باتری کیا اپتیما جی تی لاین

باتری کیا اپتیما جی تی لاین

مشخصات باتری کیا اپتیما

اپتیما به دلیل ویژگی های لوکس و توجه آشکار کیا به جزئیات عالی است. این شرکت سطح تریم ما را فاش نکرد، اما نشان داد که از شیک ترین نمونه ها چه انتظاری باید داشت. آزمایش‌کننده ما شامل نورپردازی داخلی خنک روی درها و داشبورد، سیستم تصفیه هوای قوی، صندلی‌های جلوی گرم‌کن و تهویه‌شده (خوشبختانه با قابلیت تغییر حالت)، یک نمایشگر هدآپ مفید، روکش‌های چرمی مجلل، و یک پد شارژ بی‌سیم بود. به جز جیب های باریک در، نقاط زیادی برای نگهداری وسایل کوچک در کنسول مرکزی وجود دارد. صندوق عقب بزرگ اپتیما نیز به نظر می رسید که بتواند چمدان را برای همه سرنشینان خود نگه دارد. در حالی که ما پنج بزرگسال کامل را در سدان قرار نمی دهیم، حتی اگر جا وجود داشته باشد، چهار سرنشین بسیار راحت خواهند بود. به ویژه صندلی عقب دارای فضای پای سخاوتمندانه و یک تکیه گاه تاشو بزرگ است. موقعیت رانندگی بسیار منعطف بود و شامل یک پدال مرده راحت و پدال گاز و روی زمین است. فقط آرزو می کنیم که می توانستیم ارتفاع صندلی را کمتر کنیم.

مشخصات باتری کیا اپتیما : باتری فابریک ماشین کیا اپتیما، باتری ۷۰ آمپر پایه بلند در قالب D26 است. این باتری دارای ابعاد و میزان آمپری است که می تواند در سینی باتری ماشین قرار بگیرد و به راحتی برق مورد نیاز ماشین را فراهم سازد.

باتری ۷۰ آمپر در نوع سیلد اسید می تواند بهترین گزینه برای انتخاب باتری مناسب ماشین اپتیما باشد زیرا دارای نگهداری آسان و طول عمر بالایی است. شما می توانید با نگهداری صحیح از این باتری، طول عمر باتری را حفظ کنید و زودتر از آن نیازی به تعویض باتری نداشته باشید.

کارخانه های سپاهان باتری و صبا باتری، باتری فابریک ماشین شما را با بهترین سطح کیفیت در نوع سیلد اسید تولید می کنند. این دو کارخانه از قدیمی ترین کارخانه های تولید باتری در ایران و خاورمیانه هستند که در طی سالهای فعالیت خود تا به امروز، موفق به کسب رضایت تمامی مشتری های خود شده اند. این کارخانه ها با به کارگیری بهترین تکنولوژی های تولید و مواد اولیه مرغوب، موفق به تولید با کیفیت ترین باتری های موجود در بازار شده اند.

 

باتری ۷۰ آمپر پایه بلند سوزوکی ، باتری ۷۰ آمپر اوربیتال سیلور

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

خرید باتری تویوتا کمری با تاریخ روز

تعویض باتری کیا اپتیما جی تی لاین

باتری ماشین به صورت استاندارد هر سه سال، یک بار نیاز به تعویض شدن دارد. شما می توانید این کار را خودتان هم انجام دهید، اما بهتر است که آن را به یک کارشناس بسپارید.

اول ایمنی
شما به یک آچار قابل تنظیم، دستکش لاستیکی یکبار مصرف، پارچه های تمیز بدون پرز، کمی آب جوش، ابزار تمیز کردن پس از تمیز کردن و یک عینک ایمنی نیاز دارید.

موتور خود را خاموش کرده و خودرو را در پارک قرار دهید. ترمز دستی را تنظیم کنید. یک حوله را روی گلگیر خود پهن کنید تا رنگ را از هر گونه اسید خورنده محافظت کنید. همیشه ابتدا دفترچه راهنمای ماشین خود را بخوانید.

مراحل تعویض باتری ماشین
روش معمول برای تعویض باتری به شرح زیر است:

مرحله ۱. کابل ها را از پایانه های باتری جدا کنید برای خودروهایی که زمین منفی دارند، مهره و پیچ و مهره ای را که گیره کابل باتری را روی ترمینال منفی نگه می دارد، باز کنید (این علامت با علامت منفی یا ‘NEG’ مشخص می شود). اگر خودروی شما دارای زمین مثبت است، ابتدا کابل مثبت را باز کنید (دفترچه راهنمای شما به شما می گوید که ماشین شما کدام است و ترتیب صحیح برداشتن کابل های باتری را مشخص می کند).

مرحله ۲. پیچ ها یا بست های نگهدارنده باتری را در جای خود بردارید. سپس باتری را بردارید. به یاد داشته باشید که پیچ های باتری را کجا گذاشته اید و اجازه ندهید که زیر ماشین غلت بزنند. در حالی که باتری را با دقت بیرون می آورید، دستکش بپوشید.

مرحله ۳. سینی که باتری قدیمی روی آن قرار داشت را بررسی کنید
اگر سینی زیر زنگ زده است یا رسوبات خورنده نشان می دهد، با مقداری آب جوش تمیز کنید و از این آب برای تمیز کردن سینی استفاده کنید. این کار را بدون دستکش انجام ندهید. همچنین این زمان برای تمیز کردن پایانه های باتری است.

مرحله ۴. باتری ماشین جدید خود را روی سینی قرار دهید
دوباره بررسی کنید که رو به همان جهت قبلی خود باشد و محکم بنشیند.

مرحله ۵. پیچ ها/بسته ها را روی باتری جدید قرار دهید تا در جای خود محکم شود
باتری اکنون باید عاری از هرگونه «تکان» احتمالی باشد.

مرحله ۶. کابل های باتری خود را به ترتیب معکوس که آنها را جدا کرده اید، دوباره وصل کنید
(مثلاً در ماشین زمین منفی کابل مثبت ابتدا دوباره وصل می شود). مطمئن شوید که همه گیره های وصل شده مجدد، پایه ها را در یک دسته محکم می گیرند.

مرحله ۷. باتری قدیمی خود را به درستی دور بیندازید
از آنجایی که باتری ها سمی و خورنده هستند، باید به طور قانونی و مسئولانه دور ریخته شوند. مراکز ویژه بازیافت باتری‌های قدیمی را می‌پذیرند و مبلغی اسمی از شما شارژ می‌کنند تا آنها را برای شما دور بیندازید. باتری های ماشین قدیمی در سطل زباله یا بازیافت شما نمی روند.

نکات مهمی که باید در نظر گرفت
همیشه به طور خودکار تصور نکنید که مشکل وسیله نقلیه شما به دلیل باتری خالی است. مشکل اصلی شما ممکن است چیز دیگری باشد: برای مثال، دینام یا موتور استارت معیوب. یک تست تشخیصی حرفه ای می تواند علت واقعی مشکل را مشخص کند. خودروهای امروزی از نظر فناوری پیچیده‌تر از همیشه هستند و همه رایانه‌های داخلی و الکتریکی مدرن مستعد اتصال کوتاه هستند.

دقت داشته باشید که به هنگام تعویض باتری، ابتدا به هنگام بز کردن باتری، کابل منفی را جدا کنید و به هنگام نصب باتری ابتدا کابل مثبت را وصل کنید.

همانطور که در ابتدا گفته شد، به طور کلی بهتر است تعویض باتری را به دست یک کارشناس کاربلد بسپارید تا به صحیح ترین شکل و با رعایت نکات فنی، تعویض باتری کیا اپتیما شما را انجام دهند.

شما می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید تا به صحیح ترین شکل، تعویض باتری کیا اپتیما شما را انجام د هند.

باتری سوزوکی اپتیما
باتری اوربیتال وان اپتیما

قیمت باتری کیا اپتیما جی تی لاین

برای اطلاع از قیمت باتری کیا اپتیما جی تی لاین خود می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

کارخانه سپاهان باتری و صبا باتریف تمام زیرساخت های لازم برای بازیافت باتری را فراهم ساخته اند تا بتوانند به صحیح ترین شکل، باتری کهنه را بازیافت کنند. بازیافت باتری کهنه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. با بازیافت باتری کهنه می توان از آسیب باتری به محیط زیست جلوگیری کرد. همچنین با بازیافت باتری کهنه می توان از افزایش بیش از حد قیمت باتری نیز جلوگیری کرد.

باتری کهنه دارای میزان قابل توجهی فلز سرب است که می توان با بازیافت آن و برگرداندن آن به چرخه تولید باتری، هزینه تولید باتری را کاهش داد.

در ساختار باتری های خودرویی مقداری اسید و پلاستیک مصنوعی فشرده شده است که با رها کردن باتری کهنه در محیط زیست، این مواد می توانند آسیب زیادی را به محیط زیست وارد کند.

کارخانه سپاهان باتری و صبا باتری برای اینکه مشتریان خود را برای تحویل باتری کهنه تشویق کنند، باتری های کهنه را از آنها خریداری کرده است و هزینه آن را از قیمت باتری نو شما کم کرده است.به هیمن دلیل اگر باتری کهنه را به ما تحویل ندهید مبلغی به ازای هر آمپر به قیمت باتری نو شما اضافه می شود.

 

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱


خرید باتری کیا اپتیما

تعدادی نشانه وجود دارد که وقتی پایان عمر باتری نزدیک است به شما هشدار می دهند. مراقب لنگ زدن کند یا قطعات الکترونیکی داخلی که به طور نامنظم عمل می کنند، مانند سوسو زدن چراغ های جلو باشید. هر شش ماه یا بیشتر باتری را از نظر تورم و یا بوی عجیب و غریب مانند تخم مرغ فاسد بررسی کنید، که به این معنی است که مشکلی در داخل وجود دارد و باید تعویض شود. برخی از خودروها یک چراغ هشدار روی داشبورد دارند تا به شما هشدار دهد که مشکلی وجود دارد.

همه باتری‌ها در نهایت خراب می‌شوند، بنابراین وقتی به مرز سه سال رسیدید مراقب علائم باشید و به آنچه ماشینتان می‌گوید گوش دهید. تعویض باتری یک راه حل آسان است که از سردردهای بزرگ در جاده جلوگیری می کند، بنابراین ارزش آن را دارد که مراقب آن باشید.

برای خرید باتری کیا اپتیما می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید. پس از ثبت سفارش شما، کارشناسان ما باتری را به صورت رایگان برایتان ارسال و بر روی خودروتان نصب می کنند.

شما می تواندی در هر ساعت از شبانه روز که تمایل داشتید با کارشناسان ما تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید.

 

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

باتری کیا اپتیما با قیمت مناسب

تعویض باتری کیا اپتیما

ارسال و نصب رایگان باتری اپتیما

باتری اپتیما جی تی لاین چه عملکردی را در این خودرو ارائه می کند؟

بسیاری از قطعات مکانیکی و الکتریکی وجود دارند که برای کارکردن خودرو شما بسیار مهم هستند. یکی از آن مولفه‌های کلیدی و کم ارزش‌گذاری شده، باتری مناسب اپتیما جی تی لاین شما است. یک باتری کاربردی از تجهیزات بسیار مهمی است که کمک می کند بتوانید ماشین خود را فعال نگه دارید. بدون باتری مناسب اپتیما جی تی لاین ، شما هرگز نمی توانید وسیله نقلیه خود را روشن کنید.

وظیفه اصلی باتری تامین نیروی الکتریکی لازم برای راه اندازی خودرو است. باتری اپتیما جی تی لاین شما همچنین انرژی لازم برای اجزای دیگر مانند چراغ ها، بوق، برف پاک کن ها و سیستم کنترل آب و هوا را برای زمانی که موتور غیر فعال است، تامین می کند.

وقتی باتری اپتیما جی تی لاین پیر می شود، شروع به فرسودگی می کند و نیاز به تعویض پیدا خواهید کرد، اما وقتی باتری ماشین شما در صورتی که جوان است بارها و بارها دشارژ می شود، ممکن است یک مشکل اساسی وجود داشته باشد و چیز دیگری باعث از بین رفتن سریع باتری اپتیما جی تی لاین شود. قبل از اینکه در جایی گیر بیفتید و نیاز به تعویض اضطراری باتری داشته باشید، باید باتری خود را تست کرده و به آن رسیدگی کنید.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری میتسوبیشی میراژ و باتری CHR

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

 

چگونه از باتری اپتیما مراقبت کنیم؟

برای اطمینان از سلامت باتری اپتیما پایانه ها، پیچ ها، گیره ها و کابل های باتری اپتیما را از نظر شکستگی، آسیب یا شل شدن اتصالات بازرسی کنید. اینها باید تمیز، محکم و عاری از هر گونه خوردگی باشند تا بتوانید بگویید باتری در شرایط ایده آل قرار دارد. برای محافظت بیشتر، روکش نازکی از گریس را روی پایه ها و اتصالات کابل اعمال کنید تا بدانید که هیچ اتفاق بدی از نظر خوردگی برای باتری اپتیما  شما پیش نمی آید.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری سراتو

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

 

پایانه ها و قطب های باتری اپتیما را از چه نظر برسی کنیم؟

پایانه های باتری اپتیما را شناسایی کرده و مطمئن شوید که تمیز  هستند و دچار خوردگی نشده اند. نگاه کنید تا ببینید آیا سولفاته بر  روی پایانه های باتری اپتیما ی شما ایجاد شده است؟ در صورت وجود، می توانید از مقداری آب جوش برای از بین بردن این تجمع استفاده کنید. پس از این مرحله، می توانید گیریس را روی پایانه ها قرار دهید تا از تجمع سولفاته ها در آینده تا حدی جلوگیری شود و باتری اپتیمای شما در برابر هرگونه خوردگی در آینده ایمن شود.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری ال ۹۰

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

 

اهمیت سلامت باتری اپتیما در خودرو چیست؟

از کنسرت‌ها و گردش‌های ساحلی گرفته تا تعطیلات و سفرهای جاده‌ای، تابستان پر از سرگرمی را در پیش دارید و در این بین باتری اپتیما شما نقش کلیدی ایفا می‌کند. هیچ چیز سریعتر از باتری مرده ماشین یک سفر جاده ای را متوقف نمی کند و برنامه ریزی های شما را تحت تاثیر قرار نمیدهد.

اجازه ندهید چیزی مانع برنامه های شما شود. مراقب باتری اپتیما خود باشید تا اطمینان داشته باشید که هر بار کلید را در استارت قرار می دهید خودرو آماده حرکت خواهد بود. کشف کنید که چه کاری می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید که باتری شما در تمام تابستان سالم می ماند و مشکلی را برای شما ایجاد نمی کند.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری آزرا

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

 

زمان مناسب برای تعویض باتری اپتیما را چگونه تشخیص دهیم؟

اگر بیشتر در شرایط ایده آل با دمای متوسط ​​و رطوبت کم رانندگی می کنید، باتری اپتیما شما ممکن است تا چهار سال هم دوام بیاورد. در سه سالگی، برای اطمینان از عملکرد باتری خودرو باید به دنبال علائم پیری باشید. لازم است در صورت وجود مشکل قبل از اینکه باتری خودروتان دردسر ساز شود، مشکل را زودتر حل کنید.

هر چند وقت یک بار باید باتری اپتیما را تعویض کنید؟ بعد از ۲ تا ۴ سال،  این یک تخمین معقول است اما پاسخ بهتر این است که وقتی شواهدی مبنی بر ضعیف شدن شارژ باتری مشاهده کردید.

به یاد داشته باشید، مهم این نیست که چه زمانی، باتری اپتیما شما در نهایت باید تعویض شود. اگر در آب و هوای متعادلی زندگی می کنید و با ماشین خود به خوبی رفتار می کنید، باتری خودرو ممکن است سه سال یا حتی چهار سال دوام بیاورد، اما اینها فقط تخمین هستند.

باتری سایر خودرو ها : باتری آریون

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
tina
۱۴۰۱-۱۰-۲۷ ۱۱:۴۶ ب٫ظ

برای اینکه باتری اپتیما را در اولین فرصت تعویض کنم باید هر چند وقت یکبار اقدام به تست باطری ماشین کنم تا بتونم برای زمان مناسب تعویض باتری خودرو برنامه ریزی کنم؟ آخه من تازه ماشین رو خریدم و اولین ماشینی هست که دارم برای همین نمیدونم چه جوری باید باتری ماشین رو بررسی کرد که خیال آدم راحت باشه بابت سلامتش ولی نمیدونم که کی باید تعویض باتری براش انجام بدم.