باتری هوندا اکورد

مشخصات باتری هوندا اکورد

 

باتری ۶۰ آمپر پایه کوتاه سوزوکی ، باتری ۵۰ آمپر اوربیتال سیلور، باتری ۵۰ آمپر واریان صبا

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱


تعویض باتری هوندا اکورد

وقتی نوبت به برق رسانی به رادیو، چراغ های جلو و سایر اجزای الکترونیکی ماشین شما می رسد، ممکن است فکر کنید این باتری است که تمام کار را انجام می دهد. در حقیقت ، این آلترناتیو شما است که همه چیز را در حال کار نگه می دارد. اما یک دینام دقیقاً چه کاری انجام می دهد و چگونه کار می کند؟ ادامه را بخوانید تا دریابید که دینام شما چقدر مهم است و چگونه مشکلات دینام خودرو را قبل از تبدیل شدن به یک مشکل اصلی تشخیص دهید.

آلترناتور چه کاری انجام می دهد؟
در حالی که باتری برای روشن کردن ماشین شما در حالت خاموش ضروری است، دینام ماشین شما را هنگامی که موتور روشن است زنده نگه می دارد. دینام اکثر اجزای الکترونیکی خودرو را در حین رانندگی یا در حال حرکت، از جمله چراغ‌های جلو، فرمان برقی، شیشه‌های برقی، برف پاک‌کن‌های شیشه جلو، صندلی‌های گرمکن، ابزار داشبورد و رادیو تغذیه می‌کند. دینام همه آنها را با جریان مستقیم (DC) تغذیه می کند. دینام شما همچنین وظیفه شارژ باتری خودرو را در حین رانندگی بر عهده دارد.

دینام با تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی عمل می کند. هنگامی که موتور شما روشن است ، کمربند محرکی را که روی قرقره متصل به دینام قرار می گیرد ، تغذیه می کند. قرقره شفت روتور دینام را می چرخاند که مجموعه ای از آهنرباها را به دور یک سیم پیچ می چرخاند. این آهنرباهای چرخان جریان متناوب (AC) را در اطراف سیم پیچ تولید می کنند که سپس به یکسو کننده دینام هدایت می شود. یکسو کننده آن برق متناوب را به برق DC تبدیل می کند که سیستم های الکتریکی ماشین شما را فعال می کند.

دینام ها معمولاً در طول عمر وسیله نقلیه شما دوام می آورند، اما همیشه این اتفاق نمی افتد. فرسودگی عمومی، آسیب ناشی از گرما، استفاده بیش از حد، قرار گرفتن در معرض آب، قطعات معیوب یا سیم های فرسوده می تواند دینام شما را قبل از اینکه ماشین شما به حیاط زباله برود از کار بیاندازد.

علائم هشدار دهنده یک دینام بد
بدون دینام کارکرده، خودروی شما در آینده نزدیک روشن نخواهد شد یا بیش از چند دقیقه روشن نخواهد ماند. با این حال، علائم معمولی دینام بد اغلب با مشکلات باتری یا سایر قطعات خودرو که علائم مشابهی را نشان می دهند، اشتباه گرفته می شوند. به عبارت دیگر، اگر تنها یکی از مشکلات زیر را تجربه می‌کنید، ممکن است لزوماً مشکل از دینام شما نباشد. با این حال، هر یک از علائم هشدار دهنده زیر ممکن است نشان دهنده یک مشکل احتمالی در سیستم الکتریکی خودرو شما باشد. خودروی خود را به مرکز مراقبت کامل خودرو Firestone محلی خود بیاورید تا سیستم الکتریکی شما بررسی شود تا بتوانیم ریشه مشکل را پیدا کنیم.

نورهای کم یا بیش از حد روشن
وقتی دینام شروع به از کار افتادن می کند، ولتاژ ناسازگاری را به لوازم جانبی الکترونیکی شما می دهد. به طور کلی ، این تجهیزات از عملکرد ضعیف یا بیش از حد استفاده می کند ، مانند چراغهای جلو که بسیار کم نور هستند یا بسیار روشن هستند. همچنین ممکن است نورهای سوسوزن یا نورهایی را تجربه کنید که به طور نامنظم از روشن به کم نور و بالعکس تغییر می کنند.

باطری خراب
گاهی اوقات یک باتری مرده فقط یک باتری مرده است – عمر آن پس از چند سال استفاده به پایان می رسد – یا ممکن است به طور تصادفی چراغ های جلو را تمام شب روشن گذاشته باشید. با این حال، در مواقع دیگر، باتری مرده می تواند نشانه ای از خرابی دینام شما باشد.

دینام بد باتری را به اندازه کافی شارژ نمی کند در حالی که موتور کار می کند و باعث می شود شارژ باتری سریعتر از حد معمول تخلیه شود. یکی از راه‌های آزمایش اینکه آیا مشکل مربوط به باتری است یا دینام این است که خودرو را به سرعت روشن کنید. اگر خودروی خود را به سرعت روشن کنید و همچنان کار کند، ممکن است باتری شما به زودی نیاز به تعویض داشته باشد. با این حال، اگر ماشین را به سرعت روشن کردید و کمی بعد دوباره از بین رفت، ممکن است به این معنی باشد که دینام شما انرژی کافی به باتری نمی‌رساند.

 

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱


قیمت باتری سانگ یانگ هوندا اکورد

 

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱


خرید باتری هوندا اکورد

۴. زمانی که موتور ماشین شما کار نمی کند، از لوازم الکترونیکی استفاده نکنید
روشن نگه داشتن چراغ های جلو و/یا چراغ های داخلی ، یا روشن کردن سیستم احتراق برای راه اندازی سیستم اطلاعات سرگرمی بدون روشن شدن موتور ، می تواند باتری را خالی کند. این به این دلیل است که هنگام خاموش شدن موتور ، دینام اتومبیل شما خاموش می شود ، بنابراین لوازم جانبی الکترونیکی در عوض انرژی را از باتری ماشین شما تخلیه می کنند.

برای جلوگیری از این، عادت کنید هر بار که از ماشین خود خارج می شوید، همه چیز (از همه مهمتر، چراغ های شما) خاموش باشند.

همچنین فراموش نکنید که هنگام ترک ماشین خود را قفل کنید. این فقط برای اهداف امنیتی نیست – اگر ماشین خود را باز بگذارید، ممکن است سیستم کامپیوتری ماشین شما همچنان کار کند، و این ممکن است بدون اینکه خودتان بدانید باتری شما را خالی کند.

۵. ماشین خود را به طور منظم سرویس کنید
برای جلوگیری از احتمال خرابی غیرمنتظره، بهتر است باتری ماشین خود را به صورت حرفه ای تست کنید. در سرویس خودروی بعدی خود، از مکانیک بخواهید بررسی کند که باتری شما سالم است و به درستی شارژ می شود.

 

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

باتری هوندا اکورد با قیمت مناسب

تست باتری سانگ یانگ هوندا اکورد

ارسال و نصب رایگان باتری هوندا اکورد

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها