باتری میتسوبیشی اوتلندر

باتری میتسوبیشی اوتلندر

مشخصات باتری میتسوبیشی اوتلندر

میتسوبیشی لنسر دومین پیشنهاد کوچک این برند است، یک سدان جمع و جور چهار در که در خط محدود این شرکت در بالای میراژ کوچک قرار دارد. طی دو سال گذشته، میتسوبیشی به طور چشمگیری ترکیب Lancer را جبران کرده است. مدل پنج درب هاچ بک SportBack در سال های گذشته از بین رفته است، و نسخه های عملکردی Evolution و Ralliart با الهام از رالی از بین رفته اند. با لنسر، میتسوبیشی رقبایی دارد که شامل تویوتا کرولا، هوندا سیویک، کیا فورته، دوج دارت، فورد فوکوس، شورولت کروز، هیوندای النترا و نیسان سنترا و سایر شرکت ها می شود. پیش از این، سوبارو WRX، فولکس واگن GTI، فولکس واگن گلف R و فورد فوکوس ST همگی با Lancer Ralliart و Evolution که در حال حاضر متوقف شده بود، رقابت کردند.

مشخصات باتری میتسوبیشی اوتلندر : باتری فابریک ماشین میتسوبیشی اوتلندر، باتری 60 آمپر پایه بلند در قالب D23 و قطب چپ است. این باتری مناسبترین باتری برای این ماشین است زیرا می تواند به راحتی برق مورد نیاز این ماشین را فراهم سازد.

متداول ترین نوع باتری موجود، باتری های سیلد اسید هستند که دارای درب مهر و موم شده به بدنه باتری اند. این اتفاق باعث شده است تا نگهداری از این باتری ها آسان تر از باتری های اسیدی باشد زیرا دیگر نیازی نیست به صورت ماهانه سطح الکترولیت باتری را چک کنید و در صورت کم شدن سطح الکترولیت، به آن آب اضافه کنید زیرا به دلیل مهر و موم بودن درب باریف سطح الکترولیت باتری تغییر زیادی هم نمی کند.

 

باتری 60 آمپر پایه بلند سوزوکی ، باتری 60 آمپر پایه بلند اوربیتال سیلور، باتری 60 آمپر پایه بلند واریان صبا


تعویض باتری میتسوبیشی اوتلندر

عملکرد طبیعی باتری در محفظه موتور به خوبی شناخته شده است: بدون باتری نمی توان خودرو را راه اندازی کرد. علاوه بر موتور استارت، شمع ها، چراغ ها و برنامه های الکترونیکی همه به انرژی الکتریکی نیاز دارند. اما باتری چگونه ساخته شده و چگونه کار می کند؟

اجزا و ساختار باتری های خودرویی :

الکترود مثبت:

قطب مثبت: در باتری های اسید سرب، صفحه با بار مثبت (مواد فعال) شامل اکسید سرب (PbO بر 2 ) است که در یک الکترولیت قرار دارد.
شبکه مثبت: شبکه مثبت شامل یک آلیاژ سرب است و برای نگه داشتن مواد فعال و به عنوان جمع کننده جریان استفاده می شود.

الکترود منفی:

صفحه منفی: صفحه دارای بار منفی (ماده فعال) از سرب خالص (سرب) تشکیل شده است که در الکترولیت نیز غوطه ور است.
صفحه منفی: مانند صفحه مثبت ، این نیز از آلیاژ سرب تشکیل شده و به همان منظور انجام می شود.

الکترودها با بارهای مختلف توسط یک کیسه جدا کننده جدا می شوند.

الکترولیت مخلوطی از اسید سولفوریک (H 2 SO 4 ) و آب مقطر است. این الکترولیت می تواند به صورت مایع (مانند باتری های مرطوب معمولی یا فناوری پیشرفته EFB) ، به شکل ژل یا در یک تشک شیشه ای (مانند فناوری AGM برای برنامه های جدیدتر استارت استاپ) متصل شود.

چندین الکترود مثبت یک مجموعه صفحه مثبت و چندین الکترود منفی یک مجموعه صفحه منفی را تشکیل می دهند. مجموعه صفحات منفی و مثبت یک بلوک صفحه را تشکیل می دهند. بلوک صفحه یک سلول باتری است.

یک باتری استارت معمولی متشکل از 6 سلول متصل به هم است که هر کدام دارای ولتاژ اسمی 2 ولت هستند که در صورت شارژ کامل باتری، ولتاژ آن حدودا اً 12.72 ولت است. ظرفیت و قابلیت شروع سرد باتری از تعداد صفحات در هر سلول ناشی می شود.

قانون کلی: هرچه تعداد صفحات بیشتر از یک سلول باشد و بنابراین سطح بزرگتری را تشکیل می دهند، قدرت شروع به کار سرد (CCA) که باتری می تواند بیشتر کند، بیشتر است. با این حال، اگر از فضای داخل سلول برای صفحات کمتر اما ضخیم تر استفاده شود، ثبات چرخه افزایش می یابد. این بدان معناست که باتری برای توان بیشتر شارژ (فرایند شارژ و تخلیه مداوم) طراحی شده است.

سلول ها در محفظه ای ساخته شده اند که از پلاستیک مقاوم در برابر اسید (پلی پروپیلن) ساخته شده است. در یک باتری معمولی SLI ، این با یک روکش با سیستم هزارتو بسته می شود که از خروج مایع باتری جلوگیری می کند و مایع را از گاز جدا می کند.

باتری های اولیه دارای دوشاخه پیچ بودند که باعث می شد با آب مقطر پر شوند. باتری های مدرن کاملاً بدون تعمیر و نگهداری هستند. نیازی به آب ندارد و نباید به آن اضافه شود. اگرچه باتری های AGM هنوز دارای “دوشاخه یک طرفه” هستند، اما تحت هیچ شرایطی نباید آنها را باز کنید.

اکنون اگر با ساختار باتری خودرو خود آشنا شدید و می دانید که باتری خودروتان خراب شده است و یا عملکرد ضعیفی دارد، می توانید با کارشناسان امداد رسان باتری تماس بگیرید تا در کمترین زمان تعویض باتری میتسوبیشی اوتلندر شما را انجام دهند.

 

97 24 85 77 – 021


قیمت باتری میتسوبیشی اوتلندر

تاریخ تولید باتری، گارانتی باتری، کشور سازنده باتری، مواردی هستند که بر قیمت باتری ماشین اثر می گذارند.

تاریخ تولید باتری اگر برای بیش از 4 ماه گذشته باشد، به این معنا است که از طول عمر آن باتری همین مقدار زمان گذشته است و صفحات باتری طی انچام واکنش های شیمیایی، فرسوده شده است، زیرا ساختار باتری به گونه ای است که حتی اگر بر روی ماشین هم نصب نباشد، واکنش های شیمیایی آن انجام می شود. بنابراین فروشنده برای این که از تاریخ تولید باتری، زمان بیشتری نگذرد، آن را با قیمت کمتری به فروش می رساند.

گارانتی باتری بیانگر اصالت باتری و بالا بودن سطح کیفیت باتری است. باتری بی کیفیت و بدون گارانتی قطعا قیمت کمتری هم دارد، بنابراین اگر باتری ارزان قیمت تهیه کرده اید به عدم داشتن گارانتی آن توجه کنید.

کشور سازنده نیز در قیمت باتری بسیار تاثیرگذار است زیرا باتری ای که از یک کشور دیگر وارد کشور ما شود، دارای هزینه های گمرک، انبار داری، حمل و نقل و … است که به طور مستقیم به قیمت باتری اضافه می شود. بنابراین دلیل بالا بودن قیمت باتری خارجی را متوجه شدیم.

اگر می خواهید قیمت دقیق و به روز باتری ماشین خود را بدانید، می توانید با کارشناسان امداد رسان باتری تماس بگیرید تا قیمت بتری میتسوبیشی اوتلندر را در اختیارتان قرار دهند.

 

97 24 85 77 – 021


خرید باتری میتسوبیشی اوتلندر

باتری ماشین از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا وظیفه باتری ماشین است که آن را راه اندازی کند تا شما بتوانید به مسیر خود ادامه دهید. این قطعه با ارزش، دارای بازه زمانی طول عمر مفید است که بعد از آن عملکرد صحیحی ندارد و نیاز به جایگزین دارد و شما باید باتری نو تهیه کنید. برای خرید باتری میتسوبیشی اوتلندر نو باید اطلاعات دقیق و کافی داشته باشید تا بتوانید بهترین و مناسب ترین باتری را تهیه کنید. برای این که بتوانید باتری مناسب را انتخاب کنید، می توانید مطالب صفحه سایت ما را با دقت بخوانید و یا با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را برای خرید باتری مناسب راهنمایی کنند.

به هنگام خرید باتری میتسوبیشی اوتلندر خود، به این موضوع توجه کنید که باتری با کیفیت تهیه کنید. برای اینکه بتوانید باتری با کیفیت تهیه کنید و خیالتان راحت باشد که باتری اصل خریداری کرده اید، باید از نمایندگی باتری اقدام به خرید کنید.

شرکت امداد رسان باتری، به عنوان نمایندگی سپاهان باتری و صبا باتری، باتری های با کیفیت این دو کارخانه را با خدمات پس از فروش رایگان و همراه با گارانتی معتبر به دست شما می رساند.

ارسال باتری، نصب باتری و تست سلامت دینام ماشین از جمله خدمات رایگان امداد رسان باتری است.

شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز که تمایل داشتید با ما تماس بگرید و از خدمات ما بهره مند شوید.

خبر خوب این است که شما می توانید وجه باتری را پس از نصب باتری بر روی ماشینتان توسط کارشناسان ما و کسب اطمینان خاطر از سلامت باتری، پرداخت کنید.

 

97 24 85 77 – 021

باتری میتسوبیشی اوتلندر با قیمت مناسب

تعویض باتری میتسوبیشی اوتلندر

ارسال و نصب رایگان باتری میتسوبیشی اوتلندر

باتری میتسوبیشی اوتلندر اسیدی بهتر است یا سیلد اسیدی؟

باتری بخش بزرگی از هر خودروی بنزینی است و بدون باتری میتسوبیشی اوتلندر مناسب احتمالا در وسط جاده گیر می کنید. باتری هایی که عمدتاً در کاربردهای خودرو مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از: باتری اسیدی یا آبی و باتری سیلد اسیدی یا خشک . باتری های خشک بدون نیاز به تعمیر و نگهداری هستند زیرا الکترولیت در محفظه باتری در کارخانه آب بندی شده است و نیازی به نگهداری سطوح الکترولیت ندارد.

اگرچه بسیاری از وسایل نقلیه مدرن از باتری های بدون تعمیر و نگهداری استفاده می کنند ، اما بسیاری از وسایل نقلیه به دلیل مقرون به صرفه بودن آنها هنوز از باتری های آبی استفاده می کنند. باتری میتسوبیشی اوتلندر بدون تعمیر، درپوش های دریچه ای ندارند زیرا مهر و موم شده اند، اما بیشتر آنها دارای یک هیدرومتر داخلی هستند که می تواند از طریق نشانگر شارژ که یک شیشه دایره ای شکل است، وضعیت شارژ و وضعیت باتری را تشخیص دهد.

رنگ اندیکیتور نشان دهنده وضعیت شارژ باتری است. اگر سبز است ، باتری شارژ دارد. اگر فقط یک سایه تیره تر است که به وضوح قابل مشاهده نیست ،باید شارژ شود و در نهایت یک نقطه سفید به این معنی است که باتری باید تعویض شود.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری چانگان CS 35 و باتری آرزو 6

97 24 85 77 – 021

 

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments