باتری هوندا سیویک

مشخصات باتری هوندا سیویک

باتری ۶۰ آمپر پایه کوتاه سوزوکی ، باتری ۵۰ آمپر اوربیتال سیلور، باتری ۵۰ آمپر واریان صبا

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱


تعویض باتری هوندا سیویک

لوازم جانبی کند یا نادرست
آلترناتیو که برق کافی به لوازم الکترونیکی خودرو شما نمی دهد ، اغلب باعث ایجاد لوازم جانبی کند یا بی کار می شود. اگر متوجه شدید که پنجره های شما بیش از حد معمول طول می کشد تا بالا یا پایین بچرخد ، یا گرم کننده صندلی شما به سرعت گرم نمی شود ، یا حتی اگر سرعت سنج و سایر دستگاه های شما شروع به کار می کنند ، ممکن است با مشکل دینام مواجه شوید.

بسیاری از وسایل نقلیه مدرن همچنین دارای یک لیست اولویت از تجهیزات برنامه ریزی شده در خودرو هستند که به رایانه داخلی می گوید اگر دینام برق کافی را تامین نمی کند، ابتدا برق را از کجا قطع کند. به این ترتیب، اگر با دینام معیوب رانندگی می‌کنید، قبل از قطع برق چراغ‌های جلو، برق رادیوی خود (یا سایر لوازم جانبی غیرضروری) را از دست خواهید داد.

مشکل در شروع یا توقف مکرر
همانطور که قبلا ذکر شد، مشکل در راه اندازی موتور ممکن است به این معنی باشد که دینام شما باتری را شارژ نمی کند. بنابراین، وقتی کلید را در استارت می‌چرخانید، تنها صدایی که می‌شنوید صدای کلیک نگران‌کننده است، نه صدای خرخر موتور.

از طرف دیگر، اگر ماشین شما مکرراً در حین رانندگی متوقف می شود، ممکن است نشانه آن باشد که شمع ها و کویل ها قدرت کافی از دینام دریافت نمی کنند تا موتور را روشن نگه دارد.

صداهای غرغره یا ناله
اتومبیل ها صداهای عجیب و غریب زیادی تولید می کنند – برخی بی ضرر هستند، در حالی که برخی دیگر می توانند نشان دهنده مشکلات مکانیکی جدی باشند. وقتی صحبت از دینام های بد به میان می آید، به احتمال زیاد صدای غرغر یا ناله را زیر کاپوت می شنوید.

این صدای غرغر یا ناله زمانی اتفاق می افتد که تسمه ای که قرقره دینام را می چرخاند نامرتب می شود. در صورت خراب شدن یاتاقان های چرخاننده شفت روتور نیز ممکن است این صدا را بشنوید.

بوی سوختن لاستیک یا سیم
بوی بد سوختن لاستیک یا سیم ممکن است نشان دهنده این باشد که قسمت هایی از دینام شما شروع به فرسودگی کرده است. از آنجایی که تسمه محرک دینام تحت کشش و اصطکاک دائمی است – و به دلیل نزدیک بودن به موتور داغ – ممکن است به مرور زمان فرسوده شود و بوی ناخوشایندی از لاستیک در حال سوختن متصاعد شود. یک یاتاقان قرقره دینام مسدود شده نیز بوی لاستیک سوخته را متصاعد می کند زیرا تسمه هنگام روشن بودن موتور قرقره گرفته شده را مالش می دهد.

به طور مشابه، اگر دینام شما بیش از حد کار می کند یا سیم های فرسوده یا آسیب دیده دارد – ممکن است بوی سوختگی شبیه به آتش سوزی الکتریکی را استشمام کنید. دینام بیش از حد کار می کند سعی می کند الکتریسیته زیادی را از طریق سیم های خود عبور دهد و باعث گرم شدن ناایمن آنها می شود. سیم های آسیب دیده همچنین در برابر جریان الکتریسیته مقاومت ایجاد می کنند و باعث گرم شدن سیم ها و انتشار بوی بد می شوند.

چراغ هشدار باتری روی داش
هنگامی که چراغ هشدار باتری روی داشبورد ظاهر می شود ، معمولاً اشتباه می شود که مشکل مربوط به باتری است. با این حال، چراغ هشدار باتری نشان می دهد که ممکن است مشکلی در سیستم الکتریکی خودروی شما از جمله دینام وجود داشته باشد.

آلترناتورها طوری طراحی شده اند که با ولتاژ خاصی کار می کنند ، معمولاً بین ۱۳-۱۴.۵ ولت. اگر دینام شما از کار بیفتد، ممکن است ولتاژ آن کمتر از ظرفیت باشد و باعث شود چراغ هشدار باتری روی داشبورد شما ظاهر شود. به طور مشابه ، چراغ باتری نیز ظاهر می شود اگر دینام بیش از حد ولتاژ خود باشد ، بسته به میزان استرس آن.

بسته به بار الکتریکی لوازم جانبی خودرو (چراغ‌های جلو، برف‌پاک‌کن‌ها، رادیو و غیره)، ممکن است با نوسانات دینام در داخل و خارج از ظرفیت ولتاژ مورد نظر خود، چراغ هشدار باتری را روشن و خاموش کنید. اگرچه این ممکن است به عنوان یک مزاحمت جزئی به نظر برسد ، اما بهتر است ماشین خود را برای بازرسی سیستم برقی وارد کنید تا اینکه در کنار جاده بپیچید.

 


قیمت باتری سانگ یانگ هوندا سیویک

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱


خرید باتری هوندا سیویک

از سفرهای کوتاه مکرر اجتناب کنید – باتری شما همچنان در حال شارژ شدن با حرکت خودرو در جاده است و سفرهای کوتاه مانع از توانایی شارژ مجدد باتری می شود. با ادامه رانندگی فقط در مسافت های کوتاه، با گذشت زمان، ولتاژ باتری به حدی کاهش می یابد که دیگر قادر به راه اندازی خودرو نیست. شما می توانید شارژ باتری وسیله نقلیه خود را با رانندگی مکرر و طولانی تر حفظ کنید. اگر این امر اجتناب ناپذیر است، برای کمک به حفظ ولتاژ ، یک شارژر/مناقصه باتری بخرید.

مصرف برق را در هنگام خاموش بودن موتور به حداقل برسانید – چراغ های جلو، چراغ های داخلی را خاموش کنید و از استفاده از لوازم جانبی دیگر در زمانی که موتور روشن نیست خودداری کنید. قبل از اینکه از ماشین خود دور شوید، مطمئن شوید که همه چراغ ها خاموش هستند. اکثر وسایل نقلیه مدرن چراغ‌هایی دارند که به طور خودکار خاموش می‌شوند، اما مطمئن شوید که چراغ‌های شما قبل از اینکه فکر کنید خاموش می‌شوند، یا ممکن است به خودرویی برگردید که روشن نمی‌شود!

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

باتری هوندا سیویک با قیمت مناسب

تست باتری سانگ یانگ هوندا سیویک

ارسال و نصب رایگان باتری هوندا سیویک

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها