باتری اکتیون

خرید باتری سانگ یانگ اکتیون

مشخصات باتری اکتیون

شرکت سانگ یانگ یک کمپانی کره ای خودروسازی است که در سال 1954 در کره جنوبی تاسیس شد. این شرکت تا مرز ورشکستگی پیش رفت تا اینکه توسط شرکت ماهیندرای هند در سال 2010 خریداری شد. خودرو سانگ یانگ اکتیون از سری محصولات کراس اوور این کمپانی به شمار می رود که برای نخستین بار در سال 2008 رونمایی شد و در سال های 2010 و 2012 تغییراتی روی آن اعمال گشت. خودرو سانگ یانگ اکتیون نسخه قدیم و همچنین نیو اکتیون که در سال 2014 عرضه شد، توسط رامک خودرو به بازار داخلی کشورمان راه پیدا کرد و متاسفانه نتوانست فروش خوبی را تجربه نماید. شاید جالب باشد، بدانید که خودرو اکتیون اسپرت نیز نسخه وانت این کراس اوور می باشد که در بازارهای جهانی وجود دارد. خودرو سانگ یانگ نیو اکتیون مجهز به یک پیشرانه تنفس طبیعی 2.3 لیتری می باشد که قادر است نیرویی معادل 148 اسب بخار در 5500 دور در دقیقه و حداکثر گشتاور 214 نیوتن متر تولید و آن را از طریق یک جعبه دنده تیپ ترونیک 6 سرعته به هر چهار چرخ منتقل نماید. شتاب صفر تا صد این خودرو 14.1 ثانیه و حداکثر سرعتی که می تواند به آن دست یابد 170 کیلومتر بر ساعت می باشد. میزان مصرف سوخت این پیشرانه در سیکل ترکیبی 9.6 لیتر در هر صد کیلومتر و استاندارد آلایندگی آن یورو 4 اعلام شده است. خودرو سانگ یانگ نیو اکتیون توانسته است در تست تصادفات موسسه یورو انکپ 5 ستاره ایمنی دریافت و خیال طرفدارانش را از بابت ایمنی راحت نماید.

مشخصات باتری سانگ یانگ اکتیون : باتری فابریک ماشین اکتیون، باتری 90 آمپر در قالب L5 است. شما می توانید این باتری را در نوع سیلد اسید از کارخانه سپاهان باتری و صبا باتری با کیفیت بالا تهیه کنید.

باتری های سیلد اسید دارای درب مهر و موم شده هستند که باعث شده است تا نگهداری آسان ترین نسبت به باتری های اسیدی داشته باشند به این دلیل که سطح الکترولیت این باتری ها به مقدار زیادی کاهش پیدا نمی کند و نیازی نیست ماهانه به آن آب اضافه کنید.

باتری های سیلد اسید دارای شش سلول مرطوب هستند که در هر کدام حدودا به میزان 2.2 ولت برق تولید می شود که در نهایت باتری خودرویی را باتری 12 ولتی نیز می نامند.

باتری 90 آمپر سوزوکی، باتری 90 آمپر واریان صبا


تعویض باتری اکتیون

سعی می کنید وسیله نقلیه خود را روشن کنید و صدای وحشتناک کلیک، کلیک، کلیک یک باتری مرده را شنیدید. تجمع سولفاته باتری شما را از بین برده است، اما سولفاته شدن چیست؟

باتری ها مانند موجودات زنده هستند، آنها نیاز به ورزش و نگهداری دارند تا از “مرگ” جلوگیری کنند.

اکثر خودروها از باتری های سرب اسید استفاده می کنند . باتری های سربی اسیدی که در سال 1859 اختراع شد، یکی از قدیمی ترین انواع باتری های قابل شارژ هستند. آنها پرکاربردترین باتری های قابل شارژ هستند.

باتری سرب اسید دارای چگالی قدرت بالایی است، به این معنی که می تواند مقدار زیادی از قدرت را به سرعت آزاد کند. نسبت قدرت بیشتر به وزن باتری آن را به دلیل جریان زیاد مورد نیاز موتور استارت خودرو برای استفاده در خودرو ایده آل می کند.

باتری های سرب اسیدی از تعدادی سلول تشکیل شده اند. هر سلول دارای صفحات مثبت و منفی، جداکننده ها و الکترولیت است که همه در یک محفظه باتری قرار دارند. سلول ها متراکم با ورق های متناوب سرب و اکسید سرب بسته بندی شده اند.

با استفاده از یک واکنش الکتروشیمیایی، یک باتری سرب اسید انرژی شیمیایی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند.

هنگام استفاده از باتری، اسید سولفوریک موجود در الکترولیت در حال تخلیه است. در نتیجه، الکترولیت بسیار شبیه آب است. همانطور که در حال رخ دادن است، سولفات اسید صفحات را می پوشاند، که باعث کاهش سطح سطح واکنش شیمیایی می شود.

وقتی باتری شارژ می شود، این روند برعکس می شود و سولفات را به داخل اسید باز می گرداند.

شایع ترین علت خرابی باتری سولفاته شدن ، تجمع بلورهای سولفات سرب است. این امر زمانی رخ می دهد که یک باتری از شارژ کامل محروم شود (همچنین “از بین بردن باتری” یا “تخلیه باتری” نامیده می شود). مواد سولفات در قسمت های تخلیه شده صفحات باتری متبلور شده و به باتری آسیب می رساند.

همه باتری های سرب اسیدی در طول عمر خود، به عنوان بخشی از فرایند شیمیایی طبیعی، سولفاته را جمع می کنند. مشکلات زمانی ایجاد می شوند که سولفاته شدن افزایش می یابد.

اگر باتری خودروتان خراب شده است و می خواهید تعویض باتری انجام دهید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید.

97 24 85 77 – 021


قیمت باتری سانگ یانگ اکتیون

قیمت باتری سانگ یانگ اکتیون خود را می توانید از کارشناسان ما بپرسید.

توجه داشته باشید که قیمت های ثبت شده در سایت و قیمت هایی که توسط کارشناسان به شما اعلام می شود، با احتساب دریافت باتری کهنه هم آمپر است. اگر شما باتری کهنه را به ما تحویل ندهید، مبلغی به ازای هر آمپر به قیمت باتری نو شما اضافه می شود.

کارشناسان ما پس از اینکه باتری کهنه را از شما تحویل بگیرند، آن را به کارخانه تحویل می دهند تا به صحیح ترین شکل بازیافت شوند.

کارخانه های سپاهان باتری و صبا باتری، تمام زیرساخت های لازم برای بازیافت باتری را فر اهم ساخته اند. این دو کارخانه به دلیل پیشرفته بودن مراحل تولید باتری، جزء برترین کارخانه های تولید باتری در ایران و خاورمیانه است.

ما به عنوان نمایندگی کارخانه های سپاهان باتری وصبا باتری، باتری مناسب خودرو شما را با قیمت مناسب به شما تحویل خواهیم داد.


خرید باتری اکتیون

خرید باتری اکتیون از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و باید اطلاعات فنی شما کامل باشد تا بتوانید به درستی خرید را انجام دهید. شما می توانید با خرید از امداد رسان باتری، باتری مناسب خودرو خود را به راحتی و به درستی تهیه کنید.

مراحل خرید باتری اکتیون از امداد رسان باتری:

تماس با کارشناسان ما و ثبت سفارش باتری
ارسال باتری به تمام نقاط شهر تهران مانند اجاره دار، ارامنه، امجدیه، خاقانی، باغ صبا، سهروردی و … به صورت رایگان
نصب باتری بر روی ماشینتان با رعایت نکات فنی و اصولی توسط کارشناسان ماهر ما به صورت رایگان
پرداخت وجه باتری توسط مشتری

*شما می توانید سوالات و نظرات خود را، در کادر دیدگاه انتهای صفحه، با ما به اشتراگ بگذارید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید*

تلفن تماس:

97 24 85 77 – 021

باتری اکتیون با قیمت مناسب

تست باتری سانگ یانگ اکتیون

ارسال و نصب رایگان باتری اکتیون

نگهداری از باتری اکتیون چه اهمیتی دارد؟

تعمیر و نگهداری نادرست می تواند باتری اکتیون را در وضعیت دشواری قرار دهد، بنابراین ممکن است توانایی نگهداری شارژ خود را به مرور از دست بدهد و همین باعث می شود که طول عمر باتری اکتیون شما کاهش یافته و زودتر از بین برود. باتری اکتیون که در شرایط نادرست نگهداری شود، بسیار آسیب پذیر خواهد بود. حتی تخلیه های کوچک مانند روشن ماندن لامپ سقفی خودرو یا عملکرد رادیو در زمان خاموش بودن موتور خودرو و عدم فعالیت دینام می توانند آن را دشارژ کنند. علاوه بر این، چنین باتری در هوای بسیار گرم یا سرد خوب عمل نمی کند. بنابراین، اگر نمی خواهید طول عمر باتری اکتیون خود را به طور ناگهانی کاهش دهید باید از آن مراقبت کنید. مطمئن ترین علامت مشکل این است که ماشین شما در راه اندازی استارت ماشین کند است یا به کل کار نمی کند. با مشاهده ی این علامت حتماً اقدام به تست باتری اکتیون کنید تا در مناسب ترین فرصت تعویض باتری را انجام دهید.

 

باتری سایر خودرو ها :  باتری النترا

97 24 85 77 – 021

 

تست باتری اکتیون از طریق چراغ آزمایشی به چه صورت است؟

اگر باتری اکتیون شما بارها و بارها دشارژ می شود، یکی از ساده‌ترین توضیحات این است که نوعی تخلیه در سیستم وجود دارد که پس از برداشتن سوییچ و قفل کردن درها همچنان ادامه دارد. حتی اگر قبلاً چیزهای واضحی مانند چراغ‌های جلو و نور گنبد را رد کرده باشید، ممکن است هنوز در سیستم شما تخلیه وجود داشته باشد. می توانید با یک چراغ آزمایشی، تخلیه باتری اکتیون را بررسی کنید که نسبتاً دقت کمتری دارد اما کار راه انداز است. با جدا کردن سرباتری از قطب منفی باتری اکتیون و تشکیل یک مدار بین قطب منفی باتری و سر باتری منفی، این تست را انجام دهید، اگر چراغ چراغ روشن شود، نوعی تخلیه در سیستم وجود دارد.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری تیگو 5

97 24 85 77 – 021

 

سولفات باتری اکتیون از چه جنسی است؟

سولفات باتری اکتیون ، نوعی آلودگی است که توسط خود باتری بر روی آن تشکیل می شود. تشخیص خوردگی ترمینال باتری خودرو آسان است. این مواد سفید، سبز یا آبی روی قطب های باتری اکتیون شما، پایانه‌های باتری یا کابل‌های باتری است. ماده سفید رنگی که در اطراف پایانه های باتری می بینید یا سولفات سرب یا سولفات مس بی آب است. سولفات مس بدون آب هنگامی که در معرض رطوبت قرار می گیرد به رنگ آبی تغییر می کند. ماده مایل به آبی که در اطراف پایانه های باتری خورده می بینید، سولفات مس هیدراته است و معمولاً در اتصالات مسی مشاهده می شود.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری رانا 

97 24 85 77 – 021

 

هنگام بازیافت بدنه ی  باتری اکتیون چه فرایندی طی می شود؟

اولین قدمی که شرکت‌های بازیافت باتری هنگام بازیافت باتری اکتیون برمی‌دارند، قرار دادن آن در آسیاب چکشی است که به طور موثر باتری را به قطعات کوچک می‌شکند. این قطعات به داخل ظرفی می‌ریزند که مواد سنگین‌تر از جمله سرب به پایین می‌ریزد و پلاستیک در بالا باقی می‌ماند. پلاستیک برداشته می شود و مایعات تفکیک می شوند. سپس بازیافت قطعات پلاستیکی را ذوب می‌کند و آنها را به عنوان مواد اولیه به تولیدکنندگان می فروشد که از آن‌ها برای ساخت جعبه‌های باتری جدید استفاده می‌کنند.

 

ارسال و نصب رایگان باتری در الهیه ، تهرانپارس و … توسط کارشناسان امداد رسان

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری رونیز

97 24 85 77 – 021

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments