باتری تیبا ، تیبا 2

باتری تیبا ، تیبا 2

مشخصات باتری تیبا

باتری تیبا ، تیبا 2 : تیبا سایپا، یکی از لوکس ترین کابریت های موجود در بازار، از جذاب ترین خودرو های موجود در بازار است. تیبا به عنوان جایگزین پراید وارد بازار خودرو ایران شده است. طراحی تیبا بسیار جالب است، در ساخت این ماشین از قطعات پراید،ریو و تندر نود استفاده شده و برای طراحی ظاهر از طراحان ایتالیایی کمک گرفته شده است. در مجموع تیبا، جزء ماشین هایی است که پس از وارد شدن به بازار به دلیل قیمت و طراحی این ماشین، در تعداد زیادی به فروش رسید و طرفداران زیادی پیدا کرد.

به طور کلی از آن جایی که ماشین تیبا شباهت زیادی به ماشین پراید دارد، می توان گفت تیبا نیز از آپشن های پیچیده ای برخوردار نیست بنابراین نیازی نیست مالکان این ماشین برای تیبا، باتری با آمپر بالا تهیه کنند و باتری فابریک که توسط شرکت سازنده بر روی ماشین قرار داده شده است، مناسب ترین آمپر را دارد.

مشخصات باتری تیبا و تیبا 2 : باتری فابریک ماشین تیبا، باتری 50 آمپر پایه کوتاه می باشد که توسط شرکت خودروسازی سایپا بر روی ماشین نصب می شود، علاوه بر باتری 50 آمپر، باتری 55 آمپر نیز برای ماشین تیبا مناسب می باشد، که باتری 50 آمپر و باتری 55 آمپر در قالب L2 تولید می شوند.

قالب L2 دارای ابعاد مشخصی است که با توجه به این ابعاد برای قرارگیری در ماشین تیبا مناسب می باشد. بنابراین متوجه شدیم که انتخاب باتری تیبا به دو عامل بستگی دارد، اول میزان برق مورد نیاز ماشین، دوم ابعاد جایگاه قرارگیری باتری تیبا 2 در داخل ماشین.

با توجه به نکات بالا به هنگام خرید باتری خودرو خود بسیار دقت کنید تا بتوانید مناسب ترین باتری را خریداری کنید.

 

97 24 85 77 – 021

قیمت مناسب باتری اوربیتال سیلور مناسب جک s3

تعویض باتری تیبا

باتری تیبا شما جزء بسیار مهمی از خودرو شما است، پس برای حفاظت از آن باید اقداماتی انجام دهید. یکی از عواملی که بر روی باتری ماشین اثر منفی می گذارد، گرمای بیش از حد است. برای اینکه باتری خودرو تحت تاثیر گرمای تابستان قرار نگیرد، باید در وضعیت خوبی باقی بماند. علاوه بر گرمای محیط، گرمای موتور نیز بر روی باتری ماشین اثرگذار است، اما تمام این ها راه حل دارند و جای نگرانی ای نیست. اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که خودرو خود را در زیر آفتاب پارک نکنید، دومین کاری که می توانید انجام دهید این است که برای باتری تیبا خود یک قاب نمدی تهیه کنید تا باتری را در برابر گرما و سرمای شدید حفظ کند. یک نگهداری ساده باتری می تواند مانع از گیر افتادن شما در یک پارکینگ خالی شود.

گرما به این شکل اثر منفی دارد که باعث افزایش سرعت واکنش های شیمیایی داخل باتری تیبا می شود و این موضوع در طولانی مدت باعث کاهش طول عمر باتری می شود زیرا سرعت فرسودگی صفحات نیز افزایش می یابد.

پس از تعویض باتری تیبا خود، نکات گفته شده را رعایت کنید تا بتوانید از باتری خودرو خود برای 2 الی 3 سال که طول عمر استاندارد یک باتری تیبا است، بدون هیچ نگرانی ای استفاده کنید. خوب است بدانید نگهداری باتری های سیلد اسید از باتری های اسیدی راحت تر است زیرا نیازی نیست شما سطح الکترولیت باتری را چک کنید و جنس بدنه این باتری ها PP (پلی پروپیلن) است که تا حدودی در مقابل گرما عایق است و باتری تیبا را در برابر گرما محافظت می کند.

 

باتری 50 آمپر سوزوکی ، باتری 55 آمپر اوربیتال سیلور

97 24 85 77 – 021

باتری اوربیتال EFB تیبا
باتری اوربیتال پریمیوم تیبا

قیمت باتری تیبا

قیمت باتری تیبا با توجه به ظرفیت آن تعیین می شود. میزان ظرفیت باتری بر اساس حجم سرب بکار گرفته شده در تولید باتری مشخص می شود، به این شکل که هرچقدر سرب باتری بیشتر باشد، ظرفیت باتری و قیمت باتری هم افزایش می یابد و بلعکس، هرچقدر سرب باتری کمتر باشد، ظرفیت باتری و قیمت باتری هم کاهش می یابد. قیمت سرب جهانی است، بنابراین با بالا پایین شدن نرخ ارز، قیمت فلز سرب هم تغییر می یابد. با توجه به آمپر کمی که باتری تیبا دارد، مشخصا نیازی نیست شما برای خرید باتری تیبا خود هزینه زیادی بپردازید.

برای مطلع شدن از قیمت باتری تیبا خود می توانید از لیست انتهای صفحه، برند دلخواه و آمپر مناسب ماشین را انتخاب کنید و قیمت مربوط به آن را مشاهده کنید.

در نظر داشته باشید که برای خرید باتری تیبا ، کیفیت با اهمیت تر از قیمت است زیرا باتری ماشین باعث روشن شدن ماشین شما می شود و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، بنابراین به دنبال باتری با کیفیت باشید.

پیشنهاد ما به شما، باتری اوربیتال پریمیوم سپاهان باتری است، این باتری از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و با توجه به سطح کیفیتی که دارد، قیمت بسیار مناسبی هم دارد.

باتری اوربیتال پریمیوم از نوع سیلد اسید است که در ابتدای این مطالب برایتان توضیح داده ایم که باتری های سیلد اسید از کیفیت بالا و نگهداری آسانی برخوردارند. باتری های سیلد اسید از جدیدترین انواع باتری های خودرویی است که در کشور های خارجی هم برای تولید باتری خودرویی از ساختار باتری سیلد اسید الگو گرفته می شود. پس با خیال راحت باتری اوربیتال پریمیوم را تهیه کنید.

ارسال باتری توسط نمایندگی باتری اوربیتال پریمیوم به تمام نقاط شهر تهران مانند ظفر، شمیران نو، کاشانک و … به صورت رایگان انجام می شود.

97 24 85 77 – 021


خرید باتری تیبا 2

برای خرید باتری تیبا 2 باید به چند نکته توجه داشته باشید:

تاریخ تولید باتری تیبا 2 : سعی کنید باتری خودرو خود را از نمایندگی ها تهیه کنید زیرا کارخانه های باتری سازی، باتری های تولید روز خود را در اختیار نمایندگانشان در شهر های مختلف کشور قرار می دهند و برای فروش باتری زمان مشخصی را قرار می دهند تا بتوانند باتری با تاریخ تولید جدید به دست مشتریان برسانند، زیرا اگر باتری خودرو در طولانی مدت در انبار نگهداری شود به دلیل واکنش های شیمیایی ای که در باتری رخ می دهد، صفحات باتری دچار فرسودگی می شود و این امر باعث کاهش طول عمر باتری می شود، اگر به این مورد دقت نداشته باشید، پس از خرید باتری نو و نصب آن بر روی ماشینتان، باید پس از گذشت زمان خیلی کوتاهی دوباره برای خرید باتری نو هیزنه کنید.
ضمانت باتری تیبا 2 : گاهی ممکن است شما باتری ای در بازار پیدا کنید که دارای قیمت بسیار کمتری نسبت به باتری های نمایندگی ها باشد، اما آیا آن باتری گارانتی دارد؟ خیر. معمولا باتری هایی که از فروشگاه هایی به جز نمایندگی ها تهیه می شود گارانتی ندارند برای همین دارای قیمت کمتری هم می باشند، اما نمایندگی های باتری، باتری را با ضمانت شرکت به مشتری تحویل می دهند تا در زمان اعتبار گارانتی هر مشکلی پیش آمد، به صورت رایگان توسط کارشناسان حل شود.

 

97 24 85 77 – 021

باتری تیبا 2 با قیمت مناسب

تعویض باتری تیبا 2

ارسال و نصب رایگان باتری تیبا

سوالات متداول مشتریان گرامی

آیا می توان داغی باتری تیبا را فروخت؟

داغی باتری تیبا و تمام خودرو های دیگر برای کارخانه تولید باتری با ارزش است اما شخص مصرف کننده نمی تواند کار مفیدی کند به غیر از اینکه داغی باتری تیبا خود را به نمایندگی باتری تحویل دهد تا برای بازیافت صحیح به کارخانه بازگردانده شود. کارخانه هایی مانند صبا باتری و سپاهان باتری برای جمع آوری باتری های فرسوده، مبلغی را از قیمت باتری نو کم کرده است، به همین دلیل اگر داغی باتری تیبا 2 خود را به ما تحویل دهید، می توانید باتری را با قیمت مناسب تری تهیه کنید، اما اگر باتری کهنه تیبا خود را به ما تحویل ندهید، مبلغی به ازای هر آمپر به قیمت باتری تیاب شما اضافه خواهد شد.

داغی باتری تیبا شما در کارخانه تولید باتری به صحیح ترین شکل بازیافت می شود که این امر به حفظ محیط زیست کمک بزرگی می کند.

 

97 24 85 77 – 021

 

علائمی که میگویند باتری تیبا رو به اتمام است کدام اند؟

در صورت مشاهده هر یک از علائم ذکر شده در زیر، ممکن است در مسیر اتمام طول عمر باتری تیبا قرار گرفته باشید. یک کارشناس حرفه ای می‌تواند باتری شما را آزمایش کند و در صورت وجود مشکل تشخیص دهد که چه راه حلی را باید پیش بگیرید.

ممکن است چراغ های جلوی شما زمانی که موتور خودرو خاموش است و در حال استفاده از انرژی ذخیره شده باتری هستید، بدون هیچ دلیل مکانیکی واضحی کم نورتر به نظر برسند و از جمله دلایل محکم این موضوع این است که طول عمر باتری تیبا رو به اتمام است.

اگر ماشین شما روشن نمی شود ممکن است طول عمر باتری تیبا شما رو به پایان باشد، احتمال این که بتوانید آن را با کابل های باتری به باتری کردن و وسیله نقلیه دیگری با باتری سالم روشن کنید، وجود دارد اما تضمینی بر این که باتری سالم باشد نیست.

باتری ماشین شما باید تقریبا هر سه سال یک بار تعویض شود. اکثر باتری ها پس از سه سالگی کاملاً غیر قابل اعتماد می شوند. به محض اینکه متوجه شدید که  طول عمر باتری تیبا شما رو به پایان است، مهم است که به سرعت باتری خودرو را تعویض کنید.

 

باتری سایر خودرو ها :  باتری هیوندا وراکروز

97 24 85 77 – 021

 

زمانی که باتری تیبا موتور خودرو را روشن نمی کند چه کنیم؟

هیچ چیز ناامید کننده تر از این نیست که بخواهید موتور ماشین خود را در یک روز سرد برای رفتن به محل کار راه بیندازید و ببینید که این اتفاق نمی افتد. شما به دنبال مشکل در زیر درب موتور خودرو خواهید رفت. همه چیز خوب به نظر می رسد به جز بخشی که باتری تیبا ی شما در آن قرار دارد. پایانه های دارای خوردگی، بوی بد و حتی بدشکل بودن بدنه ی باتری تیبا مواردی هستند که ممکن است با آن ها مواجه شوید. در اینجا باید باتری تیبا ی خود را تست کنید، احتمالاً متوجه می شوید که باتری تیبا ی شما نیاز به تعویض دارد. بنابراین، می توانید برای تعویض باتری تیبا با کارشناسان امداد رسان تماس بگیرید.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری رکستون

97 24 85 77 – 021

 

باتری تیبا اسیدی با سیلد اسیدی چه تفاوتی دارد؟

اگر باتری تیبا ی اسیدی داشته باشید، در صورت لزوم می توانید سطح الکترولیت باتری خود را بررسی کنید و در صورت نیاز آن را با آب مقطر پر کنید، اما هرگز آن را بیش از حد پر نکنید. این اتفاق در باتری تیبا ی سیلد اسید امکان پذیر هم نمی باشد زیرا درب سلوا ها در باتری تیبا ی سیلد اسید به بدنه آن ها مهر و موم شده است. از تمیز و خشک بودن پایانه های باتری تیبا ی خود در هر دو نوع  اطمینان حاصل کنید، چرا که  وجود آلودگی و سولفاته در سرباتری های باتری تیبا باعث ایجاد مقاومت می شود و از شارژ کامل باتری تیبا جلوگیری می کند.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری اکتیون

97 24 85 77 – 021

 

ارتباط میزان روشنایی چراغ های خودرو در زمان غیر فعال بودن دینام با میزان سلامت باتری تیبا چیست؟

اگر مشکلی با لوازم الکترونیکی ماشین زمانی که دینام غیر فعال است پیش می‌آید، احتمالاً باتری تیبا شما مقصر است. چراغ های جلو ضعیف در زمان غیر فعال بودن دینام، نشانه های واضحی هستند که باتری تیبا شما نیاز به تعویض دارد. با بالا رفتن سن، باتری‌ خودرو، ظرفیت شارژ خود را از دست می‌دهد و دیگر نمی‌تواند انرژی قبلی را منتقل کنند. با گذشت زمان، این موضوع می تواند باعث شود که چراغ های جلوی شما ضعیف به نظر برسند. اگر چراغ‌های جلو شما را در هنگام رانندگی در شب به دردسر می‌اندازند، آن‌ها را بررسی کنید و تست باتری تیبا را در برنامه ی خود قرار دهید.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری چانگان ایدو 

97 24 85 77 – 021

 

سیستم شارژ مغیوب چگونه بر باتری تیبا  تاثیر می گذارد؟

یک سیستم شارژ معیوب می تواند باتری تیبا ی شما را به طور نامناسبی پیش از موعد تخلیه کند و طول عمر آن را کاهش دهد. رایج‌ترین عامل بروز این خطر، بد کارکردن دینام است که یا نمی‌تواند ولتاژ کافی برای شارژ باتری تیبا را ارائه بدهد و یا به کل خراب است و باتری مسئولیت تامین انرژی اجزاء الکترونیکی خودرو را به دوش می کشد. در نهایت، کثیفی، گریس و زنگ زدگی می‌تواند باعث شود که مدارهای اطراف باتری تیبا کارایی کمتری داشته باشند و انتقال جریان را محدود کنند، و باعث می‌شود باتری خودرو در شرایطی سخت‌تر کار کند و زودتر از موعد از بین برود.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری وانت نیسان

97 24 85 77 – 021

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
چگینی
چگینی
1 سال قبل

سلام شبتون بخیر خسته نباشید من ماشین تیبا دارم یه چند روزی هست که سخت روشن میشه می خوام تعویض باتری تیبا انجام بدم اما اگر امکانش باشه می خوام حضوری برسم خدمتتون چونکه نمیتونم پرداخت پول و غیر حضوری انجام بدم اگر باتری ۵۵ آمپر سوزوکی مناسب تیبا موجود دارید لطفاً آدرس فروشگاه تون رو بدید حضوری برسم خدمتتون باتری کهنه حمام پره ۵۵ آمپر دارم برند اوربیتال پریمیوم هم هست از روی ماشین باز می کنم با خودم میارم فقط اینکه می خوام نصب باطری رو خودم انجام بدم این باعث میشه که از قیمت باتری یه مقدار کم کنید لطفاً جواب منو بدید هر چه زودتر خرید باتری تیبا را انجام بدم ممنون از شما و توضیحات کاملتون