باتری آریو Z300

باتری آریو Z300

مشخصات باتری آریو z300

ماشین آریو Z300  از سال 93 پا به ایران گذاشت و به خط تولید کارخانه خودرو سازی عظیم سایپا رفت. اما بنا به دلایل اقتصادی سیاسی در سال 99 از خط تولید سایپا خداحافظی کرد و در حال اضر کیلومتر صفر این ماشین در ایران وجود ندارد.

مشخصات باتری آریو z300 : باتری مناسب ماشین آریو z300، باتری 60 آمپر است. باتری 60 آمپر در دو قالب پایه بلند D23  و پایه کوتاه L2 تولید می شود که با توجه به ابعادی که قالب D23 دارد، مناسب ماشین آریو Z300 است. علاوه بر باتری 60 آمپر پایه بلند، باتری 70 آمپر نیز برای این ماشین مناسب است. باتری 70 آمرپ در قالب D26 دارای ابعادی است که به راحتی بر روی این ماشین نصب می شود.

کارخانه های سپاهان باتری و صبا باتری این دو باتری را در برند های متفاوتی تولید می کنند که دارای سطح کیفیت بسیار بالایی هستند. برند واریان صبا باتری و برند اوربیتال پریمیوم سپاهان باتری از پرطرفدارترین برند های باتری در ایران و خاورمیانه است.

باتری های کارخانه صبا باتری و سپاهان باتری از نوع سیلد اسید است که با توجه به ساختاری که دارند، دارای طول عمر حدود 2 الی 3 سال است.

باتری 60 آمپر پایه بلند اوربیتال پریمیوم ، باتری 70 آمپر واریان


تعویض باتری آریو z300

به هنگام تعویض باتری آریو Z300 توجه کنید که باتری از نوع سیلد اسید خریداری کنید. در ادامه شما را با ساختار این نوع باتری ها آشنا خواهیم کرد.

باتری سیلد اسید خودرو دارای شش سلول است که در هر سلول صفحات سرب کلسیم در داخل محلول الکترولیت هستند و طی واکنش های شیمیایی که انجام می گیرد در نهایت هر سلول حدود 2.2 ولت برق تولید می کند در مجموع یک باتری با 6 سلول حدود 12.12 ولت برق تولید می کند و به دلیل وجود مقاومت، 12 ولت برق در باتری باقی می ماند. جالب است بدانید تمامی باتری های خودرویی دارای 12 ولت برق هستند و این مقدار در باتری های متنوع، متغیر نمی باشد.

درب باتری های سیلد اسید به بدنه این نوع باتری ها مهر و موم شده است و این باعث شده است که باتری مقدار زیادی محلول الکترولیت از دست ندهد، در نتیجه طول عمر این باتری ها از سایر باتری ها مانند باتری های اسیدی طول عمر بیشتری دارند.

ما به شما پیشنهاد می کنیم برای ماشین آریو Z300 خود از باتری60 آمپر اوربیتال پریمیوم استفاده کنید، زیرا در درجه اول از نوع سیلد اسید است و همچنین دارای سطح کیفیت بسیار بالای است.

ما به عنوان نمایندگی سپاهان باتری، باتری اوربیتال پریمیوم را در بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در اختیارتان قرار می دهیم.

97 24 85 77 – 021


قیمت باتری آریو z300

برای ماشین با ارزشی مانند آریو Z300 ، لازم است ابتدا به کیفیت باتری توجه کنید و در مرحله آخر به قیمت باتری این ماشین دقت کنید، این نظر بسیار منطقی است زیرا شما اگر بتوانید باتری با کیفیت و قیمت مناسب تهیه کنید به مراتب بهتر از تهیه باتری ارزان بی کیفیت است و باید در کوتاه مدت دوباره اقدام به تعویض باتری کنید و باتری نو و جدید خریداری کنید. قیمت باتری آریو Z300 با توجه به آمپری که دارد مشخص می شود، به این شکل که آمپر باتری با توجه به میزان سربی که در آن استفاده شده است متغیر است و هر چه باتری دارای آمپر بیشتری باشد، گران تر خواهد بود، بنابراین قیمت باتری 70 آمپر از قیمت باتری 60 آمپر بیشتر خواهد بود. تمامی این تغییر قیمت ها به این دلیل است که فلز سرب بسیار با ارزش است و منابع محدود دارد.

لازم است بدانید که متخصصان باتری 60 آمپر را برای این ماشین پیشنهاد می دهند و عقیده دارند که باتری با آمپر بیشتر اصلا عملکرد متفاوت یا بهتری نسبت به باتری های آمپر پایین تر ندارد، پس نیازی نیست هزینه نا به جا کنید.

قیمت باتری آریو Z300 خود را می توانید از سایت ما مشاهده کنید و یا اگر سوالی راجع به باتری ماشین خود دارید از کارشناسان ما جواب سوالاتتان را بخواهید. در نظر داشته باشید که ما به عنوان نمایندگی باتری واریان و سپاهان باتری، تمام باتری ها را با بهترین قیمت به دست مشتریان عزیز می رسانیم.

97 24 85 77 – 021


خرید باتری آریو z300

اگر تصمیم گرفته اید باتری ای با کیفیت و قیمت مناسب خریداری کنید و مطمئن باشید که پول خود را به پای خریدی مطمئن می دهید، باید از نمایندگی ها خرید انجام دهید. نمایندگی ها با توجه به مسئولیتی که از جانب کارخانه سازنده باتری دارند و امکاناتی که در اختیارشان قرار دارد، می توانند بهترین ها را در اختیار شما قرار دهند.

ما به عنوان نمایندگی سپاهان باتری و صبا باتری، باتری ماشین شما را همراه با ضمانت و ارسال و نصب رایگان به دستتان می رسانیم. خدمات ارسال و نصب رایگان ما تمام سطح شهر تهران را پوشش می دهد از جمله منطقه 8، منطقه 4 و…

برای خرید باتری آریو Z300 خود می توانید با شماره زیر تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید.

97 24 85 77 – 021

انتخاب باتری مناسب آریو z300

👇👇

تست باتری آریو z300

ارسال و نصب رایگان باتری آریو z300

چه عواملی می تواند بر شارژ باتری آریو Z300 موثر باشد؟

برای اینکه باتری آریو Z300 شما از دینام شارژ شود، به چرخه های رانندگی مکرر نیاز است. اگر باتری در طول چرخه رانندگی زمان لازم برای شارژ مجدد نداشته باشد، ظرفیت ذخیره شارژ باتری زودتر از بین می‌رود. یک باتری در حالی که استفاده نمی شود، به تدریج توانایی نگه داشتن شارژ را از دست می دهد تا در نهایت از بین برود.

استفاده از شارژر باتری آریو Z300 برای خودروهایی که زمان رانندگی چندانی ندارند برای افزایش طول عمر باتری ‌آریو Z300 که اغلب استفاده نمی‌شوند کمک می‌کند. شارژر باتری به صورت آهسته انرژی به باتری آزاد می کند تا ظرفیت شارژ باتری را بدون شارژ بیش از حد حفظ کند.

مانند بسیاری از چیزهای زندگی، قطعات تمیز و به خوبی نگهداری شده بهتر کار می کنند و این برای پایانه های باتری نیز به همان اندازه صادق است. پایانه های کثیف باتری از جریان یکنواخت و کارآمد برق از طریق باتری و قطعاتی که به آن نیاز دارند جلوگیری می کند و طول عمر باتری آریو Z300 را کاهش می دهد.

 

باتری سایر خودرو ها :  باتری MVM 315

97 24 85 77 – 021

 

عملکرد باتری آریو Z300 در خودرو چگونه است ؟

باتری های خودرویی آنقدر قابل اعتماد و ساده هستند که رانندگان تمایل دارند تا زمانی که واقعاً نیاز نشده است فراموش کنند که باتری در خودرو وجود دارد. اگر به باتری آریو Z300 خود توجه کنید و چند آزمایش و مشاهدات منظم انجام دهید، خطر گیر افتادن در جاده را کاهش خواهید داد. باتری ها با توجه به میزان کاری که به طور منظم انجام می دهند، نسبتاً ارزان هستند.

بارزترین نشانه مشکل باتری آریو Z300 ، شارژ باتری است. با این حال، از آنجایی که باتری بخشی از یک سیستم بزرگتر است که به سایر قسمت‌های خودرو متصل است، باتری دشارژ شده ممکن است نشان‌دهنده مشکلی عمیق‌تر باشد. اگر مشکل دیگری مثل یک دینام ضعیف در خودرو وجود داشته باشد، ممکن است باتری آریو Z300 در حال کار، برق کمتری از آنچه باید ارائه کند.

باتری سایر خودرو ها : باتری کپچر 

97 24 85 77 – 021

 

در خرید باتری آریو Z300 جدید دقت کنید باتری مناسب را تهیه کنید …

باتری های خودرو به گروه هایی تقسیم می شوند که طول، عرض و ارتفاع باتری را نشان می دهد. می توانید با بررسی دفترچه راهنمای مالک یا مشورت با مکانیک خود و سپس مقایسه بین باتری های خودرو ، اندازه باتری مورد نیاز را دریابید . اندازه باتری مناسب آریو Z300، اندازه ای است که کاملاً در سینی باتری قرار بگیرد و باتری در جای خود محکم باشد تا از آسیب های ناشی از ارتعاش جلوگیری کند. به همین خاطر باید در هنگام خرید باتری حتما به ابعاد آن توجه کنید. مورد دیگر که نیاز به توجه دارد، انتخاب باتری با ظرفیت مناسب است. این به مدت زمانی اشاره دارد که باتری آریو Z300 می تواند بدون موتور و قبل از تخلیه کامل با قدرت خود کار کند. داشتن ظرفیت ذخیره بالا به خودرو کمک می کند تا در موقعیت های سخت مانند موتور ناسازگار، خرابی دینام و روشن شدن تصادفی چراغ ها، مقاوم تر باشد.

 

ارسال و نصب باتری شاهین در شهران، یوسف آباد و سهروردی به صورت رایگان انجام می شود.

باتری سایر خودرو ها : باتری مناسب سانتافه

97 24 85 77 – 021

 

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
یاصر
یاصر
1 سال قبل

سلام خسته نباشید من ماشین آریو z300 دارم و میخوام تعویض باتری انجام بدم. میخوام به جای باتری ۶۰ آمپر اوربیتال پریمیوم که الان روی ماشین نصب هست، باتری ۷۰ آمپر اوربیتال پریمیوم نصب کنم . شنیدم که کیفیت این باتری بهتر هست. و چون نمیخوام زود به زود تعویض باتری انجام بدم میخوام باتری با آمپر بالاتر استفاده کنم که دیرتر خرید باتری انجام بدم. فقط نمیدونم باید باتری ۷۰ آمپر در چه قالبی خریداری کنم که بشه روی آریو z300 نصبش کرد. لطفا راهنمایی کنید من و من میخوام زودتر خرید باتری آریو z300 انجام بدم منتظر جواب شما هستم. اگر باتری آمپر بالاتر هم باشه ایرادی نداره هزینه اش مهم نیست فقط میخوان یه آمپر و برندی باشه که بشه حداقل ۴ یا ۵ سال استفاده کنه ماشین و نخواد تعویض باتری انجام بدم دوباره تو این مدت.