باتری MG RX5

باتری MG RX5

مشخصات باتری MG RX5

MG Motor ، سریع ترین برند خودروی بریتانیایی ، با افزایش دو خط برقی مقرون به صرفه و کاربردی به محدوده خود ، خط تولید برق را برای همه ارائه می دهد. انتظار می رود همه MG5 EV و MG HS Plug-in در کنار MG ZS EV در حال رونق باشد و از 22 سپتامبر 2020 به فروش برسد و به MG کمک کند تا در سال 2021 به نقطه اوج برسد. فروش کل موتور انگلستان MG با طیف وسیعی از سه خودروی پلاگین ، موقعیت خود را به عنوان مارک اصلی خودروهای برقی اصلی و مقرون به صرفه تقویت می کند. همه جدید MG5 EV MG-و خودروی کاملا برقی-را وارد بازار کاملاً جدیدی می کند ، در حالی که MG HS Plug-in یک SUV با کیفیت بالا و با ارزش بالا با قطعه C با پیشرانه PHEV و سطوح شگفت انگیز تجهیزات استاندارد است. تمام MG5 EV جدید در بازار EV بریتانیا منحصر به فرد است و انعطاف پذیری و کاربردی بودن یک خودروی بزرگ با پویایی رانندگی عالی و بدون آلاینده های خروجی را ارائه می دهد. MG5 EV در کنار MG ZS EV و MG HS Plug-in جدید ، که به سرعت بیش از نیمی از فروش MG در بریتانیا در سال 2021 را به خود اختصاص می دهد ، افزودنی کاملی برای مجموعه خودروهای برقی MG است. این مارک در حال حاضر چهارمین خودرو محبوب است. نام تجاری EV در بریتانیا و جدیدترین مدل موقعیت خود را بیشتر تقویت می کند.

باتری 60 آمپر پایه کوتاه سوزوکی ، باتری 66 آمپر اوربیتال سیلور، باتری 74 آمپر واریان صبا


تعویض باتری MG RX5

سردترین روزهای زمستان یکی از بدترین دشمنان باتری ماشین شما است. به طور کلی ، دمای شدید از هر نوع برای باتری مناسب نیست. یکی از بدترین تجربیات آب و هوایی زمستانی برای دارندگان وسایل نقلیه این است که برای رفتن به محل کار یا انجام وظیفه بیرون رفته و خودروی شما روشن نمی شود. آیا به خاطر خالی شدن باتری است؟ راهی برای آزمایش باتری خودرو و دسترسی به آن در صورت بروز مشکل قبل از این اتفاق وجود دارد.

نحوه تست باتری خودرو بدون مولتی متر
در ابتدا ، مولتی متر چیست؟
آزمایش باتری خودرو با مولتی متر ساده ترین و م effectiveثرترین راه برای انجام کار است. ما فرض می کنیم که شما یک دست نخواهید داشت ، اما برای ثبت ، یک مولتی متر ابزاری است که برای اندازه گیری جریان الکتریکی ، ولتاژ و معمولاً مقاومت ، معمولاً در چندین محدوده ارزش طراحی شده است.

با این حال ، اگر مولتی متر در دست ندارید ، چند کار را می توانید برای تست باتری ماشین انجام دهید.

مرحله 1: باتری را بررسی کنید
می خواهید با بازرسی بصری باتری خود شروع کنید. مطمئن شوید که نشت نمی کند و خود بدنه برجسته نیست. باتری شما هنوز باید یک جعبه کاملا مستقیم باشد. خوردگی اطراف پایانه ها را بررسی کنید. امروزه بسیاری از خودروها از باتری های بدون تعمیر و نگهداری استفاده می کنند ، این بدان معناست که درپوش های دریچه آب بندی شده اند. اگر همه چیز خوب به نظر می رسد ، می توانید ادامه دهید.

مرحله 2: چراغهای جلو را روشن کنید
می توانید با روشن کردن چراغ های جلو بدون روشن کردن موتور ، باتری خود را آزمایش کنید. چراغها را حدود 15 دقیقه روشن بگذارید.

مرحله 3: آیا کم می شوند؟
با روشن بودن چراغ ها ، موتور را دور بزنید و ببینید چه اتفاقی می افتد. (هنگام بررسی چراغهای جلو ممکن است به شخصی در ماشین نیاز داشته باشید که این کار را انجام دهد.) هنگام روشن شدن خودرو باید متوجه کم نور شدن لامپ ها شوید. اگر چراغ های جلو بسیار کم نور می شوند یا خاموش می شوند در حالی که موتور کمی زمان می برد تا بچرخد (مخصوصاً اگر متوجه هر نوع صدای کلیک شوید) ، پس با باتری خود مشکل دارید. موتورها نیاز به قدرت راه اندازی دارند. آنچه ما در اینجا مشاهده می کنیم این است که باتری شما ولتاژ لازم برای راه اندازی ماشین شما را ایجاد نمی کند. آب میوه وجود ندارد!

در حال حاضر این به هیچ وجه به اندازه استفاده از مولتی متر دقیق نیست و ما نمی توانیم اعداد خاصی را به شما ارائه دهیم ، اما این یک مثال عملی است که آیا باتری شما برای شما کار می کند یا خیر.

علائم خرابی باتری خودرو
اگر در وهله اول باتری خود را آزمایش می کنید ، در حال حاضر به این فکر می کنید که آیا مشکلی وجود دارد یا خیر. و این درست است که چندین نشانه وجود دارد که می توانید مراقب باشید که نشان می دهد با باتری خود مشکل دارید. ما قبلاً به خوردگی پرداخته ایم. در همین راستا ، اجازه دهید نگاهی به موارد دیگری بیندازیم که ممکن است وقت آن رسیده است که باتری خود را آزمایش کنید تا ببینید آیا کار می کند یا خیر.

چراغ های کم نور
کم نور بودن چراغ نشانگر بالقوه خوبی برای قدرت باتری شما است. نه تنها چراغهای جلو بلکه چراغهای داخلی خودرو نیز همینطور. با سایر مکانیسم های الکتریکی خود مانند پنجره های برقی یا هر چیزی که به آن وصل می کنید ، مانند شارژر تلفن ، متوجه مشکلاتی خواهید شد.

استارت آهسته موتور
این اغلب اولین علامتی است که افراد هنگام بروز مشکل در باتری خود دریافت می کنند. بدون شارژ ، موتور استارت شما فوراً روشن نمی شود تا موتور شما را وارونه کند. اگر این مسئله دائمی است هر بار که سعی می کنید ماشین خود را روشن کنید ، به احتمال زیاد مشکل باتری دارید. این خوب است که قبل از شروع پرش به آن توجه کنید.

کلیک کردن
اگر باتری شما قادر به ارسال جریان به استارت نیست ، احتمالاً در هنگام تلاش برای راه اندازی اتومبیل خود یک سری کلیک ها را خواهید شنید و هیچ چیز دیگر. در این مرحله ، احتمالاً باتری شما کاملاً از بین رفته است و ماشین شما اصلاً روشن نمی شود.

چراغ باتری یا چراغ موتور را بررسی کنید
چراغ های نشانگر روی داشبورد شما اغلب مبهم هستند. با این حال ، هنگامی که باتری شما خراب است ، به احتمال زیاد یک چراغ هشدار دهنده روی داشبورد شما ظاهر می شود. برخی از خودروها ممکن است ابتدا چراغ چک موتور را روشن کنند ، در حالی که برخی دیگر چراغ باتری را به شما می دهند تا از وجود مشکل مطلع شوید. اگر این علائم را با علائم دیگر دریافت کردید ، شرط خوبی است که باتری شما مشکل دارد و ممکن است لازم باشد آن را تعویض کنید.

هزینه باتری ماشین جدید
وقتی مشخص شد که به باتری جدید نیاز دارید ، خوشبختانه مکان های زیادی وجود دارد که می توانید باتری جدید را انتخاب کنید. همانند اکثر قطعات خودرو ، یک باتری جدید برای خودرو شما دارای طیف وسیعی از قیمت ها و مارک های باتری است. می توانید یک باتری جدید با قیمت بین 50 تا 150 دلار تهیه کنید. همچنین برخی از باتری های درجه یک وجود دارد که ممکن است 300 دلار یا بیشتر برای شما هزینه داشته باشد. این لزوما چیزی نیست که شما برای ماشین خود به آن احتیاج دارید و مطمئناً استاندارد نیست یا به هیچ وجه مورد نیاز نیست.

همچنین شایان ذکر است که می توانید با تعویض باتری خودرو ، به جای مراجعه به مکانیک ، باتری خود را در هزینه خود ذخیره کنید . بسیاری از افراد با انجام هر گونه کار بر روی وسیله نقلیه خود مرعوب می شوند ، اما تعویض باتری یکی از ساده ترین کارهایی است که می توانید انجام دهید و همچنین زمان زیادی را نیز صرف نخواهد کرد.

خط پایانی
گاهی اوقات مشخص کردن ماهیت یک مشکل الکتریکی در ماشین شما دشوار است. اولین قدم آزمایش باتری خودرو است. مهمتر از همه ، این بهترین راه برای تشخیص این است که آیا مشکل است یا آیا باید بر روی دینام متمرکز شوید. اگر راحت نیستید می توانید برای انجام این کار به مکانیک مراجعه کنید.


قیمت باتری MG RX5

97 24 85 77 – 021


خرید باتری MG RX5

*شما می توانید سوالات و نظرات خود را، در کادر دیدگاه انتهای صفحه، با ما به اشتراگ بگذارید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید*

تلفن تماس:

📞 ۴۲ ۵۷ ۹۴ ۷۷ – ۰۲۱ 📞

باتری MG RX5 با قیمت مناسب

تعویض باتری MG RX5

ارسال و نصب رایگان باتری MG RX5

چرا باتری ام جی RX5 از بین می رود یا دشارژ می شود؟

یکی از دلایل بالقوه خراب شدن باتری ام جی RX5، سن آن است. اکثر شرکت ها برای نصب باتری بر روی خودرو از باتری های سرب اسیدی و چند سلولی استفاده می کنند. هر سلول با محلول رقیق اسید سولفوریک و همچنین صفحات سرب پر می شود. همانطور که باتری خودروی شما کهنه می شود، تحت تاثیر یک فرآیند طبیعی به نام سولفاته شدن قرار می گیرد و طی این فرایند با کاهش طول عمر باتری ام جی RX5 مواجه می شوید.

سولفاته شدن زمانی است که صفحات باتری خودروی شما با کریستال های سولفات پوشانده می شود، که می تواند باعث تجمع و کاهش توانایی باتری شما در رساندن انرژی به وسیله نقلیه شود و از روشن شدن ماشین شما جلوگیری کند. اگر باتری ماشین شما بین 2 تا 4 سال عمر دارد، این موضوع می تواند در کاهش طول عمر باتری ام جی RX5 موثر باشد و ممکن است زمان تعویض آن فرا رسیده باشد.

اگر مکرراً در حالی که باتری ام جی RX5 شما نو است با باتری دشارژ شده مواجه هستید، ارزش آن را دارد که خودروی خود را برای چکاب به فروشگاه امداد باتری کهن ببرید تا کارشناسان تست باتری و تست دینام را برای شما انجام دهند.

باتری سایر خودرو ها : باتری هیوندا i10 و باتری نیسان وانت

 

97 24 85 77 – 021

 

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments