باتری پراید ۱۳۱ ، پراید ۱۳۲

باتری پراید 131 ، پراید 132

مشخصات باتری پراید ۱۳۱

باتری پراید را می توانید از بین محصولات متنوع و با کیفیت امداد رسان با تاریخ تولید جدید و قیمت مناسب تهیه کنید. باتری مناسب خودرو شما، شامل باتری ۵۰ آمپر ، باتری ۵۵ آمپر و باتری ۶۰ آمپر است که در قالب L2 تولید می شوند.

مشخصات باتری پراید ۱۳۱ ، پراید ۱۳۲ : باتری فابریک ماشین پراید که توسط کارخانه ماشین سازی سایپا بر رو این ماشین نصب می شود، باتری ۵۰ آمپر است که این باتری در کارخانه های سپاهان باتری و صبا باتری در دو قالب  L1  و L2 تولید می شود و قالب L2 برای ماشین پراید مناسب است. علاوه بر باتری ۵۰ آمپر، باتری ۵۵ آمپر نیز برای این ماشین مناسب است زیرا دارای ابعاد یکسانی با باتری ۵۰ آمپر دارد و هر دو این باتری ها در قالب L2 تولید می شوند.

برخی افراد اسرار دارند برای نصب کردن سیستم صوتی قوی بر روی این ماشین باید باتری ای با آمپر بالاتر بر روی ماشین نصب کنند، دلیل این طرز فکر آن ها هم این است که باتری پراید ۱۳۲ باید جواب برق مورد نیاز سیستم صوتی را بدهد. این طرز فکر و دلیل آن بسیار غیر اصولی است و هرگز از طرف کارشناسان مورد تایید قرار نمی گیرد.

هنگامی که ماشین روشن است، برق توسط دینام ماشین با تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی الکتریکی تولید می شود و توسط کابل ها به باتری پراید ۱۳۲ فرستاده می شود، ولتاژ و آمپر استاندارد از باتری به جعبه فیوز و از آنجا به قطعات خودرو می رود. در واقع هنگامی که ماشین روشن است، دینام برق مورد نیاز سیستم صوتی ماشین شما را فراهم می سازد و باتری وظیفه ارسال ولتاژ و آمپر استاندارد از دینام به جعبه فیوز را دارد، پس نیازی نیست برای سیستم صوتی قوی، باتری با آمپر بالاتر تهیه کنید، مگر در یک صورت!

هنگامی که ماشین خاموش است و می خواهید با آمپلی فایر ۲۰۰۰ وات به موسیقی گوش دهید و می خواهید زمان گوش دادن به موسیقی را از ۱۸.۵ دقیقه به ۲۰ دقیقه افزایش دهید می توانید هزینه بیشتری کنید و باتری ۵۵ آمپر تهیه کنید که این اتفاق هرگز به صرفه نیست.

 

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

فروش باتری تیبا صبا باتری

تعویض باتری پراید هاچبک

هر بار که سوار خودرو می شوید انتظار دارید که بدون مشکل شروع به کار کند. خوب برای اطمینان از این اتفاق مهم است که به باتری خود توجه کنید. باتری قسمتی از وسیله نقلیه شما است که نیروی مورد نیاز برای راه اندازی خودرو را تأمین می کند. اما باتری ها برای همیشه دوام نمی آورند. با گذشت زمان، تأثیر آن ها کمتر می شود و اگر جایگزین نشوند، در نهایت نمی توانید ماشین خود را بدون علائم هشداردهنده روشن روشن کنید و ممکن است به هنگام روشن کردن ماشین صدای نا متداولی از خودرو خود بشنوید و این اصلا خوشایند نیست.

برای جلوگیری از این اتفاق باید اول از باتری پراید هاچبک خود به درستی نگهداری کنید و بعد با رخ دادن این اتفاقات سریعا اقدام به تعویض باتری پراید کنید تا هنگامی که در حال سفر کردن با خانواده خود هستید دچار توقف اجباری خودرو نشوید، باتری نسبت به ظاهری که دارد، جدی تر است و اگر به آن توجه نکنید شما را برای تعویض باتری پراید ۱۳۱ غافلگیر کند.

تعویض باتری پراید هاچبک دارای نکات بسیاری است که اگر آن ها را رعایت نکنید ممکن است خسارات زیادی را برای شما به جا بگذارد، بنابراین تعویض باتری خودرو خود را به یک فرد با تجربه و یا کارشناس بسپارید که با رعایت تمام نکات، باتری خودرو شما را به صحیح ترین شکل در جای خود قرار دهد.

ما به عنوان نمایندگی صبا باتری و سپاهان باتری، برای ارائه خدمات به صورت شبانه روز آماده هستیم تا در صورت نیاز خودرو شما برای تعویض باتری پراید ۱۳۱ ، کارشناسان خود را به محل ماشین شما بفرستیم تا مشکل شما را حل کنند.

 

باتری ۵۰ آمپر سوزوکی ، باتری ۵۵ آمپر اوربیتال سیلور

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

باتری اوربیتال پراید
باتری اوربیتال پریمیوم پراید

قیمت باتری پراید

ماشین پراید جزء آن دسته از ماشین هایی است که دارای قیمت مناسب تری نسبت به سایر خودرو های ایرانی دارد و به عنوان ماشین ارزان قیمت در بین مردم رواج یافته است، بنابراین برای تعمیر و تعویض قطعات این خودرو نیازی نیست شما هزینه زیادی را بپردازید. به عنوان مثال برای تعویض باتری پراید ۱۳۱ که دارای آمپر نسبتا کمی است، نیازی نیست هزینه زیادی پرداخت کنید.

قیمت باتری پراید ۱۳۲ در برند ها و آمپر های مختلف، متفاوت است زیرا قیمت باتری خودرو وابسته به میزان آمپر و کیفیت باتری است. در حال حاضر کارخانه های سپاهان باتری و صبا باتری با تولید باتری های سیلد اسید دارای رتبه اول فروش باتری در ایران را دارند برای همین امر و راضی نگهداشتن مشتریان خود قیمت مناسبی را برای عرضه باتری پراید به مشتریان قرار داده اند و شما می توانید با کیفیت ترین باتری را با مناسب ترین قیمت تهیه کنید.

برای مشاهده قیمت باتری پراید ۱۳۲ می توانید به لیست انتهای صفحه بروید. در نظر داشته باشید که به علت تغییر قیمت ناگهانی باتری، ممکن است قیمت باتری ها در سایت به روزرسانی نشده باشند و مطابق آخرین قیمت کارخانه نباشد، بنابراین در صورت مغایرت قیمت باتری در لیست و قیمت گفته شده توسط کارشناسان، خواهشا منطقی برخورد کنید.

افردی هستند که در این بین به هنگام تغییر قیمت های کارخانه سو استفاده می کنند و مقدار بیشتری را برای افزایش قیمت لحاظ می کنند، برای رو به رو نشدن با این افراد لطفا از نمایندگی ها خرید انجام دهید تا بتوانید باتری پراید هاچبک خود را با بهترین قیمت تهیه کنید.

 

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱


خرید باتری پراید ۱۳۲

خرید باتری پراید ۱۳۲ از نمایندگی باتری سپاهان باتری و صبا باتری به راحتی امکان پذیراست و دارای مزایایی نیز می باشد. ارسال و نصب رایگان باتری، خدمات پس از فروش، ضمانت و تاریخ تولید جدید باتری از مهم ترین ویژگی ها و مزایای خرید از نمایندگی باتری است.

برای خرید باتری پراید ۱۳۱ کافی است با شماره زیر تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید تا ما در کمترین زمان باتری ماشین شما را ارسال و نصب کنیم. ارسال باتری پراید توسط کارشناسان ما به تمام نقاط شهر تهارن مانند گیشا، ولیعصر، سید خندان و … به صورت رایگان انجام می شود.

ما به عنوان نمایندگی سپاهان باتری و صبا باتری مسئولیت داریم تا باتری را با بهترین کیفیت و بهترین خدمات به دست مشتریان برسانیم. تاریخ تولید جدید و زمان اعتبار باتری پراید ۱۳۱ می تواند به شما بیان کند که آیا باتری با کیفیت و سالم است یا خیر، زیرا اگر باتری ضمانت کوتاه مدت و تاریخ تولید قدیمی داشته باشد، در واقع فرسوده شده است و باید به این نکات به هنگام خرید باتری توجه کنید.

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

باتری پراید با قیمت مناسب

تعویض باتری پراید ۱۳۱

ارسال و نصب رایگان باتری پراید

سوالات متداول مشتریان گرامی

برای ماشین پراید ، باتری سیلد اسید بهتر است یا اسیدی؟

برای پاسخ به این سوال بهتر است ابتدا این دو نوع باتری را با یک دیگر مقایسه کنیم.

باتری سیلد اسید دارای درب مهر و موم شده به بدنه باتری است که باعث شده است سطح الکترولیت باتری تغییر چندانی نکند و نیازی نیست شما باتری پراید خود را در نوع سیلد اسید به طور ماهیانه بررسی کنید؛ اما در مقابل، باتری اسیدی دارای درب هایی پیچی است که باز و بسته می شوند و سطح الکترولیت باتری تغییر چشمگیری می کند و نیاز است شما باتری پراید خود در نوع اسیدی را به صورت ماهیانه بررسی کنید و در صورت کاهش سطح الکترولیت باتری، به آن آب مقطر اضافه کنید.

با توجه به نکات گفته شده پیشنهاد می شود برای باتری پراید خود از باتری سیلد اسید استفاده کنید. این باتری ها دارای طول عمر سه سال و نگهداری آسان هستند.

 

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

 

چگونه از تخلیه عمیق باتری پراید پیشگیری کنیم؟

اکثراً باتری پراید که در شرایط خوبی باشد حداقل دو هفته بدون نیاز به روشن کردن ماشین و رانندگی برای شارژ مجدد آن، دوام خواهد داشت اما اگر به هر دلیلی قصد دارید ماشین خود را برای مدتی بدون رانندگی رها کنید، باید هفته ای یک بار موتور آن را راه اندازی کنید تا باتری شارژ شود و بعد از مدتی که خواستید از خودرو مجددا استفاده کنید، نیاز به خرید باتری پراید پیدا نکنید.

به یاد داشته باشید که اگر نیاز به استفاده از چراغ ها ندارید چراغ ها را خاموش کنید تا در زمان خروج از خودرو فراموش نکنید و خودرو را با چراغ روشن رها نکنید. در این صورت در مرحله بعدی که به رانندگی می روید، متوجه خواهید شد که باتری پراید شما کاملا تخلیه شده است. این همان چیزی است که به عنوان “تخلیه عمیق” شناخته می شود، که باتری های سیلد اسیدی در خودرو شما زیاد با این مورد درگیر می شوند. در واقع، اگر چندین بار این اتفاق بیفتد، می تواند طول عمر باتری به شدت کاهش داده و شما را مجاب به خرید باتری پراید کند.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری چانگان ایدو و باتری سانتافه

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

 

با خوردگی باتری پراید چگونه مقابله کنیم؟

ایجاد خوردگی در اطراف پایانه های باتری پراید شما، طبیعی است. این به دلیل تأثیرات عناصر خارجی ای است که باتری پراید به طور مرتب در معرض تماس با آنها قرار می گیرد. اغلب، می‌توانید با استفاده از آب جوش خوردگی های ایجاد شده را از بین ببرید و با استفاده از گریس، باتری پراید خود را در مقابل تشکیل مجدد خوردگی ایمن کنید. اگر متوجه شدید که باتری پراید بیش از حد و خیلی سریع دچار خوردگی می‌شود، ممکن است باتری پراید شما نیاز به تعویض داشته باشد. اغلب، خوردگی بیش از حد می تواند در نتیجه قرار گرفتن باتری پراید در معرض گرما، برای مدتی طولانی باشد.

۰۹۱۱۰۱  ف ف :   دو نوع سولفاته شدن در باتری پراید وجود دارد. برگشت پذیر و دائمی. نام آن ها دقیقا نشان دهنده ی تاثیرات روی باتری شماست. اگر مشکل به اندازه ی کافی زود تشخیص داده شود، می توان سولفاته شدن باتری را معکوس کرد (یعنی آن را از بین برد) . با این حال، انجام این کار فقط باید توسط شخصی با تجربه کار با باتری انجام شود. سولفاته ای که دائمی است یعنی مدت ها از سولفاته شدن آن می گذرد و عمر باتری نیز رو به اتمام است زیرا خوردگی ها بسیار سفت شده اند، در نتیجه یک چنین سولفاته ای از بین نخواهد رفت و تنها راه تعویض آن است. اما سولفاته هایی که برگشت پذیر هستند را می توان با استفاده از جوش شیرین و آب شست و شو داد.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری جک s3

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

 

اهمیت بست های نگهدارنده در طول عمر باتری پراید چیست؟

یک باتری پراید که در جای خود تکان می خورد می تواند با کاهش طول عمر مواجه شود، بنابراین ایده خوبی است که با یک گیره نگهدارنده ی مناسب، از محکم و ایمن بودن باتری پراید مطمئن شوید. لرزش ها می توانند به صفحات داخلی باتری پراید آسیب برساند و این برای طول عمر باتری پراید شما اصلاً خوب نیست. از طرف دیگر، سفت شدن بیش از حد گیره باتری پراید نیز می تواند به باتری آسیب برساند. دفعه بعد که برای تعویض روغن یا هر خدمات دیگری به تعمیرگاه مراجعه کردید، به مکانیک یادآوری کنید که بست های نگهدارنده ی باتری پراید شما را تست کند و مطمئن شود که در جای خود محکم است.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری ام جی ۳۵۰

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

 

باتری پراید در برابر تغییرات دمایی چه عکس العملی از خود نشان می دهد؟

گاهی اوقات وقتی دما خیلی بالا می رود، باتری ماشین شما به تغییرات واکنش نشان می دهد. گرمای شدید معمولاً آب را از بین سیالات داخلی باتری پراید شما تبخیر می کند و باعث خوردگی قطعات داخلی می شود. در شرایط آب و هوایی سرد، واکنش شیمیایی در باتری کاهش می یابد و باعث می شود روغن موتور به سختی حرکت کند. در نتیجه، خودرو برای راه اندازی به نیروی بیشتری نیاز دارد که فشار بیشتری را به باتری پراید وارد می کند. این مشکلات در باتری‌های مسن رایج تر است، بنابراین توصیه می‌شود که یک باتری پراید جدید تهیه کنید. علاوه بر این، یک باتری جدید می تواند به راحتی با تغییرات فصلی مقابله کند. قرار گرفتن در معرض گرما و سرما شدید می تواند منجر به تورم یا ترک خوردن قاب باتری شود، چنین مشکلی عمر باتری را کاهش می دهد.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری مگان

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

 

زمان مناسب برای تعوض باتری پراید به چه عواملی بستگی دارد؟

دمای زیاد و همچنین اسیدیته زیاد در باتری پراید شما می تواند باعث تورم و ترک خوردگی کیس آن شود. اگر متوجه شدید باتری ماشین شما چیزی جز مستطیل شکل است، وقت آن است که آن را تعویض کنید. همانطور که ممکن است بدانید، میانگین عمر باتری خودرو ۴ سال است. اگر باتری را بیشتر از این مدت نگه داشته اید و به طور معمول کار می کند، خوب است! به نظر می رسد شما به خوبی از ماشین خود مراقبت می کنید. با این حال، همچنان بهتر است احتیاط کنید و عملکرد باتری پراید خود را به طور منظم آزمایش کنید. برای اکثر مردم، این باید زمانی شروع شود که باتری به سال سوم زندگی خود برسد.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری سیتروئن C5

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
15 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نادر
۱۴۰۰-۰۵-۲۶ ۶:۱۰ ب٫ظ

سلام خسته نباشید من می خوام باطری ماشین پراید ۱۳۱ خودمو عوض کنم ولی اطلاعات زیادی در این زمینه ندارم باید چه آمپری و چه قالبی برای ماشین بخرم لطفاً راهنمایی کنید و بگید که قیمت باطری ماشین پراید ۱۳۱ از کجای سایت شما می تونم ببینم . میخوام باتری ۵۵ آمپر سوزوکی بگیرم ولی نمیدونم این باتری برای پراید مناسب است یا نه لطفاً راهنمایی کنید که هزینه اشتباه نکنم باطری ماشین می خوام عوض بکنم چون که ماشین به سختی روشن میشه حتی بعضی وقتا تا باتری به باتری انجام ندم ماشین روشن نمیشه لطفاً بگید که مورد از برند باتری بوده که انقدر زود باتری خراب شده یا اینکه دینام مشکل داره؟؟؟

یعقوبی
۱۴۰۰-۰۶-۲۳ ۱۰:۵۱ ب٫ظ

شبتون بخیر خسته نباشید من یه سوال راجع به تعویض باتری پراید داشتم برای همین کامنت گذاشتم که جواب من رو بدید باتری ۵۰ آمپر سوزوکی ماشین پراید من تقریبا یک هفته است که خوابیده و استارت نمیخوره ماشین می خوام امروز باتری باتری انجام بدم اما روش درست باطری به باطری کردن را بلد نیستم اگر امکان داره یک توضیح کامل درباره باطری به باطری کردن ماشین توضیح بدید که هم بتونم ماشین رو روشن کنم و بیام فروشگاه شما تا خرید باتری پراید انجام بدهم من نمی خوام خرید اینترنتی انجام بدم چون که نمیتونم پول کارت به کارت بکنم برای همین حتما باید حضوری برسم خدمتتون من باتری ۵۵ آمپر سوزوکی می خوام آیا شما دارید

مهدی
۱۴۰۱-۰۶-۲۲ ۶:۱۲ ب٫ظ

سلام من ماشینم پراید هستش و چون تو اسنپ کار میکنم زیاد از ماشین کار میکشم و باید باتری مناسب تری داشته باشم که جوابگو این همه کار باشه باتری پراید بخش مهمی از خودرو رو در بر میگیرد که اگر باتری پراید مناسب نصب نباشه به مشکل برمیخوریم بس شما لطف کنید باتری پراید مناسبی برای بنده معرفی منید که ممنون میشم

شروین پور
۱۴۰۱-۰۷-۱۷ ۵:۱۷ ب٫ظ

سلام من توضیحات سایتتون راجب بعضی از باتری ها میخوندم به این نکته پی بردم که بعضی از ماشین ها با سال تولیدشون باتری شونم فرق میکنه آیا باتری پراید هم با سال تولیدش باتری فرق میکنه یا خیر ؟

غلامی
۱۴۰۱-۰۸-۰۲ ۱۰:۲۷ ق٫ظ

سلام وقت شما بخیر باشد.
من تو آژانس کار میکنم و شغل اصلی من بعد از بازنشستگی همین است. میخواستم از شما بپرسم که آیا باتری ماشین من که با آن کار میکنم و مسافر جابه جا می کنم باید زود به زود عوض شود؟ عمر باتری پراید چه مدت می باشد؟
لطف کنید من را راهنمایی کنید متشکرم.

سپهدار
۱۴۰۱-۰۸-۱۵ ۸:۴۰ ق٫ظ

سلام. من می خوام یک پراید بخرم ولی دو ماه دیگه. از قبل میخوام کمی پرس و جو کنم. میشه بهم بگید باتری فابریک پراید چی هست؟ میخوام بدونم زمانی که میخوام پراید رو بخرم و از نمایندگی سایپا تحویل بگیرم، باتری پراید که روی ماشین نصب هست دقیقا چه آمپری و چه قالبی می باشه؟ممنون میشم راهنمایی کنید من رو.

آزاد
۱۴۰۱-۰۸-۲۹ ۱۰:۴۲ ق٫ظ

سلام وقت بخیر. من یک پراید ۱۳۱ مدل ۹۵ دارم.
ماشین خیلی خوبیه خدایی مخصوصا برای مسافرکشی تو شهر شلوغی مثل ایراد و پر ترافیک. آخرین بار باتری پراید رو ۲ سال پیش عوض کردم و باتری فابریک پراید نصبش کردم. اینبار اگر بخوام باتری با آمپر بالاتر برای این ماشین بخرم آیا تغییری در قدرت ماشین به وجود میاد؟

خداوردی
۱۴۰۱-۰۹-۲۷ ۷:۴۸ ب٫ظ

ماشین رو دادم دخترم بره تمرین رانندگی کنه چون جدیدا داره کلاس میره و بهم گفتش که لطفاً ماشین رو بده که باهاش تمرین کنم ، منم کلا نمیتونم به دخترم نه بگم واسه همین ماشین رو بهش دادم. هنوز نرسیده بود سر کوچک زنگ زد گفت بابا مثل اینکه باتری پراید داره خراب میشه چون یه صدای عجیبی می داد وقتی میخواستم ماشینو روشن کنم !گفتم حالا تو رانندگی تو بکن برگرد بعد فکر می کنم که چیکار کنم. گفتم تو این مدت بیام تو اینترنت سرچ کنم ببینم وقتی ماشین و استارت میزنی یه صدای عجیبی میده مربوط به خراب شدن باتری خودرو هستش؟

صفایی
۱۴۰۱-۱۰-۲۵ ۱:۵۷ ق٫ظ

اگر شما جای من بودید و یک خودرو اسپرت داشتید که دائم در حال استفاده از سیستم صوتی و نورهای رنگی پرمصرف روی ماشین بودید ، برای تعویض باتری پراید ۱۳۲ از باتری ۵۵ آمپر استفاده می کردبد یا اینکه باتری ۶۰ آمپر را برای نصب روی خود را انتخاب می کردید؟ راستش من نمیدونم دقیقا کدوم برای ماشین مناسب تره گفتم این موضوع را با شما در میان بگذارم تا شما در این مورد منو راهنمایی کنید و بهم بگید با توجه به این شرایط گزینه مناسب تر کدومه.