باتری تویوتا کرولا

باتری تویوتا کرولا

مشخصات باتری تویوتا کرولا

کرولا تویوتا کرولا نه تنها با پویایی رانندگی برتر و سطح ایمنی بالا مجهز می کند، بلکه به طراحان تویوتا این آزادی را می دهد که به هر نوع بدنه از نظر بصری متمایز و منحصر به فرد جلوه دهند. مجموعه کاملاً جدید مدل کرولا، موقعیت وسیع و کم طرحی پویاتر را نشان می دهد که بین هاچ بک اسپرت، جمع و جور، ظاهری های براق و همه کاره تورینگ و سدان معتبر و معتبر، بیش از هر زمان دیگری تمایز قائل می شود. محدوده مدل جدید کرولا، ترکیب مارک را بیشتر می کند. هاچ بک و تورینگ اسپرت اولین مدل هایی هستند که از بین دو پیشرانه هیبریدی خود شارژ کننده یک پیشرانه ۱.۸ لیتری با قدرت ۱۲۲ اسب بخار DIN یا یک واحد ۲.۰ لیتری جدید با قدرت ۱۸۰ DIN اسب بخار را ارائه می دهند که اولین راهبرد هیبریدی دوگانه تویوتا محسوب می شود. و برای اولین بار، سدان با پیشرانه هیبریدی ۱.۸ لیتری خود شارژ در دسترس است. همه مدل های جدید کرولا با انعکاس تمرکز مداوم مارک بر فناوری ترکیبی خود شارژ، تنها یک موتور معمولی را به مشتریان ارائه می دهند. ۱۱۴ DIN اسب بخار، ۱.۲ لیتر توربو بنزینی برای مدل های Hatchback و Touring Sports و ۱۳۲ DIN اسب بخار ، ۱.۶ لیتر برای سدان. همه خودروهای جدید مبتنی بر TNGA بالاترین استانداردهای ایمنی فعال و غیرفعال را در اولویت قرار می دهند. خط جدید کرولا طوری طراحی شده است که استانداردهای دقیق برنامه های مستقل تست تصادف را برآورده کند و سطح ایمنی فعال را از طریق عملکردها و سیستم های پیچیده جدیدترین فناوری Toyota Safety Sense افزایش دهد.

مشخصات باتری تویوتا کرولا : باتری مناسب کرولا تویوتا کرولا، باتری ۴۵ آمپر است که توسط مهندسین خبره گروه خودرو سازی تویوتا، به صورت فابریک بر روی این کرولا نصب می شود. باتری ۴۵ آمپر در کارخانه های صبا باتری و سپاهان باتری در قالب B24 تولید می شود که با توجه به ابعادی که دارد به راحتی بر روی کرولا تویوتا کرولا قابل نصب است. همیشه بهترین باتری برای هر خودرویی، باتری فابریک آن است زیرا با توجه به مصرف برقی که خودرو دارد مشخص می شود، بنابراین نیازی نیست شما باتری ای با آمپر بالاتر بر روی کرولا خود نصب کنید، هرچند که این کار امکان پذیر نمی باشد.

فروش باتری سراتو با قیمت مصوب کارخانه

تعویض باتری تویوتا کرولا

درست مانند ریموت تلویزیون یا مسواک برقی فانتزی، کرولا شما برای عملکرد به باتری نیاز دارد. باتری دستگاهی است که انرژی شیمیایی را به الکتریسیته تبدیل می کند. باتری ها از سلول ها تشکیل شده اند. این سلول ها چیزی هستند که حاوی انرژی واقعی هستند. آنها انرژی شیمیایی را ذخیره کرده و به انرژی الکتریکی تبدیل می کنند. این همان چیزی است که دستگاه های شما را تغذیه می کند.  هر سلول دارای دو صفحه یا شبکه است: یکی از سرب، دیگری از دی اکسید سرب ساخته شده است. هر سلول قادر است حدود ۲ ولت انرژی تولید کند. در اکثر باتری های خودرو شما شش سلول دارید و بنابراین یک باتری تقریبا ۱۲ ولت دارید. صفحات غوطه ور در اسید سولفوریک و آب  هستند که به مخلوط این دو، محلول الکترولیت می گویند، باعث ایجاد واکنش بین دو صفحه می شود. از نظر علمی، اسید به عنوان یک کاتالیزور عمل می کند. این اسید باعث واکنش روی صفحه دی اکسید سرب می شود و باعث می شود صفحه دو چیز تولید کند: یون و سولفات سرب. یون های تولید شده توسط صفحه دی اکسید سرب به صفحه مجاور واکنش داده و هیدروژن و سولفات سرب تولید می کنند. نتیجه یک واکنش شیمیایی است که الکترون تولید می کند. الکترون ها در اطراف صفحات می چرخند و برق تولید می کنند. برق از پایانه های باتری خارج می شود تا موتور شما روشن شود، چراغ های جلو روشن شود و رادیو پخش شود.

وظیفه اصلی باتری خودرو، روشن کردن کرولا است، بنابراین اگر با روشن کردن خودرو خود به مشکل برخوردید، باید به تعویض باتری تویوتا کرولا خود فکر کنید.

ما به عنوان نمایندگی سپاهان باتری و صبا باتری، تعویض باتری خودرو شما را در کمترین زمان به بهترین شکل انجام می دهیم. کافی است با شماره زیر تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید.

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

باتری سپاهان مناسب کرولا
باتری اوربیتال تویوتا کرولا

قیمت باتری تویوتا کرولا

به هنگام خرید و تعویض باتری کرولا فقط به قیمت باتری توجه نکنید و کیفیت را هم مورد بررسی قرار دهید. سعی کنید باتری مقرون به صرفه تهیه کنید به این معنی که باتری دارای سطح کیفیت بالا باشد و با توجه به کیفیت که دارد، قیمت مناسب باشد.

هرگز به هنگام مقایسه دو باتری، فقط قیمت را بررسی نکنید، ابتدا کیفیت، نوع و تکنولوژی تولید را بررسی کنید سپس قیمت را مورد بررسی قرار دهید.

یکی از عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت باتری، میزان آمپر باتری است، زیرا میزان سرب مورد استفاده شده در باتری، آمپر باتری را مشخص می کند. فلز سرب از اهمیت بسیار زیادی در صنعت تولید برخوردار است و دارای قیمت بالایی نیز می باشد، بنابراین با افزایش آمپر، میزان سرب مصرف شده و در نهایت میزان قیمت باتری افزایش می یابد. همچنین علاوه بر میزان سرب مصرف شده در تولید باتری، کیفیت سرب باتری نیز مهم است. کیفیت سرب باتری رابطه مستقیمی با طول عمر باتری دارد، به این شکل که اگر کیفیت سرب باتری پایین باشد، به هنگام انجام واکنش های شیمیایی و یا حتی ضربات آهسته به باتری، سرب صفحات به سرعت می ریزند، که کارخانه سپاهان باتری و صبا باتری با تولید باتری های سیلد اسید و ساخت صفحات سرب کلسیم با تکنولوژی پانچ و یا اکسپند و استفاده از سرب با کیفیت، درصد ریزش صفحات سرب کلسیم را تقریبا به صفر رسانده است.

باتری مناسب کرولا تویوتا کرولا جزء باتری های آمپر پایین است بنابراین شما برای تهیه باتری نو به پول زیادی نیاز ندارید.

برای اطلاع از قیمت دقیق و به روز باتری خودرو خود می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.


خرید باتری تویوتا کرولا

به هنگام خرید باتری تویوتا کرولا خود، حتما به نوع باتری توجه کنید، زیرا دانستن نوع باتری به شما کمک می کند که بدانید باید از چه نکات مراقبتی ای استفاده کنید. به عنوان مثال بین باتری های اسیدی و سیلد اسیدی، نگهداری ها متفاوت است.

نگهداری از باتری اسیدی: باتری های اسیدی بر روی هر سلول خود، دارای در جداگانه ای هستند. یک باتری دارای ۶ سلول و ۶ درب است. این درب ها پیچی است و شما می توانید آن ها را باز و بسته کنید. به دلیل این که درب این باتری ها پیچی است ممکن است سطح محلول الکترولیت داخل این باتری ها تغییر کند و کاهش یابد، به همین دلیل شما باید سطح الکترولیت باتری خودرو را در بازه های زمانی کوتاه مدت چک کنید تا اگر سطح محلول الکترولیت باتری کاهش یافته بود، به آن آب مقطر اضافه کنید. توجه داشته باشید باید از آی تمیز و آب مقطر استفاده کنید تا باتری سلامت خود را حفظ کند.

نگهداری از باتری سیلد اسیدی:درب باتری های سیلد اسید همان طور که از اسمشان مشخص است به بدنه باتری مهر و موم شده است، در این صورت سطح الکترولیت این نوع باتری ها تغییر زیادی نمی کند و نیازی نیست شما به آن ها آب اضافه کنید. اما باید باتری را در بازه های زمانی مشخص چک کنید تا باتری را تمیز نگهدارید، زیرا آلودگی و غبار بر روی باتری بستر سولفاته زدن را برای باتری راحت تر می کند و باتری به سرعت سولفاته می زند، در نتیجه این سولفاته ها باعث کاهش طول عمر باتری می شود. اگر در بازدید های دوره ای، بر روی باتری سولفاته مشاهده کردید، باتری را با کمی آب جوش تمیز کنید.

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

باتری تویوتا کرولا با قیمت مناسب

تعویض باتری تویوتا کرولا

ارسال و نصب رایگان باتری کرولا

چه عواملی بر کاهش طول عمر باتری کرولا موثر است؟

برخی از رایج ترین دلایل کاهش طول عمر باتری کرولا شامل شل شدن یا خوردگی اتصالات باتری، تخلیه مداوم برق، مشکلات شارژ، تقاضای مداوم برق بیشتر از حد و حتی آب و هوای شدید است. برخی از این مشکلات برای از بین بردن باتری کرولا به خودی خود کافی هستند، در حالی که برخی دیگر معمولاً باتری کرولا ضعیف یا باتری کرولا ای که در آخرین روزهای طول عمر خود به سر می برد را از پای در می آورند.

ممکن است چراغ های جلو یا چراغ سقفی کرولا را روشن گذاشته باشید، چراغ های جلو یا حتی یک نور گنبدی بسیار کم، باتری را یک شبه خالی می کند و باعث می شود به مرور زمان طول عمر باتری کرولا کاهش یابد. باتری‌ کرولا برای تامین انرژی چراغ‌های جلو، چراغ‌های گنبدی و لوازم جانبی مختلف در زمان خاموش بودن موتور طراحی نشده‌ است، اما این پشتیبانی را انجام می دهد و ظرفیت بسیار محدودی برای انجام این کار دارد. این بدان معناست که اگر پس از خاموش شدن موتور چیزی روشن بماند به طور قطع بر روی دشارژ شدن باتری کرولا شما موثر است.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری آریزو ۶ و باتری هاوال h2

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

 

شل بودن اتصالات باتری کرولا چه ضرری دارد؟

برای جلوگیری از تکان خوردن باتری کرولا ، بست نگهدارنده ی باتری را چک کرده و در صورت نیاز آن را محکم کنید. ارتعاش زیاد می تواند به مرور زمان به باتری کرولا شما  آسیب برساند. بست نگهدارنده باتری کرولا شما را ثابت نگه می دارد و از آسیب دیدن باتری کرولا در اثر لرزش جلوگیری می کند. با باز کردن کاپوت و تکان دادن باتری، میزان استقامت نگهدارنده ی باتری خود را تست کنید. اگر باتری کرولا در جای خود حرکت کند، نگه دارنده آن بیش از حد شل است. پیچ ها را که نگهدارنده را به باتری متصل می کند و معمولاً در بالای باتری قرار دارند،  تا حد مناسب محکم کنید.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری زانتیا

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

 

هوای سرد چه تاثیری بر باتری کرولا دارد؟

هوای سرد باعث می شود باتری کرولا برای روشن کردن موتور خودرو شما انرژی بیشتری مصرف کند. به علاوه، سرما واکنش شیمیایی باتری شما را کند می کند و باعث کاهش سرعت تولید انرژی در آن می شود. باتری کرولا می تواند به راحتی در دماهای پایین به خواب فرو برود و برای راه اندازی موتور خودرو شما را به دردسر بی اندازد. اگر می توانید خودرو خود را در زمستان در فضای گرم نگه دارید تا روغن موتور خودروتان سفت نشود و باتری کرولا شما برای راه اندازی موتور تحت فشار قرار نگیرد. همچنین اگر دائماً باتری خودرو خود را در بیشترین حد شارژ خود نگه دارید، به باتری کمک می کنید فشار وارد شده را بهتر تحمل کند.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری سورنتو

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

 

چگونه ممکن است از وضعیت باتری کرولا خود مطلع شویم؟

اگر ماشین شما روشن نمی شود و به باتری کرولا خود مشکوک هستید، تست ها و ابزارهایی وجود دارد که می توانید برای اندازه گیری عملکرد باتری کرولا خود از آنها استفاده کنید. برخی از ابتدایی ترین کارها را می توانید در خانه انجام دهید اما تست باتری کرولا به صورت حرفه ای تر بهتر است در تعمیرگاه خودرو انجام شود. باتری را بصری بررسی کنید، باتری باید تمیز باشد، اتصالات باید عاری از خوردگی باشد، هیچ نشتی قابل توجهی وجود نداشته باشد و قاب باتری باید بدون ضربه یا ترک باشد.

تست باتری کرولا با مولتی متر کارایی زیادی دارد. یک باتری کاملا شارژ شده باید حداقل ۱۲.۵ ولت را ثبت کند. هنگامی که موتور را استارت بزنید، ولتاژ باید بیشتر از ۹ ولت باشد. تعمیرگاه های خودرو از هیدرومترهای پیشرفته برای اندازه گیری عملکرد باتری کرولا استفاده می کنند. این ابزار میزان سلامت را میسنجد و به درک اینکه آیا باتری کرولا کم شارژ شده است یا سلول ها خراب شده اند کمک می کند.

باتری سایر خودرو ها : باتری رانا

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

4.5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
13 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
داوود
۱۴۰۰-۰۶-۰۲ ۷:۱۶ ق٫ظ

صبح بخیر. جناب من ماشین تویوتا کرولا دارم . دیشب متاسفانه ماشین و که تو پارکینگ پارک کردم و ماشین و خاموش کردم مثل اینکه بچه ها چراغ داخل کابین و روشن گذاشتن من هم به هوای این که سنسور داره ماشین و خود چراغ خاموش میشه ، دیگه خاموش نکردم چراغ و . صبح که اومدم ماشین و روشن کنم متوجه شدم چراغ هنوز روشن هست و کم نور شده . ماشین راحت روشن شد ولی خاموش که کردم ماشین و برم وسیله بیارم دوباره استارت بزنم دیگه ماشین روشن نشد هر کاری که کردم . برام سوال پیش اومد که اگر باتری خالی کره ماشین، پس چرا دفعه اول روشن شد . اگر باتری خالی نکرده پس چرا دفعه دوم روشن نشد و اینکه مگه باتری ماشین تویوتا کرولا چند آمپر هست که با یه روشن موندن چراغ داخل کابین که کوچیک هم هست بخواد خالی بشه تازه باتری هم قدیمی نیست خیلی حدود یک سال هست که نصب کردم روی ماشین. لطفا راهنمایی کنید بگید قضیه چیه دقیقا. ممنون

فاطمی
۱۴۰۱-۰۷-۱۷ ۵:۳۸ ب٫ظ

سلام خسته نباشید باتری کرولا دارید شما ؟ من چجوری باید سفارش بدم از سایتتون باتری کرولا رو ؟ و تو همین سایت باید پرداخت کنیم ؟

قاسم
۱۴۰۱-۰۷-۳۰ ۳:۱۶ ب٫ظ

سلام وقت بخیر. من دیروز داشتم ماشین رو چک میکردم، کاپوت رو دادم بالا و دیدم چشمی باتری کرولا سفید شده. این رنگ در باتری به چه منظور میتونه باشه؟! آیا نشون دهنده ی سالم بودن باتری یا خراب بودن آن هست؟ یا خرابی قطعات دیگر باعث ایجاد رنگ سفید شده. در ضمن من دوسال پیش باتری خودرو رو تعویض کرده بودم لطفا سوال من رو جواب بدید از نگرانی دربیام خیلی ممنون.

آریا مهر
۱۴۰۱-۰۸-۱۶ ۲:۵۶ ب٫ظ

سلام داغی خودروی من که کرولا هست به احتمال زیاد ۴۵ آمپر می باشه ، من تصمیم دارم از آمپر بالاتر برای خودروم استفاده کنم. ولی باید از شما که کارشناس باتری های خودرویی هستید بپرسم که میتونم از باتری کرولا بجای ۴۵ آمپر، ۶۰ آمپر هم نصب کنم؟

جواهری
۱۴۰۱-۰۹-۰۱ ۱:۲۲ ب٫ظ

ظهر شما بخیر.
ماشین من کرولا هست و باتری کرولا یک چشمی داره که نشون میده باتری در حال فرسودگی هست. حالا سوالم از شما این است که اگر باتری ماشین من فرسوده بشه و من در خیابون گیر کنم ، هرجا باشم شما هم باتری رو ارسال می کنید برام و نصب می کنید؟

سولماز
۱۴۰۱-۰۹-۲۹ ۱۱:۰۴ ب٫ظ

دعوت شده بودیم عروسی، توی راه که داشتیم میرفتیم مجبور بودیم از یه خیابان خاکی که خیلی پستی بلندی داشت رد شیم ، همونجا من گفتم این پستی بلندی ها یه بلایی سر ماشین میاره . آخر شب که می خواستیم برگردیم هرچی استارت زدن ماشین روشن نشد و چک کردم دیدم باتری کرولا چشمیش سیاه شده!!! می خوام بدونم یعنی باتری توی این پستی بلندی ها تکون خورده دچار شکستگی چیزی شده که شارژش تموم شده و خراب شده یا نه؟ دلیلش چی بوده؟

بهرامان
۱۴۰۱-۱۰-۲۷ ۱۱:۵۶ ب٫ظ

اگر تعویض باتری کرولا مشکل در خودرو ایجاد شده بود را حل نکرد می‌توان به این نتیجه رسید که مشکلات مربوط به باتری نبوده؟ آخه باتری هستش که وظیفه راه اندازی ماشین را بر عهده داره و وقتی ماشین راه اندازی نمیشه طبیعتاً باتری مشکل داره دیگه اما متاسفانه مشکل راه اندازی خودرو با تعویض باتری حل نشد حالا نمیدونم دقیقا چرا! گفتم شاید شما بتونید راهنمایی کنید منو؟