باتری هیوندا اکسنت

باتری هیوندا اکسنت

مشخصات باتری اکسنت

هیوندا یک هاچ بک با ظرفیت 5 نفر است. یکی از بهترین ها در بین خودروهای هیوندا است. برخی از موارد اصلی شامل قفل درب عقب کودک، ورود بدون کلید، کیسه هوا، آینه دید روز و شب، چراغ توقف بالا، بی حرکت کننده موتور، دستگاه تنظیم چراغ جلو، ABS ، EBD و BA است. در نهایت، موتور زیر کاپوت نیز یکی از چشمگیرترین ویژگی های خودرو است. موتور 1.5 لیتری بنزینی پویا بوده و قادر است به ترتیب قدرت و گشتاور 93.7 اسب بخار و 124.6 نیوتن متر را تولید کند. این موتور با یک گیربکس 5 سرعته دستی همراه شده است که عملکرد خودرو را بسیار تأثیرگذار و الهام بخش می کند. موتور بنزینی 5 لیتری پویا بوده و قادر است به ترتیب قدرت و گشتاور 93.7 اسب بخار و 124.6 نیوتن متر را تولید کند. این موتور با یک گیربکس 5 سرعته دستی همراه شده است که عملکرد خودرو را بسیار تأثیرگذار و الهام بخش می کند. موتور بنزینی 5 لیتری پویا بوده و قادر است به ترتیب قدرت و گشتاور 93.7 اسب بخار و 124.6 نیوتن متر را تولید کند. این موتور با یک گیربکس 5 سرعته دستی همراه شده است که عملکرد خودرو را بسیار تأثیرگذار و الهام بخش می کند.

مشخصات باتری اکسنت : باتری مناسب ماشین هیوندا اکسنت، با توجه به مدل این خودرو متفاوت است. باتری هیوندا اکسنت در تمایم مدل های این خودرو، باتری 50 آمپر در قالب L1 است اما باتری هیوندا اکسنت در رنگ BLUE، باتری 60 آمپر L2 است. با توجه به نکات گفته شده، به هنگام خرید باتری هیوندا اکسنت، به مدل خودرو و قالب و آمپر باتری بسیار توجه کنید.

 

باتری 60 آمپر پایه کوتاه سوزوکی ، باتری 50 آمپر اوربیتال سیلور


تعویض باتری اکسنت

باتری ماشین شما یک دستگاه الکتروشیمیایی است که از الکترودها ساخته شده است و بار الکتریکی را ذخیره می کند . یک محلول الکترولیت که در آن یک واکنش شیمیایی در محفظه باتری رخ می دهد و همه چیز را در کنار هم نگه می دارد. صفحات مثبت و منفی هر دو در باتری گنجانده شده است. واکنش شیمیایی که در باتری اتفاق می افتد منجر به نیرویی می شود که برای راه اندازی ماشین، استفاده از رادیو و چراغ ها و عملکرد پنجره های برقی و سایر لوازم جانبی استفاده می شود.

اکنون که نحوه عملکرد باتری ها را درک کرده اید، بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه گرما با باتری شما تعامل می کند و به آن آسیب می رساند.

گرما می تواند فعالیت های شیمیایی را تسریع کند، به همین دلیل دمای ایده آل برای کارکرد باتری خودرو 80 درجه فارنهایت است. گرمای هوای اطراف می تواند به عملکرد خوب باتری کمک کند. با این حال اگر  آن را بیش از حد گرم کنید، خوردگی داخلی رخ می دهد، باعث آسیب های جبران ناپذیر و کاهش طول عمر باتری می شود. گرما همچنین می تواند باعث تبخیر آب باتری شود که می تواند به ساختار داخلی باتری نیز آسیب برساند. در واقع، طبق نظر کارشناسان، دو دلیل اصلی کوتاه شدن عمر باتری، هوای گرم و گرم شدن بیش از حد موتور ماشین است.

با چند مرحله ساده می توانید به باتری خودرو کمک کنید:

در صورت امکان ماشین خود را در مکانی سایه دار پارک کنید. اگر گاراژ ندارید، از پارکینگ استفاده کنید یا از درخت استفاده کنید تا مطمئن شوید ماشین شما در طول روز سایه می گیرد.
مرتباً باتری ماشین خود را چک کنید. برخی از باتری های قدیمی باید با آب مقطر پر شوند. مطمئن شوید که در ماه های تابستان مرتباً آن را بررسی می کنید.
باتری خودرو را به صورت دوره ای از نظر برآمدگی یا ترک خوردگی بررسی کنید. اگر چیزی غیر عادی مشاهده کردید، از مکانیک خود بخواهید به آن نگاه کند.
خوردگی را که روی پایانه های باتری مشاهده می کنید حذف کنید. می توانید با مقداری آب جوش، آن ها را بردارید.


قیمت باتری هیوندا اکسنت

اگر می خواهید از قیمت دقیق و به روز باتری هیوندا اکسنت خود مطلع شوید می توانید با کارشناسان امداد رسان تماس بگیرید. قیمت اعلام شده توسط کارشناسان ما، با احتساب دریافت باتری کهنه هم آمپر است، به شکلی که اگر شما باتری کهنه را به ما تحویل ندهید، مبلغی به ازای هر آمپر به قیمت باتری نو اضافه می شود.

توجه داشته باشید با توجه به اختلاف آمپری که باتری ماشین هیوندا اکسنت در نوع BLUE با سایر مدل های این خودرو دارد، قیمت باتری هیوندا اکسنت نیز ذز این دو نوع، متفاوت است.

فلز سرب مرف شده در باتری 50 آمپر کمتر از باتری 60 آمپر است، بنابراین طبیعی است که قیمت باتری 50 آمپر کمتر از باتری 60 آمپر باشد، پس به هنگام گرفتن قیمت باتری هیوندا اکسنت خود، حتما مدل ماشین خود را اعلام کنید تا دقیق ترین قیمت به شما اعلام شود.


خرید باتری اکسنت

خرید باتری ماشین اهمیت بسیار بالایی دارد زیرا باتری وظیفه روشن کردن ماشین را دارد، بنابراین اگر نمی خواهید در یک روز کاری دیر به محل ار خود برسید به دلیل روشن نشدن ماشینتان، بهتر است از باتری با کیفیت استفاده کنید.

باتری ها کارخانه سپاهان باتری و صبا باتری در حال حاضر با کیفیت ترین باتری های موجو در بازار هستند. باتری های سپاهان باتری و صبا باتری از پر فروش ترین باتری های موجود در ایران و خاورمیانه هستند.

اگر می خواهید باتری با کیفیت برای هیوندا اکسنت خود تهیه کنید، پیشنهاد ما به شما این است که از شرکت امداد رسان به عنوان نماینده رسمی کارخانه های سپاهان باتری و صبا باتری، باتری تهیه کنید تا خیالتان راحت باشد که باتری سالم و با کیفیت تهیه کرده اید.

برای خرید باتری اکسنت کافی است با شماره زیر تماس بگیرید وسفارش خود را ثبت کنید تا در کمترین زمان باتری ماشینتان به صورت رایگان برایتان ارسال و بر روی ماشینتان نصب شود.

باتری اکسنت با قیمت مناسب

تعویض باتری اکسنت

ارسال و نصب رایگان باتری اکسنت

چه زمانی نیاز به تعویض باتری اکسنت داریم؟

باتری اکسنت شما باید حدود 4 سال دوام بیاورد، اما مانند اکثر قطعات ماشین، همه چیز به نحوه برخورد شما با آن بستگی دارد. چرخه‌های تخلیه و شارژ غیر استاندارد عمر باتری اکسنت را کوتاه می‌کند و استفاده از وسایل الکترونیکی در خودرو در حالی که موتور خاموش است، سریع‌ترین مسیر برای رسیدن به باتری دشارژ شده است. یک باتری می تواند شارژ را در زمانی که موتور روشن است حفظ کند، اما پس از خاموش شدن، وسایل الکترونیکی در صورت استفاده شدن، مستقیماً از باتری اکسنت شما انرژی مصرف می کنند. مهم نیست که چقدر خوب از آن مراقبت می کنید، در نهایت باتری هیوندا اکسنت شما از بین می رود و شما نیاز به جایگزینی خواهید داشت. باتری‌های خراب معمولاً علائم آشکاری را نشان می‌دهند که به شما اطلاع می‌دهد در حال از بین رفتن است مثلاً اگر وسایل الکترونیکی خودرو مانند قفل های از راه دور یا چراغ های داخلی به طور تصادفی در زمان خاموش بودن موتور خودرو از کار بیفتند، باتری خاموش یا مرده می تواند دلیل آن باشد.

 

باتری سایر خودرو ها :
باتری ES 350 و باتری لیفان X50

97 24 85 77 – 021

 

چگونه تشخیص دهیم باتری اکسنت دچار سولفاته شده است؟

اگر با باتری اکسنت که سولفاته زده است شده درگیر شده باشید، با علائم کاهش کارایی باتری اکسنت ناشی از سولفاتاسیون باتری آشنا هستید. رایج ترین علامت باتری سولفاته آن است که خیلی خوب شارژ نمی شود و جریان را خیلی خوب انتقال نمی دهد. اگر مشکوک هستید که لوازم جانبی الکترونیکی شما مثل چراغهای جلو، آمپر کافی را در زمان غیر فعال بودن دینام از باتری اکسنت دریافت نمی کنند، این نشانه ی قوی برای سولفات شدن باتری شما است.

باتری سایر خودرو ها : باتری سانتافه

97 24 85 77 – 021

 

چه مواردی بر طول عمر  باتری اکسنت موثر اند؟

1- آلودگی و خوردگی را از قطب های باتری اکسنت دور نگه دارید. تجمع خوردگی و کثیفی روی باتری اکسنت می تواند باتری شما را تحت تاثیر قرار دهد. به طور معمول باتری را از نظر کثیفی بررسی کنید و فوراً هرگونه تجمعی را پاک کنید تا بتوانید طول عمر باتری اکسنت خود را حفظ کنید.

2- دمای بالای هوا در تابستان به معنای افزایش گرما در موتور وسیله نقلیه شماست. این گرمای زیاد می تواند باعث فراهم شدن شرایط برای ایجاد خوردگی در داخل باتری اکسنت شما شود که می تواند منجر به مهار انتقال جریان در باتری شود. بنابراین فراموش نکنید باتری خود را به طور منظم برای پیدا کردن علائم خوردگی بررسی کنید و هر گونه خوردگی را سریعاً با آب جوش تمیز کنید.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری سورنتو

97 24 85 77 – 021

 

چگونه می توانید تشخیص دهید که باتری اکسنت در عدم راه اندازی خودرو موثر است یا خیر؟

ماشین شما خاموش است و سعی می کنید آن را به سرعت روشن کنید، اما هیچ اتفاقی نمی افتد. مشکل از باتری است یا چیز دیگری مقصر است؟ بیایید دریابیم. شایع‌ترین دلایل شارژ باتری اکسنت ، هوای سرد، افزایش سن و روشن ماندن چراغ‌ها در طول شب است. اگر یک باتری به باتری کردن ساده موتور شما را احیا می کند، به احتمال زیاد مشکل شما باتری مرده بوده است. اگر نمی توانید ماشین خود را با شوک الکتریکی روشن کنید ، ممکن است باتری کاملاً خالی شده یا آسیب دیده باشد یا ممکن است ایراد از باتری نباشد و نیاز به برسی دقیق تر داشته باشید.

ارسال و نصب باتری در تمامی محله های تهران از جمله دارآباد ، اشرفی اصفهانی و قلهک به صورت رایگان برای مشتریان عزیز انجام می شود.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری هایما S5

97 24 85 77 – 021

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
سین
سین
1 سال قبل

سلام خسته نباشید. من باتری هیوندا اکسنت خودم و دو سال پیش تعویض کردم امروز تو خیابون موندم ماشین خاموش شد دیگه روشن نشد . یه آقایی اومد باتری به باتری انجام بده با ماشین خودش کمک من کنه بعد که باتری هیوندا اکسنت من و که دید گفت اوضاع باتری ماشین خرابه و اگه باتری به باتری بکنه باتری ماشین من ممکنه منفجر بشه چون دینام خراب بوده و باتری و زیاد شارژ کرده و اگه باتری به باتری انجام بده شارژ باتری بیش از اندازه میشه من هم از ترسم ماشین و با جرثقیل بردم خونه . ولی الان نمیدونم بالاخره دینام خرابه ؟ باتری خراب شده ؟ تعویض باتری هیوندا اکسنت انجام بدم یا نه لطفا راهنمایی کنید بگید من چکار باید بکنم ؟

کاظم نژاد
کاظم نژاد
11 ماه قبل

الان با این مطالبی که شما برای انتخاب باتری هیوندا اکسنت توضیح دادید، یعنی من هر برندی از این دو تا کارخونه و می تونم تهیه کنم و روی ماشین هیوندا اکسنت خودم نصب کنم؟ خب پس اگر اینجوریه لطفا برند باتری ها رو به صورت مقایسه ای توضیح بدید من متوجه شم که مناسب ترین باتری هیوندا اکسنت چیه. چون که ماشین من یک هفتس تو پارکینگ مونده و میخوام یه باتری خوب تهیه کنم چون قبلی باتری خوبی نبود همش با استارت ماشین مشکل داشتم دیگ میخوام تعویض باتری هیوندا اکسنت انجام بدم. لطفا به من کمک کنید که بتونم راحت خرید باتری هیوندا اکسنت انجام بدم که دیگه نخوام درگیر خرابی باتری ماشین باشم همش. مرسی