باتری ساینا

باتری ساینا

مشخصات باتری ساینا

مشخصات باتری ساینا : همان طور که همه ما می دانیم، ساینا نسخه تغییر شکل یافته تیبا است که اندکی از نظر ظاهر و آپشن های به کار رفته در داخل ماشین نسبت به تیبا پیشرفت داشته است. برای ساخت و تولید این ماشین از قطعات و مشخصات تیبا استفاده کرده اند، بنابراین باتری ماشین ساینا نیز مشابه باتری این ماشین است.

باتری مناسب ماشین ساینا که توسط کارخانه ایران خودرو بر روی ماشین نصب می شود، باتری ۵۰ آمپر است. باتری ۵۰ آمپر در دو قالب L1 و L2 تولید می شود که با توجه به ابعادی که باتری دارد و باید با ابعاد سینی باتری در ماشین مطابقت داشته باشد، باتری ۵۰ آمپر با قالب L2 برای این ماشین مناسب می باشد، علاوه بر باتری ۵۰ آمپر، باتری ۵۵ آمپر نیز برای این ماشین مناسب ایت زیرا دارای قالب یکسانی با باتری ۵۵ آمپر است.

باتری ساینا در کارخانه سپاهان باتری با بهترین کیفیت تولید می شود. برای ماشین ساینا بهتر است از باتری های سیلد اسیدی استفاده شود. ساختار این نوع باتری ها به شکلی است که نیازی به نگهداری سخت ندارد و دارای طول عمر نسبتا بیشتری است. این نوع باتری ها در کارخانه سپاهان باتری طبق استاندارد های بین المللی تولید و عرضه می شوند و به دلیل داشتن مشخصات پیشرفته، توانسته اند مشتری های زیادی را جذب خود کنند.  از بین برند های کارخانه سپاهان باتری، برای ماشین ساینا، برند اوربیتال پریمیوم پیشنهاد می شود.

باتری ۵۰ آمپر سوزوکی ، باتری ۵۵ آمپر اوربیتال سیلور

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

خرید باتری پیکانتو با گارانتی رسمی

تعویض باتری ساینا

انرژی خروجی باتری ساینا ، بستگی به ظرفیت و تعداد سلول های باتری دارد، اما بسته به شرایطی که در آن استفاده می شود نیز متفاوت است. چالش این است که بین ظرفیت، سهولت شارژ، حجم و اجزای مورد نیاز برای افزایش بهره وری انرژی، تعادل مناسب را بیابید.

باتری ها به تدریج خراب می شوند تا زمانی که دیگر نتوانند قدرت کافی برای راه اندازی موتور ماشین را تأمین کنند. این زمان فرسایش می تواند دو تا سه سال طول بکشد و الگوی استفاده از باتری خودرو یکی از عوامل موثر در سرعت پیری باتری است. باتری های اتومبیل هایی که بیشتر در سفرهای کوتاه رانده می شوند ممکن است به طور کامل توسط دینام ماشین شارژ نشوند و باتری های خودروهایی که برای مدت طولانی پارک شده اند به طور طبیعی خود تخلیه می شوند. بنابراین اگر از خودرو خود فاده نمی کنید و یا در زمان کوتاهی از ماشین استفاده می کنید، لازم است بدانید که بسته به نوع ماشین باید اقداماتی انجام شود.

اگر ماشین شما ساینا است، باید هر ۲۰ روز الی ۲۵ روز یک بار ماشین را روشن کنید تا شارژ مصرف شده باتری در این زمان که ماشین خاموش بوده است و آمپری که برای استارت زدن از باتری گرفته شده است توسط دینام جبران شود و باتری شارژ کامل شود. اما اگر شما ماشین هایی مانند هیوندا وراکروز دارید، به دلیل داشتن GPS و ECU قوی، لازم است ماشین هر ۷ روز الی ۱۰ روز یک بار روشن شود و به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه توسط دینام شارژ شود زیرا GPS و ECU جزء قطعاتی هستند که حتی به هنگام خاموش بودن ماشین هم از باتری برق مورد نیاز خود را دریافت می کنند.

 

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

باتری سایر خودرو ها: باتری هیوندا I10 ، باتری کپچر

برای خودرو هایی که قرار است در طولانی مدت در پارکینگ بمانند و هرگز از آن ها استفاده نشود، توصیه می شود که سرباتری را از باتری جدا کنند تا به طور کلی برقی از باتری تیبا مصرف نشد و باتری شارژ خود را حفظ کند، این در صورتی است که ماشین در جای امن باشد و نیازی به دزدگیر نداشته باشد، زیرا دزدگیر ماشین هم با برق کار می کند و هنگامی که دینام غیر فعال است و ماشین خاموش است، برق مورد نیاز خود را از باتری ساینا می گیرد.

افرادی هستند که اطلاعات زیادی در زمینه نگهداری باتری ساینا خود ندارند و فکر می کنند اگر ماشینشان برای ۲ ماه یا مدت طولانی قرار است در پارکینگ بماند، باید هر روز یا چند روز یک بار به ماشین استارت بزنن و بعد از ۵ دقیقه دوباره ماشین را خاموش کنند، در صورتی که این کار سرعت کاهش شارژ باتری را بالا می برد، زیرا خود عمل استارت زدن مقداری آمپر از باتری می گیرد و با ۵ دقیقه روشن ماندن ماشین، نه برق مصرف شده باتری جبران می شود نه باتری به طور کامل شارژ می شود و در نهایت با این عمل شارژ و د شارژ غیر اصولی باعث خرابی باتری ساینا می شوند و باید اقدام به تعویض باتری ساینا کنند.

باتری سوزوکی ساینا
باتری اوربیتال وان قرمز ساینا

قیمت باتری ساینا

قیمت باتری ساینا به عوامل متعددی بستگی دارد، یکی از این موارد، جهانی بودن قیمت سرب است. ممکن است برایتان جالب باشد ولی در تولید باتری های سیلد اسید از فلز سرب استفاده می شود و به دلیل جهانی بودن قیمت سرب، با تغییر قیمت سرب، قیمت باتری خودرو نیز تغییر می کند.

یکی دیگر از موارد تاثیرگذار بر روی قیمت باتری خودرو، نوع باتری است که در حال حاضر بهترین نوع باتری خودرویی در بازار ایران و خاورمیانه، باتری های سیلد اسیدی هستند. باتری های سیلد اسیدی از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند و دارای ویژگی های خاص خود هستند، به عنوان مثال این نوع باتری ها دارای چشمی اندیکیتور هستند که می تواند به شما میزان شارژ باتری خودروتان را نشان دهد.

سپاهان باتری تمام باتری های تولیدی خود را با تکنولوژی پیشرفته در نوع سیلد اسید تولید می کند که این نوع باتری ها دارای طول عمر ۲ الی ۳ سال هستند.

در ابتدای مطالب، باتری اوربیتال پریمیوم را به شما پیشنهاد کردیم، خوب است بدانید باتری های این برند از نوع سیلد اسیدی هستند و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

 

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱


خرید باتری ساینا

اگر به دنبال خرید باتری ساینا خود هستید و می خواهید از جای مطمئن باتری ماشین را تهیه کنید، باید بگویم که حتما از نمایندگی باتری ها خرید انجام دهید.

ما به عنوان نمایندگی رسمی سپاهان باتری، تمام باتری های این کارخانه را با ضمانت شرکت به شما تحویل می دهیم، باتری اوربیتال پریمیوم دارای ۵+۱۸ ماه گارانتی است که ۱۸ ماه گارانتی توسط کارخانه برای شما به صورت رایگان قرار داده شده است و ۵ ماه مازاد را می توانید از کارخانه خریداری کنید تا باتری خود را در مجموع ۲۳ ماه گارانتی کنید.

نمایندگی سپاهان باتری، باتری ساینا شما را به صورت رایگان برایتان ارسال و بر روی ماشین نصب می کنند و شما فقط کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید. ارسال رایگان باتری ساینا به تمام نقاط شهر تهران مانند کامرانیه، ستارخان، دروس و … امکان پذیر است.

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

باتری ساینا با قیمت مناسب

تعویض باتری ساینا

ارسال و نصب رایگان باتری ساینا

سوالات متداول مشتریان گرامی

باتری ساینا چگونه کار می کند؟

یک باتری ساینا دارای شش سلول است. هر سلول دارای دو صفحه یا شبکه است: یکی از سرب و دیگری از دی اکسید سرب. هر سلول قادر است حدود ۲ ولت انرژی تولید کند. در اکثر باتری‌های خودرویی، شما دارای شش سلول و بنابراین یک باتری ۱۲ ولتی هستید.
صفحات باتری ساینا در اسید سولفوریک غوطه ور می شوند که باعث واکنش بین دو صفحه می شود. از نظر علمی، اسید به عنوان یک کاتالیزور عمل می کند. این اسید واکنشی را در صفحه دی اکسید سرب ایجاد می کند و باعث می شود صفحه دو چیز تولید کند: یون ها و سولفات سرب.
یون های تولید شده توسط صفحه دی اکسید سرب به صفحه مجاور واکنش داده و هیدروژن و سولفات سرب تولید می کنند.
نتیجه یک واکنش شیمیایی است که الکترون تولید می کند. الکترون ها به دور صفحات می چرخند و الکتریسیته تولید می کنند. برق از پایانه های باتری ساینا خارج می شود تا موتور شما روشن شود، چراغ های جلو روشن شود و رادیو پخش شود.
این واکنش شیمیایی کاملاً برگشت‌پذیر است، به همین دلیل است که می‌توانید باتری خود را به سرعت روشن کنید و در طول عمر آن به شارژ کردن آن ادامه دهید. با اعمال جریان به باتری فقط با ولتاژ مناسب، سرب و دی اکسید سرب روی صفحات تشکیل می شود و می توانید بارها و بارها از باتری خود استفاده مجدد کنید.

 

برق دزدی چه تاثیری بر طول عمر باتری ساینا دارد؟

باتری ساینا شما تنها قادر به پشتیبانی کردن ویژگی های الکتریکی مانند چراغ های جلو برای مدت زمان بسیار کوتاهی است. اگر به‌طور تصادفی چراغ‌هایتان را در طول شب روشن بگذارید، صبح‌ها با باتری دشارژ شده رو به رو خواهید شد.

سیم کشی معیوب و سایر مشکلات الکتریکی می تواند منجر به “تخلیه انگلی” شود که به دنبال آن برق از باتری خارج می شود حتی زمانی که موتور خودرو خاموش است. مشکلات معمول باتری می تواند نشانه ای از مشکلات سیستم الکتریکی باشد، پس در نظر داشته باشید که تست باتری ساینا و تست دینام خودرو را در برنامه ی خود قرار دهید تا بتوانید از بروز مشکلات جدی جلوگیری کنید.

اگر باتری خودروی شما در حین رانندگی شارژ نمی شود، احتمالاً سیستم شارژ معیوب مقصر است. این شرایط می تواند مدت زمان شارژ کامل باتری شما را افزایش دهد یا از شارژ شدن کامل آن جلوگیری کند که این موضوع در طولانی مدت باعث مرگ باتری ساینا می شود.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری کولیوس و باتری هیوندا وراکروز

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

 

چگونه تشخیص دهیم که از طول عمر باتری ساینا چقدر باقی مانده است؟

اگر باتری ساینا بوی بدی مانند بوی تخم مرغ فاسد می دهد، نشانه ای است که از باتری گاز نشت می کند و معیوب شده است، در نتیجه نگه داشتن چنین باتری می تواند خطرناک باشد و بهتر است فورا آن را تعویض کنید. میانگین عمر باتری سانیا ۳ سال است. اگر باتری ساینا ی خود را بیشتر از این مدت نگه داشته اید و به طور معمول کار می کند، به نظر می رسد شما به خوبی از ماشین خود مراقبت می کنید. با این حال، همچنان بهتر است احتیاط کنید و عملکرد باتری ساینا ی خود را خصوصاً بعد از این که وارد سال سوم شدید، به طور منظم برسی کنید.

۰۴۱۱۰۱ ف  ف:   ممکن است پس از گذشت مدت زمان طولانی از طول عمر باتری ساینا، بر روی سطح آن خوردگی هایی را مشاهده کنید. طبیعتا در این حالت می بایست به تمیز کردن آن با محلول جوش شیرین بپردازید. اما در مواقعی ممکن است این خوردگی ها به قدری سفت باشند که اصلا از بین نروند. در این صورت به ما نشان می دهد که طول عمر آن رو به پایان است. زمانی که باتری سولفاته می شود، در واکنش های شیمیایی دچار اختلال خواهد شد و این نشان می دهد که راهی جز تعویض آن باقی نمانده است. برای اطلاعات بیشتر؛ سولفاته شدن باتری به شکل کریستال هایی به رنگ آبی و سفید می باشد که بر روی سطح باتری و در قسمت قطب های مثبت و منفی تشکیل می شود و ناشی از نشت مواد داخل باتری است.

باتری سایر خودرو ها : باتری موهاوی

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

 

چرخه شارژ و دشارژ باتری ساینا چه مدت می تواند ادامه داشته باشد؟

هنگامی که شارژر را به باتری ساینا وصل می‌کنید، یا زمانی که دینام جریان را در هنگام کار کردن موتور به باتری می‌رساند، بیشتر پوشش سولفات سرب روی صفحات سرب به الکترولیت مایع باز می‌گردد. در همان زمان، هیدروژن نیز آزاد می شود. در حالی که فرآیند برگشت پذیر است، تعداد شارژها و چرخه های تخلیه باتری ساینا محدود است و در واقع این موضوع ارتباط با طول عمر باتری ساینا که محدود است، دارد. تعداد دفعاتی که باتری ساینا می تواند کاملاً دشارژ شود نیز محدود است.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری کوراندو

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

 

اهمیت توجه به سلامت باتری ساینا در چیست؟

همانطور که سلامت بدن شما به شرایط دمایی محیط خارجی بستگی دارد، عمر باتری ساینا شما نیز بستگی دارد. آیا می توانید به یاد بیاورید که باتری شما در اولین راه اندازی در یک صبح زمستانی اوج سرما چگونه کار می کند؟ این یک واقعیت است که عملکرد باتری خودرو به تغییرات دما مرتبط است. هر دو مورد یعنی هم دمای بسیار پایین و هم بسیار بالا، می تواند طول عمر طبیعی باتری وسیله نقلیه شما را مختل کند. باتری ساینا معیوب یکی از رایج ترین دلایل خرابی خودرو است. اگر تا به حال به دلیل آسیب دیدن باتری ساینا در گرمای سوزان یا سرمای شدید گیر افتاده باشید، این تجربه باید اهمیتِ توجه به سلامت باتری خودرو را به شما اثبات کرده باشد.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری مزدا ۳

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

 

وضعیت سلامت باتری ساینا خود را چگونه برسی کنیم؟

۱- به نحوه واکنش ماشین خود هنگام استارت زدن توجه کنید. اگر بدون مشکل موتور خودرو شما شروع به کار کرد، نشانه خوبی است باتری ساینا از سلامت کافی برخوردار است.

۲- اگر زمانی که دینام فعال نیست چراغ‌های داشبورد کم‌ نور است، می‌تواند به این معنی باشد که باتری شما به اندازه ی کافی خوب نیست. وضعیت سلامت باتری ساینا خود را برسی کنید تا در صورت نیاز به اقدام برای تعویض باتری این کار را در اولین فرصت انجام دهید. کارشناسان آموزش دیده مسقر در نمایندگی های خدمات پس از فروش سپاهان باتری و صبا باتری، می دانند که چگونه می توانند بررسی کنند که باتری خودرو خوب است یا نیاز به رسیدگی دارد. ماشین خود را به نزدیکترین نمایندگی خدمات گارانتی باتری خودرو ببرید و اجازه دهید تست عملکرد باتری ساینا  را برای شما انجام دهند.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری سیتروئن C3

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

4 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
15 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Pejman
۱۴۰۰-۰۵-۰۹ ۷:۰۸ ق٫ظ

داداش من ماشین ساینا دارم خیلی داره اذیت میکنه هر دفعه که میخوام روشنش کنم باید حول بدم تا روشن بشه فقط نمیدونم که باتری شارژ خالی کرده یا باتری خراب شده . شما تست باتری ماشین انجام میدین ؟ یا اگر نیاز به تعویض باتری باشه میاین جایی که ماشین هست تعویض باتری ماشین ساینا من و انجام بدید؟ چون نمیخوام ماشین و فعلا از جاش تکون بدم میترسم یهو وسط راه خاموش بشه دیگ روشن نشه بمونم . ماشین سمت مطهری هست . جواب بدی ممنونت میشم

سهرابی
۱۴۰۰-۰۶-۲۷ ۱۱:۱۸ ب٫ظ

سلام خودروی سواری ساینا دارم بعضی وقت ها درحال حرکت ماشین کپ میکنه امکان داره که از باطری ضعیف باشه؟ یا خراب شده باشه باتری ساینا من؟ وقتی ۲ ۳ دفعه این اتفاق افتاد باطری ماشین ساینا رو چک کردم متوجه شدم که روی باتری سولفاته زده بعد سولفات ها رو با آب جوش و جوش شیرین تمیز کردن اما دوباره مشکل برای ماشین پیش اومده در حال حاضر باتری ۵۵ آمپر اربیتال پریمیوم روی ماشین نصب است که دچار سولفات شد که تمیزش کردم اما هنوز این مشکل دارم که ماشین قفل میکنه و انگار برق به موتور ماشین نمیرسه باتری که الان نصب است تقریباً حدود دو سال پیش تعویض باتری ساینا نجام دادم و روی ماشین نصب کردم امکان دارد مشکل از باتری بشه یا اینکه باتری هنوز سالم است

بیت راد
۱۴۰۱-۰۶-۲۱ ۳:۴۹ ب٫ظ

سلام احوال شما
من تو کار خرید و فروش ماشینم چندتا خودرو خریدم یکی از اون خودرو ساینا هستش که باتری ۵۵ امپر روش نصب بود و دیروز هرچی استارت زدم روشن نشد بد از ۲ ساعت استارت زدم روشن شد گفتم شاید مشکل باتری ساینا باشه ولی امروز کولر و یکی از چراغ های جلو روشن نشد که به مشتری نشون بدم اما خوب کار نکرد بهم گفتن امکانش هست که مشکل از باتری ساینا باشه و بد از خرید بلاتری مشکل حل بشه و از اون جایی که من اطلاعات زیادی از ماشین و ایراد هاش ندارم فقد خرید و فروش میکنم گفتم از شما سوال کنم .

حمید
۱۴۰۱-۰۷-۱۶ ۱۰:۰۷ ق٫ظ

سلام آقا من ماشینم ساینا هست و باتری ساینا ۶۰ آمپر میخام شنیدم که شما خودتون میایید نصب میکنید به صورت رایگان آیااین موضوع درست هستش ؟

مشیری
۱۴۰۱-۰۸-۰۴ ۱:۲۱ ب٫ظ

سلام ماشین من ساینا سفید رنگه که پارسال خریدمش. دزدگیر بهش وصل کرده بودم. کاملا سالم بود و کار میکرد ولی بعد از مدتی دزدگیر ماشین دیگه کار نمیکنه این قضیه میتونه ربطی به مشکل داشتن باتری ساینا داشته باشه؟! اصلا اگر باتری ماشین خراب شده باشه دزدگیر ماشین رو هم تحت تاثیر قرار میده؟

کاشانی
۱۴۰۱-۰۸-۱۵ ۱۱:۲۸ ق٫ظ

ماشین من ساینا هست و دیشب که میخواستم برم بیرون دیدم ماشین استارت نمیخوره. برای همون از دیشب تو گوگل سرچ کردم ببینم چه سایت هایی خرید و فروش باتری خودرویی انجام میدن که با سایت شما رو به رو شدم. میخوام بپرسم ازتون که باتری ساینا رو اگر بخوام سفارش بدم فقط آنلاین میشه یا میتونم تلفنی هم انجام بدم؟ ارسال شما به چه گونه هست و آیا خودتون نصب هم انجام میدید؟ می تونید در این باره من رو راهنمایی کنیدگ

مصفا
۱۴۰۱-۰۸-۲۹ ۹:۵۷ ق٫ظ

سلام صبح شما بخیر باشه خسته نباشید میگم بهتون.
چند وقت پیش یک سوال برای من پیش اومده در رابطه با ماشین. اول بگم که ماشین من ساینا هست و یک باتری ۵۰ آمپر داره. دوم اینکه من درباره اینکه سرما چه اثراتی میتونه بر روی ماشینمون داشته باشه به فکر فرو رفتم. اگر امکانش هست که باتری ساینا آسیب هایی بخاطر کاهش دما ببینه لطف می کنید بهم بگید که منم سعی کنم از باتری محافظت کنم؟

iran
۱۴۰۱-۰۹-۲۷ ۱۰:۲۱ ب٫ظ

به نظرتون من برای تعویض باتری ساینا از باتری ۵۵ آمپر اوربیتال پریمیوم روی ماشین استفاده کنم یا از باتری ۶۰ آمپر اوربیتال سیلور؟ هم در رابطه با آمپر مناسب برای باطری ماشین دودل هستم هم در رابطه با برندی که می خوام انتخاب کنم . واقعا موندم نمیدونم کدوم بهتره، به نظرتون من کدوم از اینا رو ماشینم نصب کنم؟ البته اینم بگم من رو ماشین سیستم و تجهیزات برقی اضافه ندارم ولی می خوام برای اینکه بتونم از کولر بیشتر تو ماشین استفاده کنم آمپر باتری و افزایش بدم به نظرتون کدوم مناسب تره؟

tooran
۱۴۰۱-۱۰-۲۵ ۱۰:۱۳ ب٫ظ

همیشه تعویض باتری ماشین همه اعضای خانواده با منه، چون من تقریباً سر در میارم که چه باطری برای خود را مناسب تر هستش و این میتونه کمک کنه که انتخاب بهتری داشته باشم. الان ماشین خودم نیاز به تعویض باتری داره و من می خوام باتری اوربیتال سیلور را برای تعویض باتری ساینا انتخاب کنم ، تنها چیزی که من رو دو دل میکنه این هستش که نمیدونم این باتری رو اگر روی ماشین نصب کنم چون ۴ آمپر پلاس هستش به دینام ماشین فشار وارد میکنه یا نه!