خرید باتری زانتیا

خرید باتری زانتیا

مشخصات باتری زانتیا

سیتروئن زانتیا، ماشین خانواده بزرگ ( D ) تولید شده توسط خودروساز فرانسوی سیتروئن، و طراحی شده توسط برتون است. این خودرو که در دسامبر ۱۹۹۲ به مطبوعات ارائه شد، بین سالهای ۱۹۹۲ تا ۲۰۰۲ در اروپا تولید شد و در اواخر سال ۱۹۹۷ تغییر چهره داد. زانتیا از Xanthos گرفته شده است، که در زبان یونانی به معنی طلایی یا بلوند است. Xanthos نام یک شهر باستانی لیکیایی (به معنی “شهر طلایی”) در منطقه لیسیا باستان است. این نام همچنین به عنوان ابلیسک زانتیان، ابلیسک دو زبانه از دوران امپراتوری هخامنشیان ایرانی در خرابه های شهر زانتوس شناخته شده است. یکی از قابلیت های چشمگیر این ماشین در زمان اوج خود، سیستم چرخش سه چرخ ماشین زانتیا بود. زانتیا فیس لیفت شده در ایران توسط کارخانه سایپا در سال ۱۳۸۷ شروع به تولید کرد و در بازار خودرو ایران عرضه شد و در بین ایرانیان بسیار محبوب شد.

مشخصات باتری زانتیا : باتری فابریک ماشین زانتیا، باتری ۶۰ آمپر بلند می باشد که توسط شرکت خودروسازی سایپا بر روی ماشین نصب می شود، علاوه بر باتری ۶۰ آمپر، باتری ۶۶ آمپر و ۷۴ آمپر که هردو در قالب L3 تولید می شوند، نیز برای ماشین زانتیا مناسب می باشد. ممکن است برای شما جالب باشد که چه طور این همه باتری با ابعاد مختلف قابل نصب بر روی ماشین زانتیا می باشد، در ادامه پاسخ سوال شما را می دهیم. باتری منسب هر ماشینی با توجه به برق مورد نیاز ماشین و ابعاد براکت باتری ( سینی باتری، جایگاه قرارگیری باتری ) در داخل ماشین انتخاب می شود، براکت باتری ماشین زانتیا به شکلی است که می توان از تمامی این باتری ها استفاده کرد. کمترین آمپری که می توانید نصب کنید باتری ۶۰ آمپر و بیشترین آمپری که می توانید نصب کند باتری ۷۴ آمپر است که برای این ماشین با توجه به میزان مصرف برقی که دارد، باتری ۶۰ آمپر مناسب است و نیازی نیست شما هزینه اضافی انجام دهید و باتری با آمپر بیشتر تهیه کنید.

باتری ۶۰ آمپر واریان صبا باتری ، باتری ۶۶ آمپر سوزوکی ، باتری ۷۴ آمپر اوربیتال پریمیوم

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱


 تعویض باتری ماشین زانتیا

باتری خودرو منبع اصلی برق ماشین است و مانند یک پاور بانک عمل می کند، یکی از عملکرد های مشابه باتری ماشین با پاوربانک این است که هر دو این قطعات، میزان مشخصی آمپر برق را ذخیره می کنند و هنگامی که به هیچ منبع شارژی متصل نیستند می توانند قطعات دیگری را شارژ کنند، با این تفاوت که باتری ماشین خودش توسط دینام ماشین شارژ مش ود اما فقط به هنگامی که ماشین روشن است.

باتری ماشین ممکن است به دلایل زیادی شارژ خود را به طور کامل از دست دهد تا حدی که توانایی روشن کردن ماشین را نداشته باشد، شما می توانید با عملیات شارژ مجدد به وسیله دستگاه شارژ باتری و یا باتری به باتری کردن، دوباره باتری را شارژ کنید اما باید بدانید که اگر عملیت شارژ و د شارژ باتری زیاد اتفاق بیفتد، باتری به زودی خراب می شود و شما باید اقدام به تعویض باتری زانتیا خود کنید. دستگاه شارژ باتری در نمایندگی های فروش وجود دارد و شما باید این کار را به آن ها بسپارید، عملیات باتری به باتری کردن نیز بسیار خطرناک است و نوصیه نمی شود، برای تعویض باتری هم پیشنهاد می کنیم از یک متخصص کمک بگیرید تا به بهترین شکل این کار را انجام دهند، زیرا تعویض و نصب باتری خودرو در عین حال که ساده به نظر می رسد، نکات بسیار ریزی دارد که اگر رعایت نشود ممکن است به شخص و باتری و قطعات ماشین آسیب برسد، به عنوان مثال تعویض باتری اگر به درستی صورت نگیرد ممکن است کامپیوتر ECU ماشین را بسوزاند و هزینه چند میلیونی به بار بیاورد و یا ممکن است فرد دچار برق گرفتگی شود، بنابراین تعویض باتری زانتیا خود را به کارشناسان ما بسپارید تا این کار را به صورت رایگان به صحیح ترین شکل انجام دهند.


قیمت باتری زانتیا

قیمت باتری ماشین زانتیا به عوامل زیادی وابسته است، یکی از این عوامل کشور سازنده باتری است.

اغلب باتری های خارجی نسبت به باتری های ایرانی با کیفیت مشابه، علی رغم نداشتن گارانتی معتبر، با قیمت بالاتری به فروش می رسند و بعضی از افراد نیز این نظر را دارند که چون باتری های خارجی تولید خارج از کشور است و قیمت بالایی هم دارد، کیفیت بسیار بالاتری نسبت به باتری های ایرانی دارد، اما هرگز این گونه نیست. دلیل قیمت بالای باتری های خارجی، بالا بودن نرخ ارز و هزینه گمرک است که باید بابت این باتری ها پرداخت شود تا بتواند به دست مصرف کنندگان برسد. خوب است بدانید باتری های کارخانه سپاهان باتری از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند به طوری که به کشور های خارجی هم جوار نیز صادر می شود و دارای طرفداران زیادی در منطقه خاورمیانه است. باتری اوربیتال سپاهان باتری از پرفروش ترین باتری های موجود در بازار است که این باتری ها از نوع سیلد اسید هستند. باتری های سیلد اسید از باتری های نسل جدید است که برای ماشین هایی مانند زانتیا به شدت پیشنهاد می شود زیرا دارای تکنولوژی تولید جدید هستند که باعث شده است طول عمر این باتری ها به ۲ الی ۳ سال برسد.

شما می توانید باتری مورد نظر خود را در لیست انتهای صفحه انتخاب کنید و قیمت آن را مشاهده کنید.

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱


خرید باتری زانتیا با تاریخ جدید

خرید باتری زانتیا با تاریخ جدید، فقط از نمایندگی های باتری امکان پذیر است، زیرا کارخانه های تولیدی باتری مانند سپاهان باتری و صبا باتری، باتری های تولید جدید خود را فقط به نمایندگی های خود می دهند و هرگز باتری های خود را به افراد و فروشگاه های متفرقه تحویل نمی دهند. ما به عنوان نمایندگی رسمی سپاهان باتری و صبا باتری، باتری ماشین شما را با تاریخ تولید جدید کارخانه به شما تحویل می دهیم.

ارسال و نصب باتری ماشین شما توسط ما به صورت رایگان انجام می شود و شما فقط باید هزینه خود باتری را پس از نصب باتری بر روی ماشینتان پرداخت کنید. فقط کافی است با شماره زیر تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید. ما تعداد زیادی باتری با آمپر و برند های متفاوت در لیست انتهای صفحه در اختیارتان قرار داده ایم که بتوانید به راحتی باتری دلخواه خود را انتخاب کنید.

*شما می توانید سوالات و نظرات خود را ، در کادر دیدگاه انتهای صفحه ، با ما به اشتراگ بگذارید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید*

شماره تماس جهت سفارش باتری:

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

آمپر مناسب باتری زانتیا

تست باتری زانتیا

ارسال و نصب رایگان باتری زانتیا

استفاده از گیره نگهدارنده برای باتری زانتیا چه مزیتی دارد؟

لرزش می تواند عمر باتری زانتیا شما را کاهش دهد، بنابراین ضروری است که همیشه از یک گیره باتری استاندارد استفاده کنید تا مطمئن شوید که همیشه باتری شما به درستی نگه داشته می شود. اگر به طور ایمن بسته نشود، لرزش بیش از حد می تواند به اجزای داخلی باتری شما آسیب برساند وباعث ایجاد اتصال کوتاه و کاهش عمر باتری شما شود اما این اشتباه را نکنید که مهره های گیره باتری زانتیا را از حد توان خود بیشتر سفت نکنید زیرا ممکن است به باتری زانتیا آسیب برساند. در عوض، به سادگی مهره ها را سفت کنید تا زمانی که احساس کنید مقاومت شروع می شود و سپس فقط برای نیم دور اضافی ادامه دهید. باتری‌های خودرو زمانی که به طور مناسب نگه داشته می‌شوند خوشحال‌تر هستند، بنابراین سعی کنید وضعیت باتری در جایگاهش را مرتباً برسی کنید و مطمعن باشید که حتی با رانندگی در جاده های نا هموار هم باتری زانتیا ی در جای خود محکم مسقر شده است.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری اوتلندر و باتری لیفان ۸۲۰

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

 

نشانه ی این که نیاز به تعویض باتری زانتیا داریم، چیست؟

۱- آیا موتور خودرو شما برای شروع به کار نیاز به زمان نسبتاً زیادی دارد؟ مشکل می‌تواند این باشد که باتری زانتیا شما نمی‌تواند همان مقدار شارژ قبلی را برای راه اندازی خودرو در خود نگه دارد و به مرور در حال از بین رفتن است. قبل از اینکه در نهایت با باتری زانتیا ی مرده گرفتار شوید، آن را در اسرع وقت تعویض کنید.

۲- اگر چراغ‌های جلوی خودروی شما زمانی که در حال استفاده از نیروی باتری زانتیا هستید مانند گذشته روشن به نظر نمی‌رسند، می‌تواند به این معنی باشد که باتری خودرو انرژی کافی برای پشتیبانی از آن را درون خود ندارد. باتری زانتیا را بیرون بیاورید و شارژ کنید. اگر مشکل ادامه داشت، ممکن است نشانه خوبی باشد برای این که باتری زانتیا ی شما در حال از بین رفتن است و نیاز به تعویض دارد.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری ام جی ۵۵۰

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

 

باتری زانتیا سیلد اسید و اسیدی چه تفاوتی دارند؟

در یک باتری سیلد اسید، گرمای تابستان می تواند باعث تبخیر آب از الکترولیت باتری زانتیا شود. در باتری های اسیدی نیز همینطور است با این تفاوت که می توانید سطح آب هر سلول را در باتری زانتیا اسیدی بررسی کنید و در صورت کم بودن، دوباره با آب مقطر پر کنید. باتری زانتیا را از نظر علائم نشتی، ترک یا برآمدگی بررسی کنید. اگر متوجه هر یک از این مشکلات شدید، وقت آن است که قبل از اینکه باتری زانتیا شما را سرگردان کند، اقدام به خرید باتری زانتیا جدید کنید. برای خرید باتری جدید می توانید از محصولات با کیفیت ارائه شده توسط شرکت امداد رسان استفاده کنید.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری تیگو ۵

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

باتری زانتیا شما چه مدت بر روی خودرو زندگی می کند؟

باتری زانتیا تعداد زیادی چرخه استفاده دارد اما اگر باتری را خالی کنید یا به عبارتی باتری زانتیا را دشارژ کنید، مهلت استفاده کمتری از باتری خواهید داشت. برای افزایش مهلت استفاده و به افزایش طول عمر باتری زانتیا ، سعی کنید از استفاده بیش از حد از انرژی باتری دوری کنید.

باتری ماشین در محیط های سرد و گرم چقدر دوام می آورد؟ به طور معمول، دما تأثیر زیادی بر چرخه عمر زانتیا دارد، اما در محدوده ۱۸ درجه تا ۳۲ درجه سانتیگراد بهترین عملکرد را دارد. این بدان معناست که اگر از وسیله نقلیه در محیط‌هایی با دمای شدید استفاده کنید، باتری‌ها به سرعت از کار می‌افتند و احتمالاً باید به فکر تعویض باتری زانتیا باشید.

 

ارسال و نصب باتری در تمامی محله های تهران از جمله شمیران نو ، تهران نو و قلهک به صورت رایگان برای مشتریان عزیز انجام می شود.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری هایما S5

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

۰۱۱۱۰۱ ف ف:   چرا مراقبت از باتری زانتیا مهم و ضروری است؟

باتری خودرو جزء ضروری یک خودرو است. از شروع ماشین شما تا شارژ کردن تلفن همراهتان در حین حرکت، باتری ها نیرویی را فراهم می کنند که وسیله نقلیه شما برای ادامه حرکت به آن نیاز دارند. به همین دلیل بسیا مهم است که بدانید چه زمانی باید تعویض باتری خودرو را درنظر بگیرید و همچنین چه کاری می تواند برای افزایش طول عمر آن انجام دهید. صرف نظر از دمایی که در آن رانندگی می کنید، مراقبت صحیح از باتری خودرو می تواند به کار کردن آن کمک کند. در نتیجه سعی داشته باشید تمامی نکاتی که رعایت آن ها بر طول عمر باتری تاثیر گذار هستند را انجام دهید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
3 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دانیال
۱۴۰۰-۰۵-۲۰ ۷:۱۴ ق٫ظ

سلام و درود . ممنون از توضیحات شما . یه سوال دارم من که جوابش و تو هیچ سایتی پیدا نکردم دیگ تصمیم گرفتم که کامنت بزارم بلکه یکی جواب بده . من زانتیا دارم . ولی موتور ماشین و تقویت کردم میخوام بدونم موتور و باتری ماشین بهم مرتبط هستن ؟ یعنی الان چون این اتفاق افتاده باید باتری ماشین هم قوی تر کنم باتری با آمپر بالا تر نصب کنم روی ماشین یا احتیاجی نیست ؟ خواهشا جواب کامنت من و بدید که اگر قرار شد که باتری بخرم زودتر سفارش بدم به شما که باتری به دستم برسه ممنون میشم از لطفتون

آرش
۱۴۰۰-۰۵-۲۰ ۷:۴۱ ق٫ظ

سلام من ماشین زانتیا دارم میخوام باتری ماشین و عوض کنم ولی اطلاعاتی در مورد تعویض باتری و آمپر و اینا نمیدونم میشه بگید که ماشین من که زانتیا قدیمی هست باتری فرق داره با زانتیا های جدید تر که تو سایتتون آمپراش و گفتید یا فرقی نداره . و اینکه برای ماشین زانتیا چه برندی باتری خوبه ؟ باتری سوزوکی بهتره یا باتری های سپاهان باتری مثل اوربیتال پریمیوم و … که خودتون هم تو سایت گذاشتید ؟ خواهشا یه راهنمایی کنید که منم با اطلاعات درست بتونم خزید کنم هزینه الکی نشه و ناراضی باشم ممنون

شایان
۱۴۰۰-۰۵-۳۱ ۷:۰۰ ق٫ظ

سلام خسته نباشید وقتتون بخیر. یه سوال راجع به باتری ماشین زانتیا خودم دارم . میتونم باتری ماشین پژو ۴۰۵ رو نصب کنم روی ماشین زانتیا ؟ چون الان مطالب سایت شما رو که خوندم متوجه شدم هر ماشین یه قالب باتری خاص داره . میخوام بدونم قالب باتری ۴۰۵ به قالب باتری زانتیا میخوره و آمپر اون قالب باتری جواب برق زانتیا و میده ؟ چون یه ماشین ۴۰۵ هم دارم ولی تو پارکینگ هست و ازش زیاد استفاده نمیکنم و چون این دو تا ماشین شبیه هم هستن فکر کردم که شاید باتری هاشون هم مشابه هم باشه . اگر این کار امکان پذیر هست خواهشا بگید که من همون باتری رو نصب کنم روی ماشین و دیگه هزینه نکنم . سپاسگزارم