باتری رانا

باتری رانا

مشخصات باتری رانا

مشخصات باتری رانا :باتری مناسب ماشین رانا، باتری ۵۰ آمپر است. علاوه بر باتری ۵۰ آمپر، باتری ۵۵ آمپر و ۶۰ آمپر نیز برای این ماشین مناسب می باشد. باتری های نام برده شده همگی در قالب L2 تولید می شوند به همبن دلیل ابعاد تمامی این باتری ها یکسان است و برای ماشین رانا مناسب می باشد زیرا با توجه به ابعادی که باتری ها دارند، به راحتی در جایگاه خود داخل ماشین رانا قرار می گیرند.

برای خرید باتری مناسب رانا می توانید باتری ۵۰ آمپر ، باتری ۵۵ آمپر و باتری ۶۰ آمپر را از بین محصولات سپاهان باتری و صبا باتری تهیه کنید. ارسال و نصب باتری به صورت رایگان برای شما انجام می شود. رانا ساخت کارخانه ماشین سازی ایران خودرو است. پس از تولد خودرویی به نام پژو RD در ایران‌خودرو، شاید کمتر کسی فکر می‌کرد که ایرانی‌ها بتوانند به این راحتی دست به خلاقیت بزنند و شاسی و موتور دو محصول متفاوت را این قدر زیبا (نه به معنای قشنگی) بر روی هم سوار کنند. سال‌هاست که ایران‌خودرو از این دست ابتکارات زیاد داشته و خب بنا به شرایط متفاوت بازار خودروی ایران و انحصاری بودن محصولات، فروش خوبی هم داشته و مردم تقریبا مجبور بوده‌اند که به این مهندسین اعتماد کنند.

افرادی هستند که اسرار به نصب باتری با آمپر بیشتر دارند در صورتی که قالب بزرگ تر از L2 برای ماشین رانا مناسب نمی باشد و اصلا قابل نصب بر روی ماشین رانا نمی باشد. به طور کلی هنگامی که ماشین روشن است، باتری رانا توسط دینام به طور پی در پی در حال شارژ شدن است و حتی اگر بخواهید از لوازم جانبی برقی اضافه تر از آپشن های ماشین استفاده کنید، نیازی به باتری رانا با آمپر بالا تر نمی باشد زیرا تمام برق مورد نیاز از دینام به باتری و از باتری رانا به قطعات رسانده می شود.

 

باتری ۵۰ آمپر سوزوکی ، باتری ۵۵ آمپر اوربیتال پریمیوم ، باتری ۶۰ آمپر پایه کوتاه اوربیتال سیلور

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

 

خرید باتری اوربیتا پریمیوم مناسب کیا اسپورتیج

تعویض باتری رانا

یکی از اتفاقاتی که به شما نشان می دهد که زمان تعویض باتری رانا است، سولفاته روی باتری ماشین است، اما عجله نکنید و با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

سولفاته شدن یا تشکیل بلورهای سولفات سرب در سطح و در منافذ مواد فعال صفحات سربی باتری ها است. اگر باتری با شروع سولفاتاسیون بدون مراقبت باقی بماند، کریستال های بزرگتری روی باتری ایجاد می کند و باتری با افزایش مقدار سولفاته به مرحله ای می رسد که اصلاً کار نکند.

در هنگام استفاده عادی از باتری، تشکیل بلورهای سولفات سرب موقتی است، در حین فرآیند شارژ متفرق می شوند. مشکلات سولفاته شدن زمانی رخ می دهد که بلورهای سولفات سرب بزرگتر دائمی می شوند.

سولفاته شدن دائمی زمانی اتفاق می افتد که باتری برای هفته ها یا ماه ها در حالت شارژ پایین قرار داشته باشد. در حالی که گاهی اوقات می توان آنها را نجات داد، بعید به نظر می رسد که بازسازی امکان پذیر باشد.

هنگامی که سولفاته بر روی ماشین پدیدار می شود باید باتری ماشین را با آب جوش تمیز کنیم چرا که سولفاته های روی باتری باعث خرابی باتری می شوند و شما با تمیز کردن آنها از خرابی باتری جلوگیری می کنید، اما اگر زمان طولانی ای باتری سولفاته زده باشد و شما به موقع متوجه این موضوع نشده باشید، باتری خراب شده است و باید اقدام به تعویض باتری رانا کنید. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه از سولفاته شدن باتری جلوگیری کنیم؟

به طور کلی سولفاته شدن باتری ماشین بر اثر واکنش های شیمیایی ای که داخل باتری رخ می دهد ایجاد می شود و راهی برای جلوگیری از این موضوع وجود ندارد.

اما می توان با زدن مقدار کمی گیریس به سر باتری ها، ایجاد سولفاته بر روی باتری را کند تر کرد.

برای دست یابی بیشتر به اطلاعات در مورد سولفاته باتری ماشین می توانید به صفحه مقالات ( سولفاته شدن باتری ماشین ) بروید و مطالعه کنید.

 

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

 

باتری مناسب رانا
باتری سپاهان رانا

قیمت باتری رانا

مشخصا هزینه و قیمت باتری رانا متفاوت با سایر خودرو ها است، همان طور که مشخصات و آپشن های این ماشین با سایر ماشین ها متفاوت است.

قیمت باتری های خودرویی با توجه به میزان آمپر و سطح کیفیت آنها مشخص می شود و قیمت باتری رانا نیز با توجه به آمپری که دارد، مناسب است و هزینه زیادی برای تعویض باتری رانا نیاز نیست پرداخت کنید.

شما می توانید قیمت باتری های مناسب این ماشین را در آمپر ها و برند های متفاوت را در لیست انتهای صفحه مشاهده کنید.

گاهی اوقات افراد ممکن است به این موضوع فکر کنند که باتری های خارجی به دلیل داشتن قیمت بالاتر، دارای کیفیت بسیار بیشتری هستند در صورتی که باتری های ایرانی نیز دارای سطح کیفیت بالایی هستند، به خصوص کارخانه های سپاهان باتری و صبا باتری که همیشه تمامی مشتریان از کیفیت باتری های این دو کارخانه راضی هستند. قیمت باتری رانا در برند ایرانی از این بابت مناسب تر است که هزینه گمرک شامل آنها نمی شود.

 

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

 


خرید باتری رانا با تاریخ جدید

هنگامی که برند باتری رانا را بفهمید که چه تعداد گزینه وجود دارد، به طور خاص می توانند به یک انتخاب بزرگ تبدیل شوند.

در رابطه با خرید باتری رانا باید به چند نکته اساسی دقت داشته باشید.

نکته اول مربوط به برند باتری است، افرادی هستند که این تفکر را دارند که اگر باتری خارجی تهیه کنند و بر روی خودرو خود نصب کنند، عملکرد بهتری خواهد داشت، در صورتی که خرید باتری رانا با برند خارجی فقط هزینه اضافه تر نسبت به باتری های ایرانی دارند.

در ضمن باتری های ایرانی برای خودرو های ایرانی مناسب تر از باتری های خارجی است، زیرا باتری خودرو قطعه ای است که تحت تاثیر شرایط آب و هوایی قرار می گیرد و باتری های ایرانی نیز متناسب با آب و هوای کشور تولید می شوند.

نکته دوم مربوط به تاریخ تولید باتری است که باید به آن توجه بسیاری داشت.

سعی کنید به هنگام خرید باتری رانا، باتری ای با تاریخ تولید جدید تهیه کنید تا مطمئن باشید باتری سالم خریداری می کنید چرا که اگر از تاریخ تولید باتری زمان زیادی گذشته باشد، نشان دهنده آن است که به احتمال زیاد باتری فرسوده شده است.

ارسال باتری رانا به صورت رایگان به تمام نقاط شهر تهارن مانند بهارستان، دروازه شمیران، امین حضور و .. امکان پذیر است.

*شما می توانید سوالات و نظرات خود را، در کادر دیدگاه انتهای صفحه، با ما به اشتراگ بگذارید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید*

شماره تماس جهت سفارش باتری:

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

آمپر مناسب باتری رانا

تست باتری رانا

ارسال و نصب رایگان باتری رانا

سوالات متداول مشتریان محترم

چه چیزی باتری ماشین رانا را خالی می کند؟

دینام خراب: باتری شما برای کمک به راه اندازی ماشین شما استفاده می شود، اما دینام شما چیزی است که ماشین شما را به حرکت نگه می دارد و برق اجزای الکتریکی مانند چراغ ها، شیشه های برقی و قفل درها، تهویه مطبوع و رادیو را تامین می کند. آلترناتوری که در تلاش است تا خود به خود برق بماند، به طور قطع در تامین برق باتری با مشکل مواجه خواهد شد و باعث تخلیه آن می شود. دیودها به عنوان بخشی از دینام شما، برق AC را به DC تبدیل می کنند. اگر دینام دیود نامناسبی داشته باشد، می‌تواند باعث شود مدار حتی در صورت کار نکردن موتور شارژ شود و در نتیجه وضعیت بدون استارت ایجاد شود.
شارژ ضعیف : معمولاً، هنگام رانندگی، باتری شما توسط دینام شارژ می شود. با این حال، اگر سیستم شارژ معیوب باشد، باتری رانا شما ممکن است حتی در هنگام رانندگی خالی شود. یک مشکل جزئی شارژ در واقع می تواند با رانندگی بدتر شود. این به این دلیل است که بسیاری از وسایل نقلیه برای حفظ برق رادیو، چراغ ها و سایر وسایل الکتریکی به دینام متکی هستند. مشکلات داخل دینام مانند شل بودن تسمه یا کشش معیوب مانع از تامین نیاز شارژ برای جلوگیری از تخلیه باتری رانا می شود.
برق دزدی : آیا می توانید تصور کنید که هر بار که سوار ماشین خود می شوید مجبور شوید ساعت خود را تنظیم مجدد کنید؟ یا باید ایستگاه های رادیویی مورد علاقه خود را برای هر سفر دوباره برنامه ریزی کنید؟ خوشبختانه، شما مجبور نیستید. وسیله نقلیه شما به گونه ای ساخته شده است که ساعت، ایستگاه از پیش تنظیم شده رادیویی و حتی سیستم هشدار را حتی پس از خاموش شدن خودرو تامین می کند. در حالی که مقداری برق دزدی برای ادامه کار این سیستم ها طبیعی است، اگر مشکل الکتریکی به دلیل سیم کشی ضعیف، فیوزهای معیوب یا اتصالات ضعیف وجود داشته باشد، برق دزدی می تواند افزایش یابد و شارژ باتری را کاهش دهد.

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

 

عملکرد باتری رانا در آب و هوای نامناسب چه تغییری می کند؟

باتری ها در دماهای ملایم بهترین عملکرد را دارند. دماهای بالا و پایین هر دو می تواند بر عملکرد باتری رانا تاثیر منفی بگذارد و به آن آسیب برساند. در هوای گرم، باتری ممکن است منبسط شود و بدنه آن ترک بخورد و این اتفاق منجر به نشت اسید باتری شود. همچنین باتری ها در شرایط گرم و مرطوب بیشتر احتمال دارد دچار خوردگی شوند.

در هوای سرد، سرعت انجام واکنش درون باتری کند تر می شود و از طرفی به دلیل این که روغن موتور خودرو سفت شده است، انرژی بیشتری را باید صرف راه اندازی موتور کند. این فرایند ها کنار یکدیگر، به طور موثر باتری رانا شما را دچار آسیب می کنند.

برای محافظت از باتری رانا خود، در آب و هوای شدید، خودرو خود را در مناطق محافظت شده مانند پارکینگ پارک کنید. اگر در منطقه ای با دمای شدید فصلی زندگی می کنید یا از آن بازدید می کنید، سرمایه گذاری روی یک عایق باتری برای کاهش تاثیر دما بر روی طول عمر باتری در این شرایط را در نظر بگیرید.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری جوک و باتری فیدلیتی

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

 

آیا باتری رانا دشارژ شده را می توان احیا کرد؟

خالی شدن باتری رانا ممکن است به طور ناگهانی یا تدریجی در طول زمان اتفاق بیفتد. هنگامی که به طور ناگهانی اتفاق می افتد، احتمالاً چیزی باعث شده باتری شما شارژ خود را از دست بدهد. سهل انگاری و خطای انسانی اغلب باعث دشارژ شدن باتری رانا شما می شود. در بعضی مواقع شارژ مجدد باتری را بازیابی می کند اما برخی اوقات، شما نیاز به تعویض باتری جیلی امگرند دارید ، زیرا در این موارد باتری خودرو شما در پایان عمر خود است و شارژ کامل نخواهد داشت. تعویض به موقع اغلب به جلوگیری از خراب شدن باتری رانا و ایجاد هزینه های اضافی و ناراحتی برای شما کمک می کند.

باتری سایر خودرو ها : باتری ساینا

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

 

در باتری رانا چگونه سطح الکترولیت را تحت کنترل داشته باشیم؟

اگر در آب و هوای گرم زندگی می کنید، آبِ الکترولیت باتری رانا ی شما به سرعت تبخیر می شود و در نتیجه عمر باتری شما کاهش می یابد. اگر باتری اسیدی دارید، برای ادامه حیات باتری رانا ، مرتباً سطح الکترولیت را بررسی کنید. اگر سطح الکترولیت کمی پایین به نظر می رسد، آن را فقط با آب مقطر پر کنید. البته انجام این کار در باتری های سیلد اسید امکان پذیر نمی باشد زیرا درب سلول های باتری رانا را به بدنه آن ها مهر و موم شده است. آب مقطر می تواند گزینه ی مناسبی برای احیا کردن باتری رانا اسیدی باشد.

باتری سایر خودرو ها : باتری تیبا

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

 

بوی بد باتری رانا نشانگر چیست؟

باتری رانا سالم هرگز نباید گاز یا مایعات را به هر شکلی منتشر کند و باید کاملاً ایزوله و ایمن در جای خود قرار گرفته باشد. اگر باتری خودرو شما اینطور است، احتمالاً بوی بد متساعد شده از آن را احساس خواهید کرد. باتری های آسیب دیده و بیش از حد شارژ شده، سولفید هیدروژن آزاد می کنند که مانند بیشتر مواد شیمیایی گوگردی، بویی شبیه تخم مرغ فاسد می دهد. این گاز اسیدی می تواند به آرامی سایر اجزای موتور را دچار آسیب کند اما احتمالاً به آن نقطه نخواهد رسید و خیلی زودتر باتری رانا را تعویض می کنید چرا که این یک نشانه ی خیلی واضح و آزار دهنده است و نمی توانید آن را پشت گوش بیاندازید.

باتری سایر خودرو ها : باتری جک J5

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

 

 نگهداری از باتری رانا شامل چه مواردی است؟

تعمیر و نگهداری نادرست می تواند باتری رانا را در وضعیت دشواری قرار دهد، بنابراین ممکن است توانایی نگهداری شارژ خود را به مرور از دست بدهد و همین باعث می شود که طول عمر باتری رانا شما کاهش یافته و زودتر از بین برود.

باتری رانا که در شرایط نادرست نگهداری شود، بسیار آسیب پذیر خواهد بود. حتی تخلیه های کوچک مانند لامپ سقفی خودرو یا عملکرد رادیو در زمان خاموش بودن موتور خودرو و عدم فعالیت دینام می تواند آن را دشارژ کنند.

علاوه بر این، چنین باتری در هوای بسیار گرم یا سرد خوب عمل نمی کند. بنابراین، اگر نمی خواهید طول عمر باتری رانا خود را به طور ناگهانی کاهش دهید باید از آن مراقبت کنید. مطمئن ترین علامت مشکل این است که ماشین شما در راه اندازی استارت ماشین کند است یا به کل کار نمی کند.

باتری سایر خودرو ها : باتری کارنز

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

۰۲۱۱۰۱ ف ف :     آیا استارت نخوردن موتور خودرو تنها به معیوب بودن باتری رانا مربوط می شود؟

اگر متوجه شدید که ماشین شما در استارت زدن مشکل دارد یا بعد از اینکه در جایی رانندگی کردید، روشن نمی شود، برای مثال: به سوپر مارکت رانندگی کرده اید و مشکلی نداشتید، اما وقتی با خرید هایتان به ماشین خود برگشتید، ماشین شروع به کار نمی کند. در ابتدا ممکن است دینام بدی داشته باشید. برای روشن کردن ماشین خود، به برق باتری نیاز دارید. اما در حالی که ماشین شما روشن است، دینام باتری را شارژ می کند. بنابراین اگر به نظر می رسد که یک درایو تنها عمر باتری شما را خالی می کند به احتمال زیاد در حین رانندگی شارژ مورد نیاز خود را دریافت نمی کند و ممکن است به یک دینام جدید نیاز داشته باشید.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
15 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
صادق
۱۴۰۰-۰۵-۱۰ ۸:۴۳ ب٫ظ

سلام خسته نباشید من ماشین رانا دارم و موقع استارت زدن ماشین خیلی سخت روشن میشه در حال حاضر باتری ۵۰ آمپر واریان صبا باتری روی ماشین رانا من نصب هست حدود ۲ سال پیش روی ماشین نصب کرده بودم که فکر می کنم عمر مفیده باتری ماشین من تموم شده میخواستم بدونم اگر بخوام سیستم برقی روشنایی اضافه بر چراغهای ماشین نصب کنم باید از چه باتری استفاده کنم و اینکه نیازی هست که باتری دوم برای ماشین نصب کنم این راهنمایی و یکی از مکانیکی های ماشین گفته آیا درست راهنمایی کرده ؟

نوروزیان
۱۴۰۰-۰۵-۲۵ ۷:۳۶ ق٫ظ

سلام امیدوارم حالتون خوب باشه. ممنون از سایت خوبتون واقعا جواب بیشتر سوال های تو ذهنم و از تو سایت شما پیدا کردم . فقط یه سوال باقی موند که گفتم کامنت بزارم از حضورتون بپرسم امیدوارم که جواب بدید. شما باتری فرسوده هم میخرید تو تعداد بالا ؟ من هر بار باتری ماشین رانا خودم و ماشین همسرم و پسرم و که عوض کردم باتری کهنه هاشون و نگه داشتم . الان با باتری هایی که روی ماشینامون هست و میخوام تعویض کنیم تقریبا ۱۰ تا باتری کهنه هست . شما میخرید ؟ اگر نمیخرید میشه بگید چهارشنبه میتونم بکنم ؟ من منتظر جواب شما هستم. باز هم ممنون

فاضلی
۱۴۰۰-۰۵-۲۹ ۶:۲۹ ب٫ظ

سلام خسته نباشید امروز میخواستم آب و روغن ماشین و نگاه کنم چک بکنم متوجه شدم که باطری ماشین متورم شده باد کرده حسگر پیش از خطرناک باشه برای همین اومدم تو سایت شما مطالعه کردم چیزی در مورد تورم باتری نوشته بود باد کردن باطری ننوشته بود . لطفاً اگر در این مورد اطلاعاتی دارید اینجا بنویسید که تو سایتتون اضافه کنید و آدرس شو به ما بدید که مطالعه کنم ببینم ایراد از چیه چکار باید بکنم ؟ ممنون میشم اگر این کار و بکنید چون بقیه سایت ها هم که چک کردم چیزی در این مورد ننوشته بود . من منتظر اطلاع رسانی شما هستم . مچکر

احمد
۱۴۰۱-۰۷-۱۶ ۳:۵۷ ب٫ظ

سلام
جناب وقت شما بخیر حال و احوال شما عزیز
من خودرو رانا دارم و عرض کنم که خدمت شما باتری رانا میخام بخرم میشه به بنده قیمت واحد بدید لطفا که بتونم بخرم و ازسر درگمی دربیام ممنون

علمدار
۱۴۰۱-۰۸-۰۲ ۹:۴۷ ق٫ظ

سلام
من هر هفته باتری ماشین رو چک میکنم که سالم باشه. دیشب که داشتم نگاه میکردم دیدم باتری رانا سولفاته شده و نمیدونم دلیلش چیه. بعد من یکم آب جوش آوردم و سعی کردم روی باتری رو تمیز کنم. این مسئله نگرانم کرده که نکنه باتری ماشینم داره خراب میشه. پیشنهاد شما برای جلوگیری از سولفاته شدن باتری ماشین چیه و چطور باشه مانع ایجاد این مشکل بشیم؟

رضا
۱۴۰۱-۰۸-۱۴ ۹:۲۲ ق٫ظ

سلام صبح بخیر. ماشین من رانا هست و یک سال پیش خریدمش و باتری فابریک رانا هم از همون روز تا امروز روی این خودرو نصب هست. امروز ماشین من تو استارت خوردن گیر داشت و بعد از پنج بار تلاش آستارت خورد. این مشکل بنظر شما فقط و فقط مربوط به باتری رانا و مشکل داشتن این قطعه میشه؟ یا امکان داره ایراد از قطعه دیگه هم باشه؟

بهاور
۱۴۰۱-۰۸-۳۰ ۲:۱۴ ب٫ظ

ماشین من رانا است. من یک مدت از ماشینم استفاده نکردم ک ماشینم تو کوچه خودمون پارک شده بود. بعدش که میخواستم رانندگی کنم ماشین استارت نخورد و متوجه شدم باتری رانا مشکل داره و شارژ نداره. من باتریه دشارژ شده را با باتری به باتری کردن شارژش کردم. ماشین دوباره استارت نخورد بعد به این فکر کردم دیدم باتری شارژ پذیر نیست اصلا. در این شرایط کخ باتری اصلا شارژ نمیشه باید چیکار کنم میشه بگید؟؟

ahmadi
۱۴۰۱-۰۹-۲۶ ۸:۴۵ ب٫ظ

سلام روزتون بخیر می خوام بدونم برای صادقیه اگر من بخوام باتری سفارش بدم چقدر زمان لازمه که باتری رانا به دستم برسه؟ چون من محل کارم اینجا هستش و منزلم سمت یافت آباد هست ، برای همین می خوام ببینم باتری برای اینکه در این آدرسی که هستم به دستم برسه چقدر زمان لازمه که زمان بندی کنم سفارشم رو در تایم مناسب ثبت کنم که به موقع به دستم برسه . بعد اینکه لطفاً بهم بگید اگر بخوام تست دینام برام انجام بشه باید هزینه بیشتری پرداخت کنم ؟ چون نوشته بودید تست دینام هم انجام میدید واسه همین برام سوال شد.

baniii
۱۴۰۱-۱۰-۲۴ ۱۱:۱۱ ب٫ظ

میخواستم از شما در رابطه با کیفیت محصولات ارائه شده تان بپرسم و بدونم کدوم یکی از محصولات شما از نظر کیفیت برای تعویض باتری رانا مناسب تر هست تا همون را برای ماشین بخرم و نصب کنم روی خودرو. از طرفی می خوام بدونم که این محصولات کاملا در داخل کشور تولید می‌شوند یا اینکه وارداتین و داخل ایران فقط مونتاژ می شوند؟ ممنون میشم اگر که سوالات من رو جواب بدید تا بتونم خرید باتری ماشین رو با اطلاعات بالاتر انجام بدم.