باتری سانتافه

باتری هیوندا سانتافه

مشخصات باتری سانتافه

هیوندای سانتافه یک شاسی بلند بزرگ هفت سرنشین با فضای قابل توجه در داخل کابین برای مسافران است، همچنین فضای بیشتری در صندوق بار برای چمدان ها دارد. هیوندا سانتافه یک SUV لوکس است که از طرف خودروساز کره ای ارائه می شود و در نگاه اول بسیار بزرگ به نظر می رسد اما نسبت آن متعادل است. خطوط تمیز با خطوط خودرو ترکیب شده و به زبان طراحی مجسمه سیال منتقل می شوند. سانتافه در قالب تنها 7 نفره در سال 2001 تصور شد و نام آن از شهر سانتافه در نیومکزیکو گرفته شد. این مدل در سال 2007 با نسل دوم جایگزین شد که به هند آمد. با این حال، به نوعی نمی تواند آن را با خریداران بالقوه قطع کند. در حال حاضر، در سومین دوره تولید خود، سانتافه یک ماشین بسیار فریبنده است و فقط در گزینه موتور دیزل موجود است. در نگاه اول، هیوندا سانتافه کوچک به نظر می رسد، اما نزدیکتر بروید و متوجه می شوید که هر منحنی به زیبایی با حجم اصلی ترکیب می شود، حجم این غول پیکر به سادگی پنهان می شود. این یک SUV لوکس است که می توانید به راحتی آن را به جنگل های شهری ببرید و با آن ترکیب کنید. سانتافه به جای طراحی زیبا و شلوغی که توسط سایر بازیکنان در این بخش ارائه می شود، این ماشین کاملا زیبا و آماده به نظر می رسد.

مشخصات باتری سانتافه : مناسب ترین باتری برای ماشین سانتافه همان است که توسط کارخانه سازنده از ابتدای تولید ماشین بر روی آن نصب می شود، زیرا این باتری توسط مهندسان سازنده این ماشین انتخاب شده است که بر اساس تغذیه الکتریکی ای که ماشین دارد، مناسب ترین انتخاب است. باتری 70 آمپر، باتری فابریک ماشین سانتافه است که در قالب D26 دارای ابعادی است که به راحتی بر روی این ماشین نصب می شود.

 

باتری 60 آمپر پایه کوتاه سوزوکی ، باتری 66 آمپر اوربیتال سیلور، باتری 74 آمپر واریان صبا

97 24 85 77 – 021

خرید باتری ام وی ام x22 صبا باتری

تعویض باتری سانتافه

چندین سیستم مستقیماً به باتری شما متصل هستند که می توانند به سلامت کلی باتری شما کمک کنند. اگر یکی از این سیستم ها دچار ناراحتی یا اختلال در عملکرد باشد، می تواند باتری شما را تخلیه کند، از کارکردن باتری شارژ جلوگیری کرده و منجر به کوتاه شدن عمر کلی باتری شود. این می تواند شامل انتهای پایانه کابل باتری معیوب، نقص در سیستم راه اندازی ماشین شما و موارد دیگر باشد. در اینجا چند مورد از قطعاتی که بر روی سلامت باتری تاثیرگذار است را توضیح خواهیم داد.

سرباتری ها: با گذشت زمان، پایانه های باتری شما می توانند دچار خوردگی شوند، که می تواند مانع شارژ کامل باتری توسط ینام شود و انرژی ذخیره شده را محدود کند. در صورت ایجاد خوردگی در سرباتری، یک تکنسین مجرب سرویس می تواند مشکلات خوردگی باتری ماشین شما را برطرف کند. همچنین از بین بردن خوردگی ها، عمل مقرون به صرفه تری نسبت به تعویض غیر ضروری باتری ضعیف را ارائه می دهد. اگر متوجه شدید که باتری خودروی شما از نظر سلامتی رو به زوال است، با یک متخصص مشورت کنید تا ببینید آیا تمیز کردن خوردگی می تواند مشکلات باتری شما را برطرف کند یا خیر.

دینام: هنگامی که ماشین شما روشن است و دینام ماشین فعال است، شارژ مجدد باتری بر عهده دینام ماشین است. اگر دینام ماشین ضعیف و یا خراب باشد، نمی تواند باتری را به درستی شاژ کند و شارژ ناقص باتری توسط دینام باعث می شود طول عمر باتری کاهش یابد و در نتیجه در زمان کوتاهی به طور کامل خراب شود و شما ملزم به تعویض باتری در کوتاه مدت شوید.

اتصالات و سیم کشی: سیم کشی ها و کابل کشی ها از دو سو می توانند به باتری ماشین آسیب برسانند. اگر سیم کشی های ماشین اتصالی داشته باشند ممکن است باعث برق دزدی خودرو شوند و زمانی که ماشین خاموش است و ماشین نیازی به انرژی باتری ندارد، از باتری برق گرفته می شود. از سوی دیگر اگر کابل های بین باتری و دینام ماشین سالم نباشند و یا به درستی قرار گرفته نشده باشند، باعث خرابی باتری می شوند.

اگر باتری شما به هر دلیلی خراب شده است و حالا می خواهید باتری ماشین خودر اتعویض کنید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا تعویض باتری سانتافه شما را در کمترین زمان انجام دهند.

 

97 24 85 77 – 021

باتری سوزوکی مناسب سانتافه
باتری اوربیتال مناسب سانتافه

قیمت باتری هیوندا سانتافه

قیمت باتری خودرو به عوامل زیای وابسته است، بنابراین دارای قیمت مشخص و ثبت شده ای نیست و ممکن است در هر لحظه متغیر باشد. یکی از عوامل تاثیرگذار بر رو قیمت باتری هیوندا سانتافه، تحویل باتری کهنه هم آمپر است.

تحویل باتری فرسوده به نمایندگان فروش: باتری فرسوده ماشین دارای اجزایی است که می توان آن ها را به درستی بازیافت کرد تا به محیط زیست آسیب نرساند و همچنین با بازیافت آن ها از افزایش قیمت باتری تا حدی جلوگیری کرد. داخل باتری ها فرسوده سرب و ماده پلاستیکی وجود دارد که هر دو آن ها به خصوص فلز سرب، از قیمت بالایی برخوردارند که با بازگرداندن آن ها به چرخه تولید می توان از افزایش قیمت باتری ماشین جلوگیری کرد. همچنین در داخل باتری های خودرویی محلولی به نام الکترولیت وجود دارد که 30% آن را اسید سولفوریک و 70% آن را آب تشکیل داده است که اسید باتری برای محیط زیست و انسان بسیار خطر آفرین است، بنابراین توصیه می شود حتما باتری های فرسوده را به جهت بازیافت صحیح آن ها به نمایندگان تحویل دهید و آن ها را در محیط زیست رها نکنید.

کارخانه های تولیدی باتری خودرو، مانند سپاهان باتری و صبا باتری به منظور تشویق مشتریان خود برای تحویل باتری فرسوده، طرحی را ارائه داده اند و چندین سال است که این طرح به درستی اجرا شده است، به این شکل که باتری فرسوده توسط نمایندگان خدمات پس از فروش از مشتریان خریداری می شود و هزینه آن را از قیمت باتری نو کم می کنند. بنابراین اگر باتری کهنه را به نمایندگان تحویل ندهید، مبلغی به ازای هر آمپر از شما گرفته می شود.

برای اطلاع دقیق از قیمت باتری هیوندا سانتافه خود می توانید با کارشناسان فروش امداد رسان که نمایندگی معتبر کارخانه سپاهان باتری و صبا باتری است، تماس بگیرید تا قیمت دقیق و به روز را به شما اطلاع دهند.

 

97 24 85 77 – 021


خرید باتری سانتافه

اگر شما جزء افرادی هستید که به ماشین خود اهمیت می دهید و عملکرد و بازدهی خودروتان برایتان پر اهمیت است، لازم است بدانید که خرید باتری سانتافه شما، از مهم ترین خرید هایی است که می توانید برای خودرو خود انجام دهید، زیرا باتری مهمترین قطعه خودرو است که وظیفه روشن کردن ماشین شما را دارد، بنابراین در خرید باتری، دقت زیادی داشته باشید.

یکی از مواردی که باید به هنگام خرید باتری سانتافه به آن توجه کنید، گارانتی باتری است که ضامن سلامت باتری است زیرا اگر باتری ای از سطح کیفیت بالا و سلامت کامل برخوردار نباشد، هرگز گارانتی نمی شود.

کارخانه سپاهان باتری و صبا باتری تمام باتری های تولیدی خود را گارنتی می کنند و شرکت امداد رسان به عنوان نمایندگی رسمی این دو کارخانه، باتری مناسب خودرو شما را همراه با گارانتی تعویض به شما تحویل می دهد.

مفهوم گارانتی تعویض این است که در زمان اعتبار گارانتی، هر اتفاقی که شامل گارانتی باشد برای باتری بیفتد و باعث خرابی باتری شود، تمام خدمات به صورت رایگان انجام می شود تا باتری خودروتان عملکرد صحیح داشته باشد، حتی اگر باتری نیاز به تعویض داشته باشد، باتری نو به صورت رایگان بر روی ماشین شما نصب می شود و شما فقط باید هزینه ناچیزی بابت حمل و نقل باتری ها پرداخت کنید.

برای خرید باتری سانتافه خود کافی ست با ما تماس بگیرید تا در کمترین زمان، باتری را با ارسال و نصب رایگان در اختیارتان قرار دهیم.

 

97 24 85 77 – 021

باتری سانتافه با قیمت مناسب

تعویض باتری سانتافه

ارسال و نصب رایگان باتری سانتافه

سولفاته زدن باتری سانتافه به چه صورت است؟

مانند بسیاری از قطعات خودرو، باتری هیوندا سانتافه شما نیز اگر می‌خواهید دوام بیاورد، نیاز به تعمیر و نگهداری دارد. باتری و اتصالات را به طور دوره ای بررسی کنید تا مطمئن شوید که اتصالات ایمن و عاری از کثیفی هستند. باتری سانتافه که دچار سولفاته می شوند، به طور معمول یک ماده پودری در جایی که کابل ها به پایانه ها می رسند تولید می کنند. برای حذف آن، کار را با جدا کردن کابل ها شروع کنید. سپس در یک ظرف کوچک، دو قاشق غذاخوری جوش شیرین را با مقدار مساوی آب اضافه کرده و مخلوط کنید تا خمیری به دست آید. از یک مسواک مناسب برای زدن خمیر روی هر پایانه استفاده کنید. در نهایت، پایانه ها را قبل از وصل کردن مجدد، با یک حوله تمیز و خشک کنید. با این کار می توانید باتری سانتافه خود را برای مدتی احیا کنید و مورد اسفاده قرار دهید اما به خاطر داشته باشید باتری سانتافه که دچار سولفاته شده است دیر یا زود شما را گرفتار خواهد کرد و بهتر است به موقع اقدام به تعویض آن کنید.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری LS460 و باتری ام جی GS

97 24 85 77 – 021

 

انرژی از دست رفته ی باتری سانتافه چگونه جبران می شود؟

اغلب انرژی که هنگام استفاده های معمولی از باتری سانتافه مانند روشن کردن رادیو یا چراغ سقفی در حالی که موتور خاموش است گرفته می شود، در دفعه بعد که ماشین خود را روشن می کنید به طور طبیعی توسط دینام جبران می شود می شود. با افزایش دور موتور، توانایی دینام برای تولید برق نیز افزایش می‌یابد و هر نیرویی که توسط لوازم جانبی مانند چراغ‌های جلوی شما استفاده نمی‌شود، برای شارژ باتری سانتافه در در نظر گرفته می شود.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری مگان

97 24 85 77 – 021

 

چگونه می فهمیم باتری سانتافه ضعیف است؟

اگر به نظر می رسد راه اندازی خودرو اخیراً کند تر است، این ممکن است نشانه ای از رو به اتمام رفتن طول عمر باتری سانتافه باشد. باتری وظیفه تولید نیروی لازم برای روشن کردن خودرو را بر عهده دارد، اگر دیگر انرژی زیادی در باتری وجود نداشته باشد که بتواند موتور خودرو را راه اندازی کند، نشان می دهد که طول عمر باتری سانتافه شما رو به اتمام بوده و نیاز به خرید باتری جدید دارید. آب و هوای نامناسب از جمله دمای سوزان تابستان، می تواند باعث تورم قاب باتری سانتافه شود. در واقع گرما سرعت واکنش شیمیایی را در باتری بالا می برد و گاز های تولید شده در اثر این واکنش باعث ورم کردن باتری و در نتیجه کاهش شدید طول عمر باتری سانتافه می شوند، به طوری که تنها به وسیله ی تعویض باتری می توانید شرایط را درست کنید.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری ساینا

97 24 85 77 – 021

 

فرایند سولفاتاسیون در باتری سانتافه را توضیح دهید.

سولفاتاسیون شامل تشکیل کریستال های سولفات سرب در سطح صفحات باتری سانتافه است. در سطوح کوچک، این کریستال ها هیچ تهدید جدی ایجاد نمی کنند. اما همانطور که رسوبات به تدریج بزرگتر می شوند، به طور موثری انجام واکنش های شیمیایی داخل باتری شما را کاهش می دهند. در نتیجه، عملکرد و طول عمر باتری سانتافه شما به سرعت کاهش می یابد. یک باتری که از سولفاته شدن رنج می برد، کاهش قابل توجهی در توانایی راه اندازی خودرو  از خود نشان می دهد و احتمالا شما متوجه می شوید که باتری سانتافه شما هنگام راه‌اندازی خودرو دچار مشکل می‌شود.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری سورنتو

97 24 85 77 – 021

 

میدانید چرا به شارژ کامل باتری سانتافه اینقدر تاکید شده است؟

اگر می خواهید باتری سانتافه را از لایه بندی اسیدی دور نگه دارید نباید اجازه دهید باتریبا شارژ کم باقی بماند. اتصال باتری سانتافه به شارژر مناسب ، باعث جلوگیری از مشکل لایه بندی اسیدی می شود. شارژ باتری به صورت کامل، لایه بندی اسیدی را از بین می برد. شارژ کافی همچنین سولفاتاسیون ناشی از غلظت اسید بالا را کاهش می دهد. توجه دقیق لازم است تا باتری سانتافه از گرم شدن و از دست دادن الکترولیت دور نگه داشته شود. مراقب شارژ بیش از حد که موجب افزایش تولید گاز هیدروژن می شود نیز باشید. تجمع گاز هیدروژن می تواند منجر به انفجار شود. هیدروژن بی بو است و فقط با دستگاه های اندازه گیری قابل تشخیص است.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری جک j4

97 24 85 77 – 021

4.8 4 رای ها
رأی دهی به مقاله
guest
3 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
شکری
شکری
1 سال قبل

ببخشید ارسال و نصب رایگان باتری هیوندا سانتافه برای کرج هم دارید؟ خونه من تهران هست اومدم کرج برای انجام کاری متاسفانه ماشین و دم در آپارتمان پارک کردم شب و تو پارکینگ نبردم ماشین و امروز اومدم ماشین و استارت بزنم میبینم انگار نه انگار اصلا سوئیچ چرخیده هیچ صدایی از باتری نیومد رفتم چک کنم دیدم باتری و دزدیدن آخه مگه چقد ارزش داره باتری کار کرده. تو کرج جایی نبود من خرید باتری هیوندا سانتافه انجام بتونم بدم برای همین میخوام خرید اینترنتی باتری هیوندا سانتافه انجام بدم دیدم شما هم نمایندگی سپاهان باتری هستید هم نمایندگی صبا باتری خواستم به شما سفارش بدم دیدم تهران هستید. حالا اگر برای کرج هم ارسال و نصب باتری هیوندا سانتافه دارید بگید من سفارش بدم اگر ندارید راهنمایی کنید بگید که شعبه نمایندگی شما تو کرج کجا هست من برم خرید باتری هیوندا سانتافه انجام بدم ؟ اگر برای ارسال به کرج هزینه میگیرید هم من مشکلی ندارم فقط میخوام کارم راه بیوفته ممنون از شما . منتظر جواب شما هستم

نوراللهی
نوراللهی
11 ماه قبل

ماشین منم سانتافه است. والا اصلا نمیدونم این ماشین چشه یجوری برق ماشین قاطی میکنه انگار برنامه نویسی شدس.  مثلا ماشین خاموشه چراغ مطالعه رو که روشن می کنم دزدگیر قطع میشه دزدگیر و که وصل می کنم ماشین دیگ روشن نمیشه. همه چی و که قطع می کنم استارت میزنم بعد دو بار روشن میشه. قشنگ این فرایند روشن کردن ماشین منه. میخوام بدونم اگر این ایراد از باتری ماشین هست من زودتر تعویض باتری هیوندا سانتافه خودم رو انجام بدم راحت بشم. شما دارید باتری ماشین هیوندا سانتافه رو؟ که خرید باتری ماشین و از همینجا انجام بدم؟ اگر موجود ندارید بگید تو تهران دیگ کجا نمایندگی سپاهان باتری هست. ممنون از شما و پشتیبانی های سایتتون.

ASHKAN
ASHKAN
10 ماه قبل

وقت بخیر. من کمتر از یک سال هست که تعویض باتری سانتافه خودن و انجام دادم ولی ماشین استارت میزنم روشن نمیشه. من از ماشین زیاد استفاده نمیکنم و فقط هفته ای یبار بهش استارت میزنم که باتری خالی نکنه اما بعد دو ماه دیگ استارت نمیخوره ماشین یعنی کلیو و که میچرخونم هیچ صدایی نمیاد از ماشین. مشکل از باتری ماشین هست؟ الان باید چکار کنم؟ باید تعویض باتری سانتافه انجام بدم یا میشه تعمیر کرد؟ لطفا من و راهنمایی کنید و اگر راه حلی هست که نخوام دوباره خرید باتری انجام بدم به من بگید . ممنون از شما و پشتیبانی های کارشناسان امداد رسان باتری