باتری هیوندا ورنا

باتری هیوندا ورنا

مشخصات باتری ورنا

مشخصات باتری ورنا : باتری فابریک ماشین هیوندا ورنا که توسط کارخانه هیوندا بر روی این ماشین نصب می شود، باتری ۵۵ آمپر. باتری ۵۵ آمپر در قالب L2 تولید می شود که باتری ۶۰ آمپر در قالب L2 نیزبرای این خودرو مناسب است.

کارخانه صبا باتری، یکی از بهترین و قدیمی ترین کارخانه های تولید باتری در بخش دولتی در کشورمان است. این هلدینگ یکی از بزرگترین تولیدکنندگان باتری استارت خودرو در خاورمیانه است که از شهرت و قابلیت اطمینان درجه یک برخوردار است. این شرکت متشکل از ۴ کارخانه بزرگ تولید کننده انواع محصولات است. این شرکت با نزدیک به ۴۰ سال تجربه در تولید انواع باتری های استارت خودرو ، مفتخر است محصولات خود را که مطابق با استانداردهای بین المللی ارائه شده در بازارهای داخلی و خارجی تولید می شود ، معرفی کند. این شرایط باعث شد تا شرکت ما در سال ۱۹۷۶ کارخانه دیگری را برای تولید انبوه برای صادرات به کشورهای خارجی و علاوه بر تأمین نیازهای داخلی راه اندازی کند.

 

باتری ۵۵ آمپر سوزوکی ، باتری ۶۰ آمپر اوربیتال سیلور

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱


تعویض باتری هیوندا ورنا

هنگام بررسی باتری، مراقب علائم خوردگی باشید. تجمع اسید قطعاً می تواند راه اندازی خودرو شما را سخت کند. پایانه های باتری باید همیشه تمیز بمانند. در صورت فرسوده شدن  از کابل های باتری، باید فوراً تعویض شود. پس از اتمام بررسی باتری، یک لایه نازک از گریس دی الکتریک را در اطراف پایانه ها بمالید. این روش نگهداری به جلوگیری از اکسیداسیون کمک می کند.

در استفاده عادی، صفحات باتری دائماً سولفات می شوند. هنگام تخلیه باتری، ماده فعال سربی روی صفحات با سولفات الکترولیت واکنش داده و سولفات سرب را روی صفحات ایجاد می کند. وقتی هیچ ماده فعال سربی و یا سولفات از الکترولیت باقی نمانده باشد ، باتری کاملاً تخلیه می شود. پس از رسیدن باتری به این حالت ، باید دوباره شارژ شود. در حین شارژ ، سولفات سرب مجدداً به ماده فعال سرب تبدیل شده و سولفات به الکترولیت باز می گردد. هنگامی که سولفات از الکترولیت خارج می شود ، وزن مخصوص کاهش می یابد و هنگامی که سولفات به الکترولیت باز می گردد ، عکس آن رخ می دهد. به همین دلیل است که می توان با استفاده از دستگاه هیدرومتر میزان شارژ را تعیین کرد. اگر باتری در حالت تخلیه بماند، سولفات سرب سفت می شود و مقاومت الکتریکی بالایی دارد. این چیزی است که معمولاً باتری سولفاته نامیده می شود. سولفات سرب ممکن است آنقدر سفت شود که شارژ معمولی آن را خراب نکند. اکثر منابع شارژ ، دینام موتور و شارژرهای باتری ، تنظیم ولتاژ هستند. جریان شارژ آنها توسط حالت شارژ باتری کنترل می شود. در حین شارژ، ولتاژ باتری افزایش می یابد تا زمانی که با ولتاژ تنظیم شده شارژر مطابقت داشته باشد، خروجی جریان را در طول مسیر کاهش می دهد.

به طور کلی سولفاته روی باتری باعث ایجاد مقاومت در سرباتری ها می شود و نمیگذارد دینام ماشین، باتری را به درستی شارژ کند. اگر باتری شما بیش از ۲ سال بر روی ماشین نصب است و حالا متوجه سولفاته های باتری شده اید، باید اقدام به تعویض باتری هیوندا ورنا خود کنید.

 

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱


قیمت باتری هیوندا ورنا

قیمت باتری ماشین به جندین عامل اساسی وابسته است، یکی از اصلی ترین عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت باتری ماشی، میزان آمپر باتری ماشین است.

فلز سرب میزان آمپر باتری را مشخص می کند، به این شکل که هرچه آمپر یک باتری بیشتر باشد، میزان سرب مصرف شده در آن نیز بیشتر است. بنابراین قیمت باتری ۵۵ آمپر هیوندا ورنا بیشتر از قیمت باتری ۶۰ آمپر است زیرا فلز سرب با توجه به ارزشی که در صنعت تولید باتری دارد، قیمت بسیار بالایی هم دارد.

توجه داشته باشید که قیمت باتری هیوندا ورنا شما که در سایت ثبت شده است با احتساب دریافت باتری کهنه هم آمپر است و شما اگر باتری کهنه را تحویل ندهید، ملزم به پرداخت مبلغی اضافه تر به ازای هر آمپر می شوید.

اگر می خواهید از قیمت دقیق باتری خودرو خود مطلع شوید می توانید با کارشناسان شرکت امداد رسان تماس بگیرید. کارشناسان ما به طور ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

 

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱


خرید باتری ورنا

قبل از خرید باتری از فروشگاه، تاریخ انقضای باتری خودرو خود را چک کنید. هرگز باتری با تاریخ تولید قدیمی تهیه نکنید، زیرا اگر از تاریخ تولید باتری تا تاریخ نصب باتری، مدت طولانی ای گذشته باشد، نشان می دهد که باتری فرسوده شده است و از طول عمر مفید آن کاسته شده است، زیرا ساختار باتری ماشین به گونه ای است که با انجام واکنش های شیمیایی کار خود را انجام می دهد و حتی زمانی که باتری بر روی ماشین نصب نیست، این واکنش های شیمیایی تا حدی انجام می شود و این باعث می شود که باتری از لحظه اتمام تولید خود، عملکرد خود را آغاز کند و بازه زمانی ۳ ساله طول عمر خود را بگذراند، بنابراین اگر مثلا از تاریخ تولید باتری یک سال گذشته باشد، باتری به جای داشتن طول عمر مفید ۳ سال، کمتر از ۲ سال عمر مفید خواهد داشت.

اگر می خواهید باتری ای با تاریخ تولید جدید خریداری کنید و مطمئن باشید که باتری سالم است، می توانید از نمایندگی کارخانه های سپاهان باتری و صبا باتری، خرید باتری خودرو خود را انجام دهید.

شرکت امداد رسان باتری با بیش از یک دهه سابقه درخشان به عنوان نماینده رسمی کارخانه سپاهان باتری و صبا باتری، باتری مناسب خودرو شما را در بهترین کیفیت در اختیارتان قرار می دهد.

مزایای خرید از امداد رسان باتری :

ارسال باتری به صورت رایگان در محل دلخواه شما در تمام سطح شهر تهران مانند ازگل، اقدسیه، الهيه و …
نصب باتری بر روی ماشین به صحیح ترین شکل به صورت رایگان توسط کارشناسان نصب
تست سلامت دینام ماشین توسط کارشناسان به صورت رایگان. این اتفاق بسیار مهمی است زیرا دینام وظیفه شارژ باتری را دارد و باید از سلامت کامل برخوردار باشد.

 

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

باتری ورنا با قیمت مناسب

تعویض باتری ورنا

ارسال و نصب رایگان باتری ورنا

چگونه از سلامت باتری ورنا اطمینان حاصل کنیم؟

اطمینان حاصل کنید که قسمت بالای قطب های باتری ورنا ی شما تمیز، خشک و عاری از آلودگی و کثیفی است. پایانه‌های باتری ورنا نیز به مرور زمان خورده می‌شوند و تمیز نگه داشتن آنها از رسوب راهی عالی برای افزایش عمر باتری ورنا شما است. پایانه ها را با یک مسواک قدیمی آغشته به مخلوط جوش شیرین و آب بشویید. سپس با استفاده از یک بطری آب سرد، مخلوط را بشویید و سپس با یک پارچه تمیز خشک کنید.

یک تصور غلط رایج این است که هوای سرد باتری ورنا را از بین می برد  اما این کاملاً درست نیست. باتری‌ ورنا برای روشن کردن موتور در ماه‌های زمستان باید میزان انرژی بیشتری مصرف کند، اما دلیل اینکه بسیاری از آنها در زمستان از کار می‌افتند، بیشتر به دلیل آسیب‌هایی است که در گرمای تابستان قبلی متحمل شدند. این که باتری ورنا را در تابستان در شرایط مناسب نگهداری کنید به شما کمک می کند تا زمستان خوبی را هم پشت سر بگذارید.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری MVM 315

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

 

چگونه از تاثیر گرما بر باتری ورنا پیشگیری کنیم؟

گرمای بیش از حد باعث کاهش سطح آب مایع الکترولیت باتری ورنا می شود. گرمای بیش از حد همچنین می تواند باعث تسریع خوردگی اجزای داخلی باتری ورنا شود، این اتفاق باتری ورنا شما را دچار آسیب می کند.

مطمئن شوید که ماشین خود را برای مدت طولانی در زیر نور مستقیم خورشید یا نزدیک منبع گرما پارک نکنید و ماشین را در سایه و یا پارکینگ مسقف پارک کنید چرا که بهترین راه برای جلوگیری از آسیب رسیدن به خودرو به دلیل گرما، این است که باتری ورنا خود را در دمای مطلوب نگه داری کنید. در صورت لزوم، می توانید با یک روکش نمدی، از باتری ورنا خود در برابر گرما مراقبت کنید.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری پراید

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

باتری ورنا چه نقشی در خودرو دارد؟

باتری ورنا نقش مهمی در سیستم الکتریکی خودرو شما ایفا می کند، زیرا یکی از مهمترین وظایف خودرو که وظیفه شروع به کار موتور در مواقع لزوم است را بر عهده دارد. باتری خودرو شما در عملکرد سیستم های کمکی خودرو خصوصا در صورت خاموش بودن موتور، نقش اساسی دارد. یکی از اجزای اصلی که باتری ورنا آن را پشتیبانی می کند استارت است که برای روشن کردن موتور استفاده می شود. هنگامی که موتور در حال کار است، دینام سیستم الکتریکی خودرو را تغذیه می کند و انرژی الکتریکی باتری ورنا را بازیابی می کند و باتری خودرو به طور منظم شارژ می شود.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری CT200 

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

 

چه عواملی وجود دارند که ممکن است مدت ماندگاری باتری ورنا بر روی خودرو را کاهش دهند؟

عوامل زیادی وجود دارند که می تواند عمر متوسط ​​باتری ورنا را کاهش دهد. این عوامل شامل:

۱- لوازم جانبی متعدد مانند گیرنده GPS، پخش کننده MP3، پخش کننده DVD، سیستم استریو ماهواره ای، لپ تاپ، سیستم بازی و تلفن شارژ در صورتی که در زمان غیر فعال بودن دینام مورد استفاده قرار بگیرند.
۲- لرزش ناشی از رانندگی در جاده های ناهموار یا آسیب دیده
۳- سفرهای مکرر کوتاه با ماشین یا رانندگی نکردن برای مدت طولانی
۴- نحوه استفاده از ماشین بر عمر باتری ورنا شما تأثیر می گذارد. اگر فقط برای سفرهای کوتاه از آن استفاده کنید، ممکن است باتری هرگز به شارژ کامل نرسد. این می تواند به باتری آسیب برساند و باعث شود سریعتر فرسوده شود. رانندگی نکردن با خودرو برای مدت طولانی باعث تخلیه باتری می شود. شناسایی این نوع آسیب‌ها گاهی در آزمایش‌های معمول دشوار است، بنابراین هنگام بردن وسیله نقلیه خود به تعمیرگاه برای بررسی باتری، حتماً عادت‌های رانندگی خود را ذکر کنید.

باتری سایر خودرو ها : باتری رونیز

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
عمران
۱۴۰۰-۰۶-۰۷ ۷:۰۷ ق٫ظ

خسته نباشید من میخوام تست باتری هیوندا ورنا برام انجام بدید چون که تازه تعویض باتری هیوندا ورنا انجام دادم ولی ماشین باز هم خاموش میشه به سختی روشن میشه اصلا تا باتری به باتری نکنم که روشن نمیشه چکار کنم چرا باتری نو باید بعد دو ماه خراب بشه ؟ الان من با جایی که خریدم هم تماس میگیرم میگن که گارانتی باتری تو فعال نکردی و خدمات نداری برای همین . شما که نمایندگی سپاهان باتری هستید لطفا من و راهنمایی کنید که چکار باید بکنم ؟ باتری ای که خریدم ، باتری ۵۵ آمپر اوربیتال سیلور هست. مرسی از شما

Sadeqi
۱۴۰۰-۰۷-۱۳ ۶:۲۱ ب٫ظ

سلام ماشین هیوندا برنز را و می خوام باطری ۵۵ آمپر اوربیتال پریمیوم خریداری کنیم اما محصولات سایت شما را که مشاهده کردم متوجه شدم که به جز باتری ۵۵ آمپر برند اوربیتال پریمیوم برند های دیگه ای هم موجود هست که برای ماشین هیوندا ورنا مناسب است الان کامنت گذاشتم که از شما بپرسم به جز باتری اوربیتال پریمیوم مناسب ترین برند و مناسب‌ترین آمپر برای باتری ماشین هیوندا ورنا چه باتری هست است لطفاً منو راهنمایی کنید تا بتونم به درستی انتخاب باتری هیوندا ورنا را انجام بدم منتظر جواب شما هستم که از سایت خودتون خرید باتری هیوندای ورنا رو انجام بدم ممنون از شما برای ارائه محصولات جامع و کاملتون