باتری تویوتا راو RAV 4

خرید باتری تویوتا راو RAV 4

مشخصات باتری راو ۴

وسیله نقلیه کامپکت اصلی اولیه بار دیگر در حال ورود به عرصه جدید است. معرفی RAV4 جدید ۲۰۲۰. نسل پنجم RAV4 که بر اساس پلتفرم انقلابی جدید تویوتا ساخته شده است، استایل ناهموارتر، عملکرد قوی تر و ویژگی های هوشمندتری را نسبت به قبل به ارمغان می آورد. مدلهای جدید هیجان انگیز شامل آفرود تریل آماده، پرمیوم لیمیتد و اسپرت XSE Hybrid است. وقتی لحظه ای فرا برسد، یک RAV4 آماده است تا آن را به سطح بعدی برساند. استاندارد ۱۹ اینچ چرخ و ۸ اینچی صفحه نمایش لمسی، سطح پیچیدگی RAV4، در داخل و خارج. قابلیت حرکت در داخل و خارج از جاده با سیستم انتخاب چندمنظوره و گشتاور پویای گشتاور AWD با قطع خط فرمان عقب از ویژگی های پیشرفته این ماشین است.

مشخصات باتری راو ۴ : باتری فابریک ماشین تویوتا راو ۴، باتری ۶۰ آمپر پایه بلند در قالب D23 است. علاوه بر باتری ۶۰ آمپر پایه بلند، باتری ۷۰ آمپر پایه بلند نیز برای این ماشین مناسب است.

توجه داشته باشید که باتری های ۶۰ آمپر و ۷۰ آمپر در قالب های دیگر با ابعاد متفاوت دیگری هم تولید می شوند که باید به هنگام خرید باتری نو به این موضوع توجه داشته باشید، زیرا اگر باتری را با ابعاد متفاوت دیگر تهیه کنید، قابل نصب بر روی این ماشین نمی باشند. به عنوان مثال باتری ۶۰ امپر در قالب پایه کوتاه L2 نیز تولید می شود که به دلیل ابعادی که دارد، هرگز بر روی ماشین تویوتا راو ۴ نصب نمی شود.

باتری ۶۰ آمپر و باتری ۷۰ آمپر در کارخانه های سپاهان باتری و صبا باتریف در بهترین کیفیت تولید و با مناسب ترین قیمت به بازار عرضه می شوند.

 

باتری ۷۰ آمپر سوزوکی ، باتری ۷۰ آمپر اوربیتال سیلور، باتری ۶۰ آمپر واریان صبا


تعویض باتری rav 4

باتری های مدرن ماشین های امروزی به موتور استارت، رادیو ماشین و همه چیز بین آنها نیرو می دهند. بدون آن، ماشین شما چیزی بیشتر از یک تکه پلاستیکی و فلزی غیرقابل حرکت نیست. اگر تا به حال به این فکر کرده اید که باتری خودرو چگونه کار می کند، ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید که چگونه به کارکردن همیشگی و ایمن خودرو کمک می کند.

باتری خودرو چگونه کار می کند؟

باتری خودرو از فناوری سرب اسید برای تبدیل انرژی شیمیایی به الکتریسیته استفاده می کند. این امر با استفاده از سلول هایی، که حاوی ذخیره انرژی تا زمان نیاز است، انجام می شود.

اکثر باتری های استاندارد خودرو حاوی شش سلول هستند که به صورت متوالی در داخل محفظه پلاستیکی قرار گرفته اند. هر سلول حاوی تعدادی صفحه دی اکسید سرب و تعدادی صفحه سربی است. آنها برای هر سلول حدود دو ولت برق ایجاد می کنند، به همین دلیل است که اغلب از آن به عنوان باتری ۱۲ ولت یاد می شود.

صفحات سلول ها غوطه ور در اسید سولفوریک هستند که باعث ایجاد واکنش شیمیایی بین دی اکسید سرب و صفحات سرب می شود و این باعث ایجاد سولفات سرب و یون می شود. هنگامی که یون ها آزادانه در اطراف صفحات سرب حرکت می کنند، واکنش شیمیایی دیگری رخ می دهد که باعث تولید هیدروژن و سولفات سرب می شود. حرکت یون ها باعث تولید الکتریسیته می شود که به پایانه مثبت یا منفی باتری منتقل می شود. دو سیم که به باتری ماشین شما متصل می شوند، سپس برق را به موتور استارت و سایر سیستم های الکتریکی حیاتی پراکنده می کنند.

باتری خودرو چگونه شارژ می شود؟

دستگاهی به نام دینام هنگام رانندگی با خودرو، باتری را شارژ می کند. این یک جریان الکتریکی را از طریق تسمه دینام متصل به موتور ایجاد می کند ، که انرژی فیزیکی را به الکتریسیته تبدیل می کند. هنگامی که تسمه دینام را می چرخاند، الکتریسیته ایجاد می کند، که سپس برای تغذیه سیستم های الکتریکی خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. مقداری از انرژی که ایجاد می کند به منظور پر کردن مجدد باتری ارسال می شود. تنظیم کننده ولتاژ دستگاهی است که به حفظ جریان برق در سطوح مطلوب کمک می کند و از شارژ بیش از حد باتری جلوگیری می کند.

اکنون که با عملکرد باتری خودرو خود آشنا شدید، خوب است بدانید که با توجه به اهمیتی که باتری ماشین دارد، باید از آن به درستی نگهداری شود. بنابراین اگر می خواهید تعویض باتری rav 4 خود را انجام دهید، بهتر است که بدانید آن نیاز به مراقبت دارد.

شما می توانید برای تعویض باتری خودرو خود با ما تماس بگیرید تا در کمترین زمان این اتفاق بیفتد.

 

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱


قیمت باتری تویوتا راو ۴

اگر می خواهید از قیمت باتری تویوتا راو ۴ خود مطلع شوید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

توجه داشته باشید که قیمت هایی که در سایت ثبت شده اند و یا قیمتی که توسط کارشناسان ما به شما اعلام می شود، با احتساب دریافت باتری کهنه هم آمپر است. این کار به منظور بازیافت صحیح باتری انجام می شود.

بازیافت بخش مهمی از ایمنی محیط زیست ما است. طبق تعریف، بازیافت فرایند تبدیل زباله به مواد قابل استفاده مجدد است. هم نیاز به مواد جدید و هم آسیب های زیست محیطی ناشی از دور ریختن نامناسب مواد را کاهش می دهد.

در کارخانه سپاهان باتری، پلاستیک بدنه باتری شکسته می شود. وقتی باتری ماشین بازیافت می شود، به اجزای مرکب آن تقسیم می شود: پلاستیک، سرب و الکترولیت. بدنه و پوشش پلاستیکی باتری شما خرد شده و به گلوله های پلاستیکی تبدیل می شود. سپس این گلوله ها به موارد و روکش های جدید تبدیل می شوند و نیاز به تولید پلاستیک جدید را کاهش می دهند. بدون پردازش، این پلاستیک ها صدها سال طول می کشد تا پوسیده شوند. فلز سرب باتری کهنه نیز تا حدی به چرخه تولید بازگردانده می شود.

تمامی هدف بازیافت باتری کهنه این است که از آسیب آن به محیط زیست جلوگیری کنیم و از افزایش افراطی قیمت باتری نیز جلوگیری شود، زیرا اگر قرار باشد هر بار برای تولید باتری، فلز سرب جدید تهیه شود، هزینه زیادی به هزینه های تولید باتری اضافه می شود و در نتیجه قیمت باتری افزایش می یابد.

کارخانه سپاهان باتری برای این که مشتریان خود را برای تحویل باتری کهنه تشویق کند، باتری کهنه را از آن ها خریداری می کند و در واقع هزینه آن را از قیمت باتری نو کم می کند، به همین دلیل است که اگر باتری کهنه را به ما تحویل ندهید، مبلغی به ازای هر آمپر به قیمت باتری نو اضافه می شود.


خرید باتری راو ۴

برای خرید باتری راو ۴ خود حتما دقت داشته باشید تا بتوانید مناسب ترین باتری را تهیه کنید تا به هنگام استارت زدن و روشن کردن ماشین، دچار مشکل می شوید. باتری خودرو انرژی الکتریسیته لازم برای تغذیه تمام اجزای الکتریکی خودرو را تأمین می کند. در مورد مسئولیت بسیار بزرگی صحبت می کنیم. بدون قدرت باتری، اتومبیل شما، همانطور که احتمالاً متوجه شده اید، روشن نمی شود.

اگر می خواهید بهترین باتری را برای خودرو خود تهیه کنید، پیشنهاد ما به شما باتری های کارخانه سپاهان باتری و صبا باتری است. این دو کارخانه از قدیمی ترین کارخانه های تولید باتری هستند که توانسته اند با تولید باتری های با کیفیت، نظر مثبت مشتریان خود را جلب کنند.

ما به عنوان نمایندگی کارخانه های سپاهان باتری و صبا باتری، با کیفیت ترین باتری ها را همراه با گارانتی تعویض و تاریخ تولید جدید در اختیارتان قرار می دهیم.

امداد رسان باتری، برای اینکه خرید باتری راو ۴ را برای شما عزیزان آسان کند، خدمات پس از فروش رایگانی را در اختیارتان قرار داده است. ارسال باتری به تمام سطح شهر تهران به صورت رایگان، نصب باتری بر روی خودروتان توسط کارشناسان نصب با رعایت تمامی نکات اصولی و فنی به صورت رایگان، تست سلامت دینام ماشین و تست برق دزدی ماشین به صورت رایگان.

تمامی خدمات رسانی های امداد رسان باتری به صورت شبانه روزی در تمامی ایام، حتی ایام تعطیل قابل ارائه است. فقط کافی است با ما تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید.

خوب است بدانید که شما می توانید پرداخت وجه باتری را پس از نصب باتری بر روی خودروتان و کسب اطمینان از سلامت باتری پرداخت کنید.

*شما می توانید سوالات و نظرات خود را، در کادر دیدگاه انتهای صفحه، با ما به اشتراگ بگذارید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید*

تلفن تماس:

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

باتری راو ۴ با قیمت مناسب

تعویض باتری تویوتا rav 4

ارسال و نصب رایگان باتری راو ۴

آیا باتری راو ۴ که در معرض آلودگی است در خطر است؟

گردو خاک و آلودگی می تواند به سرعت زیر کاپوت شما جمع شود، به خصوص اگر به طور روزانه و به طور منظم در دود یا گل رانندگی می کنید. بسیاری از قطعات می توانند کمی کثیفی و گرد و غبار را کنترل کنند، اما گرد و خاک می تواند بر میزان کارایی باتری شما تأثیر بگذارد و تاریخی که برای تعویض باتری راو ۴ خود در نظر گرفته اید را جا به جا کند.

هر یک تا دو ماه یک بار در اطراف پایانه‌های باتری راو ۴ بررسی کنید. هر گونه کثیفی و خوردگی را با یک برس سفت پاک کنید. حتی اگر در بررسی‌های معمول خود متوجه کثیفی قابل توجهی نشدید، باید پایانه‌های باتری را تمیز کنید یا هر شش تا هشت ماه یک‌ بار آنها را توسط یک متخصص تمیز کنید تا بتوانید از باتری خود نهایت استفاده مفید را داشته باشید و مجبور نشوید تعویض باتری راو ۴ را زودتر از موعد انجام دهید. در بیشتر موارد، هوشمندانه است که باتری را برای اولین تمیز کردن نزد یک متخصص ببرید و اگر می‌خواهید تمیز کردن‌های بعدی را در خانه انجام دهید، از ایشان راهنمایی بخواهید.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری هایما S7 و باتری اکسنت

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

۰۹۱۱۰۱ ف ف :   آیا ضعیف شدن نور چراغهای خودرو نشانه ی خرابی باتری راو ۴ است؟

زمانی ممکن است متوجه شوید که نور چراغهای جلویی و یا داخلی اتاقک خودروی شما ضعیف شده و نسبت به قبل قدرت کافی ندارد، در این لحظه اولین کاری که می بایست انجام دهید تست باتری راو ۴ است. زمانی که موتور خودروی شما خاموش باشد و چراغها ضعیف باشند به احتمال زیاد نشانه ی باتری دشارژ شده و یا فرسوده است. و اما در مقابل زمانی که متوجه ضعیف شدن نور آن ها به هنگام راه اندازی موتور خودرو شدید، به احتمال بیشتر دینام شما ضعیف و یا فرسوده است که نمی تواند باتری شما را به طور کافی شارژ کند. درست است که باتری مسئول روشن کردن آن هاست، ولی دینام نیز شارژر باتری است که در صورت خرابی آن، باتری نیز دچار مشکل می شود.

 

5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
8 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حسینی
۱۴۰۱-۰۸-۱۸ ۱:۰۱ ب٫ظ

سلام میشه لطفا میشه بگید آمپر باتری Rav 4 چند هست؟ آمپر باتری فابریک خودروی راو ۴ رو میخوام بدونم. اگر هر زمان فرسوده شد میخوام بدونم که چه آمپری رو دقیقا میتونم سفارش بدم که به ماشینم بخوره.

مصباح
۱۴۰۱-۰۹-۰۱ ۱:۱۱ ب٫ظ

شنیدم که باتری خودروها نباید در معرض آلودگی و چربی و کثیفی باشه، اگر تمیز باشه مانع از سوفاته شدن باتری میشه. حالا من سوالم از شما این که ، در این روزها که هوای تهران انقدر آلوده شده ، باتری راو ۴ هم عمرش کاهش پیدا میکنه؟ این سوالی هست که خیلی مهمه شاید سوال خیلیا هم باشه. لطفا جواب من رو بدید ممنون.

آرش
۱۴۰۱-۱۰-۰۱ ۹:۴۷ ب٫ظ

از مطالعه مطالبی که شما در سایت قرار دادید من به این نتیجه رسیدم که برای تعویض باتری تویوتا راو۴ باید از باتری ۷۰ آمپر پایه بلند استفاده کنم که حالا این باتری رو میتونم از بین برندهای مختلف شرکت شما انتخاب کنم. مسئله اینجاست که من باتری فرسوده برای تحویل دادن ندارم و شما نوشتید که حتما باید باتری فرسوده تحویل بدیم ، می خوام بدونم حالا که من باتری فرسوده ندارم این موضوع مانع میشه که من بتونم خریدم را از شما انجام بدم ؟ یا این که بابتش باید هزینه دیگری پرداخت کنم؟ در این مورد که منو راهنمایی کنید خیلی از شما ممنونم میشم.

فهیمی
۱۴۰۱-۱۰-۳۰ ۱۱:۱۵ ب٫ظ

دفعه قبل برای تعویض باتری تویوتا راو۴ باتری ۶۰ آمپر سوزوکی و سفارش دادم اما این دفعه می خوام از باتری ۷۰ آمپر سیلور استفاده کنم . می خوام بدونم که قیمت این باتری چقدر با قیمت باتری که من سری قبل برای ماشین خریده بودم فرق داره و اینکه از نظر قیمت و کیفیت کدوم از این برندها برای من با صرفه تر هستند؟ گارانتی خیلی برام اهمیت نداره اما اگر لطف کنید مدت زمان گارانتی هر کدام از این برند ها رو بهم بگید خیلی ازتون ممنون میشم.