو و دینام را با مشکل مواجه می کند.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری آریو Z300

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

 

چگونه برق دزدی باتری سیلو را شناسایی کنیم؟

برق دزدی از عوامل موثر بر دشارژ شدن باتری دوو سیلو است که به دلایل متعددی اتفاق می افتد. شایع ترین دلیل برق دزدی، وجود مشکل و اتصال در سیم کشی ضبط، رادیو، دزدگیر، قفل مرکزی و … است. برای تعیین این که برق دزدی مربوط به کدام بخش است می توانید از مولتی متر استفاده کنید. قطب مثبت باتری دوو سیلو را از آن جدا کرده و در دست خود نگه دارید، سپس یک سیم مولتی متر را به قطب مثبت که در دست دارید متصل کنید و سیم دیگر را به جایی که قطب مثبت را از روی باتری جدا کرده اید، وصل کنید. اگر مولتی متر عدد صفر را نشان ندهد ، باید ولتاژ تغذیه ی مدار های الکتریکی را از طریق جدا کردن فیوز مربوطه به نوبت قطع کنید، هنگام قطع هر کدام از مدار ها، اگر عبور جریان قطع شد و مولتی متر عدد صفر را نشان داد، می فهمیم که آن مدار دچار برق دزدی می باشد.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری شاهین

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

 

برای این که باتری سیلو شارژ کافی داشته باشد چه توصیه ای دارید؟

افکار عمومی این است که شما باید حداقل ۲۰ دقیقه در هفته ماشین را برانید تا شارژ مجدد را روی آن اعمال کنید. این بدان معنا نیست که رانندگی به مدت ۲۰ دقیقه باتری شما را به طور کامل شارژ می کند. اگر باتری سیلو شما مدتی است که به دلیل عدم فعالیت دینام شارژ دریافت نکرده است، ممکن است ۲۰ دقیقه رانندگی آن را به طور کامل شارژ نکند و توجه داشته باشید که اگر شارژ کافی به باتری نرسد، ممکن است زودتر از زمانی که انتظارش را می کشید نیاز به تعویض باتری سیلو پیدا کنید.

ارسال و نصب باتری در تمامی محله های تهران از جمله مرزداران ، مجیدیه و نارمک به صورت رایگان برای مشتریان عزیز انجام می شود.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری هایما S5

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها