باتری فولکس تیگوان

مشخصات باتری فولکس تیگوان

 

مشخصات باتری فولکس تیگوان:

باتری 60 آمپر پایه کوتاه سوزوکی ، باتری 50 آمپر اوربیتال سیلور، باتری 50 آمپر واریان صبا

97 24 85 77 – 021


تعویض باتری فولکس تیگوان

اگر قبلاً اصطلاح “دینام” را شنیده اید ، احتمالاً می دانید که این قسمت ضروری وسیله نقلیه شما است. اما دینام دقیقاً چه کاری انجام می دهد ؟ به بیان ساده، دینام شما باتری ماشین شما را شارژ نگه می دارد و به شما امکان می دهد ماشین خود را روشن کنید و از لوازم الکترونیکی مانند چراغ های جلو و رادیو خود استفاده کنید.

اگر با مشکلات دینام خودرو روبرو هستید ، ممکن است متوجه شوید که ماشین شما بیش از چند دقیقه روشن نمی شود یا روشن نمی ماند. با این حال، قبل از اینکه این اتفاق بیفتد، احتمالاً با یک یا چند مورد از این هفت نشانه خرابی دینام مواجه خواهید شد.

7 نشانه خرابی جایگزین
1. نورهای کم نور یا بیش از حد روشن
وقتی دینام شروع به از کار افتادن می کند، ولتاژ ناسازگاری را به لوازم جانبی الکترونیکی شما می دهد. به طور کلی ، این تجهیزات از عملکرد کم یا بیش از حد استفاده می کند ، مانند چراغ های جلو که بسیار کم نور هستند یا بسیار روشن هستند. همچنین ممکن است نورهای سوسوزن یا نورهایی را تجربه کنید که به طور نامنظم از روشن به کم نور و بالعکس تغییر می کنند.

2. باتری مرده
گاهی اوقات یک باتری مرده فقط یک باتری مرده است – عمر آن پس از چند سال استفاده به پایان می رسد – یا ممکن است به طور تصادفی چراغ های جلو را تمام شب روشن گذاشته باشید. با این حال، در مواقع دیگر، باتری مرده می تواند نشانه ای از خرابی دینام شما باشد.

دینام بد باتری را به اندازه کافی شارژ نمی کند در حالی که موتور در حال کار است و باعث می شود شارژ سریعتر از حد معمول تخلیه شود. یکی از راه های آزمایش اینکه آیا مشکل مربوط به باتری یا دینام است این است که ماشین را سریع راه اندازی کنید . اگر خودروی خود را به سرعت روشن کنید و همچنان کار کند، ممکن است باتری شما به زودی نیاز به تعویض داشته باشد. با این حال، اگر خودرو را به سرعت روشن کنید و کمی بعد دوباره از بین برود، ممکن است به این معنی باشد که دینام شما انرژی کافی به باتری نمی‌رساند.

3. لوازم جانبی آهسته یا خراب
آلترناتیو که برق کافی به لوازم الکترونیکی خودرو شما نمی دهد ، اغلب باعث ایجاد لوازم جانبی کند یا بی کار می شود. اگر متوجه شدید که پنجره‌هایتان بیشتر از حد معمول بالا و پایین می‌شوند، یا اگر گرمکن صندلی‌تان احساس خاموشی می‌کند، یا حتی اگر سرعت‌سنج و سایر ابزارها شروع به خراب شدن کردند، ممکن است مشکل دینام داشته باشید.

بسیاری از وسایل نقلیه مدرن همچنین دارای یک لیست اولویت از تجهیزات برنامه ریزی شده در خودرو هستند که به رایانه داخلی می گوید اگر دینام برق کافی را تامین نمی کند، ابتدا برق را از کجا قطع کند. به این ترتیب، اگر با دینام معیوب رانندگی می‌کنید، قبل از قطع برق چراغ‌های جلو، برق رادیوی خود (یا سایر لوازم جانبی غیرضروری) را از دست خواهید داد.

4. مشکل در شروع یا توقف مکرر
همانطور که قبلا ذکر شد، مشکل در راه اندازی موتور ممکن است به این معنی باشد که دینام شما باتری را شارژ نمی کند . این بدان معناست که هنگامی که کلید را در جرقه زنی می چرخانید ، تنها چیزی که می شنوید یک صدای کلیک به جای صدای موتور موتور است.

از سوی دیگر، اگر خودروی شما مکرراً در حین رانندگی متوقف می‌شود، ممکن است نشانه‌ای از این باشد که شمع‌ها قدرت کافی از دینام دریافت نمی‌کنند تا موتور را روشن نگه دارد.

5. صداهای غرغر یا ناله
اتومبیل ها صداهای عجیب و غریب زیادی تولید می کنند – برخی بی ضرر هستند در حالی که برخی دیگر می توانند نشان دهنده مشکلات مکانیکی جدی باشند. اگر از زیر کاپوت صدای غرغر یا ناله شنیدید، ممکن است مشکل دینام داشته باشید که باید توسط یک متخصص در اسرع وقت بررسی شود.

این صدای غرغر یا ناله زمانی اتفاق می افتد که تسمه ای که قرقره دینام را می چرخاند نامناسب شده یا به کنار قرقره می مالد. در صورت خراب شدن یاتاقان های چرخاننده شفت روتور نیز ممکن است این صدا را بشنوید.

6. بوی سوختن لاستیک یا سیم
بوی بد سوختن لاستیک یا سیم می تواند نشان دهنده این باشد که قسمت هایی از دینام شما شروع به فرسودگی کرده است. از آنجا که تسمه محرک دینام تحت کشش و اصطکاک مداوم است – و به دلیل نزدیک بودن به موتور داغ – ممکن است با گذشت زمان فرسوده شده و بوی لاستیک سوزان ناخوشایند را از خود ساطع کند .

به طور مشابه، اگر دینام شما بیش از حد کار می کند یا سیم های آن فرسوده یا آسیب دیده است، ممکن است بوی سوختگی شبیه به آتش سوزی الکتریکی را استشمام کنید. دینام بیش از حد کار می کند سعی می کند الکتریسیته زیادی را از طریق سیم های خود عبور دهد و باعث گرم شدن ناایمن آنها می شود. سیم های آسیب دیده همچنین در برابر جریان الکتریسیته مقاومت ایجاد می کنند و باعث گرم شدن سیم ها و انتشار بوی بد می شوند.

7. چراغ هشدار باتری روی داش
هنگامی که چراغ هشدار باتری روی داشبورد ظاهر می شود، معمولاً اشتباه می شود که یک مشکل خاص باتری است. با این حال، چراغ هشدار باتری نشان می دهد که ممکن است مشکلی در سیستم الکتریکی گسترده تر ماشین شما از جمله دینام وجود داشته باشد.

آلترناتورها طوری طراحی شده اند که با ولتاژ خاصی کار می کنند ، معمولاً بین 13-14.5 ولت. اگر دینام شما از کار بیفتد، ممکن است ولتاژ آن کمتر از ظرفیت باشد و باعث شود چراغ هشدار باتری روی داشبورد شما ظاهر شود. به طور مشابه ، چراغ باتری نیز ظاهر می شود اگر دینام بیش از حد ولتاژ خود باشد ، بسته به میزان استرس آن.

بسته به بار الکتریکی لوازم جانبی خودرو (چراغ‌های جلو، برف‌پاک‌کن‌ها، رادیو و غیره)، ممکن است با نوسانات دینام در داخل و خارج از ظرفیت ولتاژ مورد نظر خود، چراغ هشدار باتری را روشن و خاموش کنید. اگرچه ممکن است این یک آزار جزئی به نظر برسد، بهتر است ماشین خود را برای بازرسی دینام بیاورید تا اینکه در کنار جاده گیر کرده باشید.

 

97 24 85 77 – 021


قیمت باتری سانگ یانگ فولکس تیگوان

 

97 24 85 77 – 021


خرید باتری فولکس تیگوان

2. خودروی خود را برای مدت طولانی بدون استفاده رها نکنید
اگر ماشین شما برای چند روز در یک زمان غیرفعال باشد (یا اگر فقط در سفرهای کوتاه استفاده می شود)، باتری زمان کافی برای شارژ مجدد نخواهد داشت.

خودروی شما در صورت استفاده منظم بهترین عملکرد خود را خواهد داشت، بنابراین در صورت امکان، حداقل یک بار در هفته آن را به مدت 30 دقیقه رانندگی کنید تا موتور گرم شود و مایعات خودرو به گردش درآیند.

اگر برای چند هفته بدون استفاده باقی بماند ، به احتمال زیاد هنگام استفاده بعدی از ماشین ، باتری ماشین شما نیاز به توجه دارد. بهترین کار این است که از شارژ کامل آن اطمینان حاصل کنید و بررسی کنید که سطح الکترولیت صحیح باشد (اگر کلاهک های قابل جابجایی دارد). اگر شک دارید، برای مشاوره بیشتر با RAC یا یک کارگاه خودرو تماس بگیرید.

مطالب مرتبط: چگونه از ماشین خود در زمانی که در حال استفاده نیست نگهداری کنیم »

3. باتری خود را مرتباً تمیز کنید
کثیفی، کثیفی یا رطوبت روی باتری ماشین می تواند باعث نشت در بدنه باتری شود و باعث اتصال کوتاه شود که به نوبه خود می تواند باتری شما را صاف کند. این جرم سطحی را می توان به راحتی با یک اسفنج و یک پارچه خشک پاک کرد. این کار را حداقل یک بار در ماه انجام دهید تا از تجمع آن جلوگیری کنید.

متأسفانه، خوردگی در پایانه های باتری و گیره های سرب باتری رایج است. خوردگی روی ترمینال‌ها و گیره‌های سربی می‌تواند مانع از جریان الکتریسیته از طریق باتری شود، بنابراین برای اطمینان از طول عمر و کارایی باتری، پاک کردن آلودگی یا تجمع بسیار مهم است. در صورت نیاز از مکانیک خود بخواهید که پایانه ها را در حین تعمیر تمیز کند.

 

97 24 85 77 – 021

باتری فولکس تیگوان با قیمت مناسب

تست باتری سانگ یانگ فولکس تیگوان

ارسال و نصب رایگان باتری فولکس تیگوان

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments