باتری سمند LX ، سمند سورن

باتری سمند LX ، سمند سورن

باتری سمند LX ، سمند سورن

مشخصات باتری سمند سورن

مشخصات باتری سمند سورن: باتری سمند LX و سمند سورن ، باتری 66 آمپر می باشد که توسط شرکت خودروسازی ایران خودرو بر روی ماشین نصب می شود. علاوه بر باتری 66 آمپر ، باتری 74 آمپر نیز برای ماشین سمند مناسب می باشد، زیرا این دو باتری در قالب یکسان تولید می شوند و دارای ابعاد یکسان هستند.

نوع باتری مناسب ماشین سمند سورن، باتری سیلد اسید است که از عملکرد بالایی برخوردار است و این باتری در کارخانه سپاهان باتری و صبا باتری، با بهترین سطح کیفیت تولید می شود. باتری های سیلد اسید دارای نگهداری آسانی هستند که باعث شده است تا توجه مصرف کنندگان را به خود جلب کند.

آیا خودروی ایرانی ارزش خود را در برابر رقبای بین المللی حفظ می کند یا از دست کمپین های بازاریابی بهتر رنج می برد؟ ایران خودرو جزء کارخانه های تولیدی ماشین است که همیشه برای تولید ماشین های خود در راه رقابت با خودرو های خارجی قدم گذاشته است.

در کارخانه ایران خودرو برای تولید ماشین های خود از کارشناسان برجسته فرانسوی برای پیشبرد خط تولید کارخانه استفاده می کنند تا بتوانند بهترین و امن ترین و راحت ترین ماشین ها را در صنعت خودرو سازی در ایران تولید کنند.

هم اکنون کارخانه ایران خودرو موفق به تولید ماشین هایی با امنیت بالا و مهندسی شده با مشخصات فنی حرفه ای، شده است و توانسته بخش عظیمی از بازار فروش خودرو برای مصرف کنندگان را در بر بگیرد.

97 24 85 77 – 021

سمند نیز یکی از ماشین های کارخانه ایران خودرو است که دارای موتور های مختلف هست و با توجه به موتور تعبیه شده در آن ها، نام ماشین شکل گرفته است. دارای کیسه هوای راننده، کمربندهای ایمنی پیش کشنده، تنظیم کننده ارتفاع چراغ جلو و آنتن فعال است. نام سمند به نام سورنا، از اسپهد باستانی اشکانی گرفته شده است.

باتری 66 آمپراوربیتال پریمیوم ، باتری ۷۴ آمپر سوزوکی

فروش باتری اپتیما با تاریخ جدید

تعویض باتری سمند

اتری سمند LX و سمند سورن شما قطب اصلی مرکزی وسیله نقلیه شما برای تمام وسایل برقی است. این دستگاه برق را ذخیره می کند و سپس انرژی ها را به تک تک اجزای الکتریکی خودرو شما ارسال می کند.

نه تنها قطعات الکتریکی را تغذیه می کند، بلکه جریان الکتریکی خودرو شما را به صورت استاندارد ثابت نگه می دارد، به این معنی که مطمئن می شود خودرو شما روشن شده و برق کافی برای کار کردن دارد. اگر باتری ماشین شما خراب است، نمی تواند قطعات الکتریکی خودرو شما، از جمله چراغ های جلو را به طور کامل تغذیه کند.

اگر متوجه شدید که چراغ های جلوی شما کم نور و ضعیف تر از حد معمول به نظر می رسند، نه تنها یک مشکل ایمنی است، بلکه به این معنی است که باتری ماشین شما تقریباً خاموش است و عملکرد صحیح و کامل ندارد.

هنگامی که کلید خود را در جرقه زنی می چرخانید، باتری سمند LX و سمند سورن شما یک جریان را به یک قطعه الکتریکی، به نام شیر برقی استارت می فرستد تا همه چیز پیش برود. خرابی باتری در انجام این عملکرد مشکل دارد و جریان الکتریکی ارسال شده به استارت ضعیف تر خواهد بود. وقتی استارت قدرت کافی از باتری سمند سورن دریافت نمی کند، اغلب صدای تق تق را می شنوید.

97 24 85 77 – 021

هیچ چیز بدتر از این نیست که سوار ماشین شوید، سوئیچ خود را در جرقه زنی بچرخانید و صدایی نشنوید زیرا متوجه می شوید هیچ اتفاقی در حال رخ دادن نیست در حالی که این زمان، زمان شروع کار باتری سمند lx و دینام خودرو است.

شاید چراغ های خودرو خود را روشن گذاشته اید، شاید در را باز گذاشته اید و چراغ سقفی ماشین بر اساس تنظیمات روشن مانده است، اما به هر حال اتفاقی افتاده و حالا باتری شما نان تست شده است.

شما به راحتی می توانید با جمع کردن حواستان و اهمیت دادن به ماشین خود، زمان تعویض باتری سمند LX خود را به تعویق بیاندازید و در زمان مشخص و استاندارد خود باتری، تعویض را انجام دهید.

مشخصات باتری سایر خودرو ها : باتری ال 90

باتری اوربیتال EFB سمند
باتری سوزوکی سمند

قیمت باتری سمند سورن

عوامل متعددی بر قیمت اتری سمند LX و سمند سورن تأثیر می گذارد. نوع تکنولوژی تولید باتری یکی از آنهاست، بنابراین مطمئن شوید که از قبل با نوع باتری وسیله نقلیه خود آشنا هستید.

بهترین نوع تکنولوژی تولید، سیلد اسید است. این تکنولوژی جدیدترین نوع ساختار باتری خودرو است که توسط استاندارد های بین المللی تایید شده است.

ساختار باتری های سیلد اسیدی به این شکل است که درب های باتری به بدنه باتری مهر و موم شده است و شما امکان اضافه کردن آب به محلول باتری را ندارید و در مقابل، خود باتری های سیلد اسیدی هم آب از دست نمی دهند و سطح الکترولیت آنها تغییر نمی کند.

97 24 85 77 – 021

باتری های مهر و موم شده، همانطور که از توضیحات آنها مشخص است، در صورت کارکردن طبق مشخصات، در برابر نشت یا از دست دادن الکترولیت آب بندی می شوند، تولید گاز نیز در باتری های سیلد اسید کنترل می شود. در این برهه از زمان، تقریباً همه وسایل نقلیه: اتومبیل ها، کامیون ها و اتوبوس ها از سیستم های باتری سیلد اسید برای راه اندازی و روشنایی چراغ های خودرو استفاده می کنند. اهداف احتراق باتری سیلد اسید، کلید بسیاری از پیشرفت های فنی در فناوری خودرو در بیش از 100 سال بوده است.

با توجه به نکات ذکر شده متوجه می شویم که نحوه نگهداری از باتری های سیلد اسیدی، بسیار راحت تر از باتری های اسیدی است.

در حال حاضر در بین افراد جامعه هم باتری سیلد اسید بیشتر طرفدار دارد، همچنین کارخانه های تولید باتری سمند سورن ، تولید انبوه باتری های سیلد اسیدی را پیش گرفته اند.


خرید باتری سمند سورن با تاریخ جدید

شما می توانید با انتخاب باتری مورد نظر در لیست زیر اقدام به خرید اتری سمند LX و سمند سورن خود بکنید.

97 24 85 77 – 021

باتری هایی که در لیست زیر آورده شده است، در شرکت های معتبری مانند سپاهان باتری و صبا باتری تولید و عرضه می شود که دارای خدمات گارانتی توسط نمایندگان خدمات پس از فروش، نصب و ارسال رایگان می باشند، لازم به یادآوری می باشد که باتری هایی که به صورت فابریک و توسط کارخانه ایران خودرو روی سمند گذاشته می شوند از شرکت های سپاهان باتری و صبا باتری انتخاب شده است.

بسته به سیاست شرکت خودرو ساز بعضا از صبا باتری و گاهی اوقات از شرکت سپاهان باتری تهیه می شوند.

ما طیف وسیعی از برند های مختلف با کیفیت بالا موجود در بازار را در اختیار شما قرار داده ایم تا انتخاب باتری را برای شما راحت کنیم.

برند های سپاهان باتری مانند باتری اوربیتال پریمیوم ، باتری سوزوکی و برند های صبا باتری مانند باتری باتری واریان <، از با کیفیت ترین باتری های موجود در بازار باتری ایران و خاورمیانه هستند.

کارخانه سپاهان باتری و صبا باتری از قدیمی ترین کارخانه های تولیدی در صنعت باتری خودرویی هستند که توانسته اند در این چند سال سابقه طولانی مدت، نظر مثبت مشتریان را کسب کنند و به رتبه برتر در فروش باتری خودرویی برسند.

باتری هایی که در این دو کارخانه تولید می شوند از نوع سیلد اسید هستند که دارای طول عمر 2 الی 3 سال است; شما می توانید با رعایت نکات نگهداری و استفاده درست از باتری سمند سورن در این بازه زمانی 2 الی 3 سال را بدون مشاهده خرابی و مشکلات فنی استفاده کنید.

ارسال باتری سمند lx توسط کارشناسان امداد رسان باتری به تمام نقاط شهر تهران مانند میرداماد، سعادت آباد، میدان ولیعصر و .. به صورت رایگان انجام می شود.

با خرید باتری سمند از امداد رسان، می توانید با کیفیت ترین باتری را برای خودرو خود تهیه کنید.

امداد رسان به عنوان نماینده رسمی کارخانه های سپاهان باتری و صبا باتری باکیفیت ترین باتری ها را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.

*شما می توانید سوالات و نظرات خود را، در کادر دیدگاه انتهای صفحه، با ما به اشتراگ بگذارید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید*

شماره تماس جهت سفارش باتری:

97 24 85 77 – 021

آمپر مناسب باتری سمند LX

تست باتری سمند سورن

ارسال و نصب رایگان باتری سمند

سوالات متداول مشتریان محترم

چه زمانی باید باتری سمند را عوض کنم؟

وظیفه اصلی باتری سمند سورن روشن کردن ماشین شما است. امروزه اکثر خودروها دارای یک باتری اسیدی 12 ولتی بدون نیاز به تعمیر و نگهداری هستند (سیلد اسید). باتری ماشین قابل شارژ است. از شارژ خود استفاده می‌کند تا سیستم‌های خودرو را در حالت پارک روشن کند و وقتی می‌خواهید آن را روشن کنید موتور را برگرداند.

هنگامی که ماشین را روشن می کنید، دینام برق اضافی برای شارژ باتری سمند lx تولید می کند.
با گذشت زمان، باتری ظرفیت یا توانایی خود را برای نگه داشتن شارژ از دست می دهد. یک روز باتری ضعیف نمی تواند ماشین شما را روشن کند. اغلب، زمانی که هوا سرد می شود، این اتفاق می افتد. وقتی شارژ باتری سمند سورن کم است، ماشین برای راه اندازی باید تقویت شود. برای جلوگیری از این وضعیت، یک باتری باید قبل از کاهش ظرفیت آن به سطح بحرانی تعویض شود.
به طور متوسط ​​یک باتری سمند بین 2 تا 3 سال عمر می کند. اگر وسیله نقلیه روزانه رانندگی شود و باتری کاملاً شارژ نگه داشته شود، باتری بیشتر دوام می آورد. هنگامی که خودرو برای مدت طولانی پارک می شود، باتری سمند lx زودتر خراب می شود. ما دیده ایم که باتری سمند lx تا کمتر از 1 سال دوام می آورد.

97 24 85 77 – 021

 

چگونه از تعویض زودرس باتری سمند جلوگیری کنیم؟

برای این که مجبور نشوید تعویض باتری سمند را زودتر از زمانی که کارشناسان نمایندگی به شما گفته اند، انجام دهید، به یاد داشته باشید چراغ های خودرو را قبل از ترک خودرو خاموش کنید. فراموش شدن خاموش کردن چراغ‌های خودرو می‌تواند خسارت سنگینی به باتری سمند شما وارد کند و اگر این موضوع مکرر اتفاق بیفتد، احتمالا باید به فکر تعویض باتری سمند باشید.

کنترل خوردگی پایانه های باتری سمند که به مرور زمان ایجاد می شوند بسیار مهم است چرا که ارتباط مستقیم با میزان شارژ باتری لدکروز شما دارد. بنابراین سعی کنید با استفاده از آب جوش، باتری خودرو خود را تمیز نگه دارید تا تعویض باتری سمند از برنامه خود قرار ندهید.

سطح ولتاژ خروجی باتری سمند خود را تست کنید تا نحوه شارژ باتری خود را پیگیری کنید و ببینید که آیا زمان تعویض باتری سمند فرا رسیده است؟ در حین بیکاری خودرو از وسایل الکترونیکی استفاده نکنید، لوازم جانبی مانند رادیو یا تهویه مطبوع را هنگامی که موتور شما کار نمی کند خاموش کنید تا مجاب به تعویض باتری سمند نشوید.

باتری سایر خودرو ها : باتری کایرون و باتری فیدلیتی

 

باتری مناسب ماشین سمند در چه آمپر و قالبی می باشد؟

باتری مناسب برای انواع خودرو بر اساس میزان آمپر، قالب و اندازه و جایگاه فرار گیری در آن متفاوت می باشند.

در مورد خودروی سمند باتری مناسب که به صورت فابریکی در کارخانه بر روی آن قرار می گیرد 66 آمپر و با قالب L3 می باشد که بسیاری از افراد برای تهیه و تعویض باتری سمند از این باتری یا آمپر بالاتر ولی هم قالب و اندازه آن یعنی باتری 74 آمپر که آن هم دارای قالب L3 می باشد نیز استفاده می کنند.

به طور معمول کسانی که مصرف قطعات برقی خودروی سمندشان شان بالا می باشد (به عنوان مثال کسانی که سیستم صوتی خودروی خود را تعویض می کنند) لازم است که باتری با آمپر بالاتر یا همان 74 را بر روی سمند خود نصب نمایند در غیر این صورت باتری مناسب و فابریکی خودروی سمند همان باتری 66 آمپر با قالب L3 می باشد.

در مورد رنگ چشمی (نشانگر) باتری ها چه می دانیم ؟

چشمی باتری ماشین یکی از نشانه های اصلی استاندارد روی انواع باتری ها است و روی تمامی آنها اعم از باتری های داخلی و خارجی وجود دارد. هرکدام از این چشمی ها و یا به اصطلاح نشانگرها معنای خاصی را در بر می گیرند. چشمی باتری یک نوع هیدرومتر ساده است که با اندازه گیری غلظت محلول الکترولیت باتری به رنگ های مختلف در می‌آید.

سیاه شدن چشمی (نشانگر) باتری سمند؟

نشان از این دارد که شارژ باتری خودروی سمند بنا به دلایلی خالی شده و نیاز به شارژ دارد و وقتی نشانگر باتری ماشین به رنگ سیاه باشد به این معنی است که سطح شارژ داخل باتری از حد استاندارد پایین تر آمده است. در این حالت ممکن است باتری بتواند به استارت خودردن خودرو کمک کند ولی باید به سریعا شارژ مجدد شود.

معمولاً در کنار چشمی (نشانگر ) سیاه باتری ها یک کلمه Charge نوشته شده است به این معنی که باطری لازم است مجدد به صورت کامل شارژ شود. این شارژ مجدد توسط دینام یا توسط دستگاه های شارژ باطری انجام می‌شود. البته در بعضی از برندهای باتری این رنگ سیاه با رنگ قرمز نشان داده می شود ولی معنی و مفهوم هر دوی این رنگ ها یکی است.

سبز شدن چشمی (نشانگر) باتری سمند؟

رنگ سبز در چشمی (نشانگر ) باتری به این معنی است که باطری سالم است. سالم بودن باطری به این معنی است که عمل شارژ شدن باتری خودرو سمند به درستی انجام می‌شود. باتری وظایف خود در ابتدای استارت زدن خودروی سمند را به درستی انجام می دهد. اسید داخل باطری سالم است و محلول الکترولیت داخل باتری به درستی کار خود را انجام می دهد.

سفید شدن چشمی (نشانگر) باتری سمند؟

در صورتی که چشمی (نشانگر ) باتری ماشین سمند سفید باشد به این معنی است که سیستم برقی ماشین دچار مشکل شده است. مهم‌ترین علت رنگ سفید در چشمی (نشانگر ) باتری خراب بودن قسمتی از دینام ماشین سمند است. و دینام نمی تواند به خوبی باتری سمند را شارژ کند.

رنگ سفید در چشمی (نشانگر ) باتری ماشین به این معنی است که باتری برق مورد نیاز خودرو را تأمین می کند و دینام وظیفه خود را در عملکرد خودرو به درستی انجام نمی دهد به همین علت باتری به سرعت شارژ خالی کرده و شارژ مجدد آن به درستی و یا اصلا انجام نمی‌شود.

 

97 24 85 77 – 021

 

چگونه متوجه شویم که زمان مناسب برای تعویض باتری سمند فرا رسیده است؟

باتری شما ممکن است بدون اینکه خودتان متوجه شوید به شما علائمی بدهد که زمان تعویض باتری سمند رسیده است. مهم است که با این علائم آشنایی داشته باشید و قبل از اینکه با باتری فرسوده سرگردان شوید اقدام به تعویض باتری سمند خود کنید.

هر چه باتری سمند شما قدیمی تر شود، فرسوده تر می شود. این بدان معناست که وقتی ماشین خود را روشن می کنید، ممکن است شروع به کار موتور خودرو شما کمی بیشتر طول بکشد.

وقتی این اتفاق افتاد، باید با یکی از کارشناسان امداد رسان تماس بگیرید تا شما را برای حل مشکل پیش آمده برای باتری سمند راهنمایی کنند و در صورت نیاز به تعویض باتری شما را پشتیبانی کنند.

باتری سایر خودرو ها : باتری شاهین

97 24 85 77 – 021

 

باتری سمند شما تحت تاثیر آلودگی قرار می گیرد؟

گردو خاک و آلودگی می تواند به سرعت روی اجزاء موتور خودرو شما جمع شود، به خصوص اگر به طور روزانه و به طور منظم در دود یا گل رانندگی می کنید. بسیاری از قطعات می توانند کمی کثیفی و گرد و غبار را تحمل کنند، اما گرد و خاک می تواند بر میزان کارایی باتری سمند شما تأثیر بگذارد و تاریخی که برای تعویض باتری سمند خود در نظر گرفته اید را جا به جا کند.

هر یک تا دو ماه یک بار اطراف پایانه‌های باتری سمند را بررسی کنید و هر گونه آلودگی را با آب جوش از بین ببرید.

باتری سایر خودرو ها : باتری سراتو

97 24 85 77 – 021

 

چه مواردی می توانند بر طول عمر باتری سمند موثر باشند؟

طول عمر باتری سمند در مدل ها و شرایط مختلف متفاوت است، در یک دنیای عالی، باتری شما باید بین سه تا چهار سال دوام می آورد. انتهای این تخمین شرایط ایده آلی را در نظر می گیرد که در اکثر مناطق ایران نخواهید یافت.

دماهای شدید در هر جهتی باتری ماشین شما را خراب می کند و در نتیجه عمر آن کاهش می یابد. اگر در مناطق با آب و هوای گرم زندگی می کنید، احتمال زیادی وجود دارد که باتری سمند شما بیش از 2 سال عمر نکند.فراتر از دماهای شدید، این تخمین همچنین فرض می‌کند که با وسیله نقلیه خود به طور منظم رانندگی می‌کنید.

دینام شما تا زمانی که وسیله نقلیه کار می کند باتری سمند شما را شارژ می کند. سرعت بالاتر منجر به زمان شارژ بهتر می شود. اگر وسیله نقلیه خود را برای ماه‌ها در یک زمان بیکار رها کنید یا هرگز از سرعت رانندگی در شهر فراتر نروید، باتری شما به اندازه ی حد انتظار شارژ نمی‌شود.

باتری سایر خودرو ها : باتری ساینا

97 24 85 77 – 021

 

عوامل کلیدی که بر باتری سمند تاثیر دارند، کدام اند؟

پاسخ ساده ای به این سوال که باتری سمند چقدر دوام می آورد وجود ندارد، اما می توان بر اساس چندین دهه تجربه صنعت، کلیاتی ارائه داد. برای شروع، می دانیم که عمر باتری خودرو بر اساس سه عامل کلیدی متفاوت است: زمان، گرما و لرزش.

مانند مردم، باتری‌های خودرو نیز با گذشت زمان کهنه می‌شوند و طول عمر محدودی دارند. حتی در شرایط ایده آل، باتری ها به تدریج خراب می شوند تا جایی که دیگر نمی توانند قدرت کافی برای راه اندازی موتور را تامین کنند. الگوهای استفاده از خودرو نیز به پیر شدن باتری سمند شما کمک می کند.

خودروهایی که عمدتاً در سفرهای کوتاه رانندگی می‌شوند ممکن است اجازه ندهند باتری کاملاً شارژ شود و باتری‌های خودروهایی که برای مدت طولانی پارک شده‌اند به طور طبیعی خود تخلیه می‌شوند. این تنها یکی از عوامل کلیدی موثر بر طول عمر باتری سمند است.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری کادنزا

97 24 85 77 – 021

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments