باتری پراید 131 ، پراید 132

باتری پراید 131 ، پراید 132

مشخصات باتری پراید 131

باتری پراید را می توانید از بین محصولات متنوع و با کیفیت امداد رسان با تاریخ تولید جدید و قیمت مناسب تهیه کنید. باتری مناسب خودرو شما، شامل باتری 50 آمپر ، باتری 55 آمپر و باتری 60 آمپر است که در قالب L2 تولید می شوند.

مشخصات باتری پراید 131 ، پراید 132 : باتری فابریک ماشین پراید که توسط کارخانه ماشین سازی سایپا بر رو این ماشین نصب می شود، باتری 50 آمپر است که این باتری در کارخانه های سپاهان باتری و صبا باتری در دو قالب  L1  و L2 تولید می شود و قالب L2 برای ماشین پراید مناسب است. علاوه بر باتری 50 آمپر، باتری 55 آمپر نیز برای این ماشین مناسب است زیرا دارای ابعاد یکسانی با باتری 50 آمپر دارد و هر دو این باتری ها در قالب L2 تولید می شوند.

برخی افراد اسرار دارند برای نصب کردن سیستم صوتی قوی بر روی این ماشین باید باتری ای با آمپر بالاتر بر روی ماشین نصب کنند، دلیل این طرز فکر آن ها هم این است که باتری پراید 132 باید جواب برق مورد نیاز سیستم صوتی را بدهد. این طرز فکر و دلیل آن بسیار غیر اصولی است و هرگز از طرف کارشناسان مورد تایید قرار نمی گیرد.

هنگامی که ماشین روشن است، برق توسط دینام ماشین با تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی الکتریکی تولید می شود و توسط کابل ها به باتری پراید 132 فرستاده می شود، ولتاژ و آمپر استاندارد از باتری به جعبه فیوز و از آنجا به قطعات خودرو می رود. در واقع هنگامی که ماشین روشن است، دینام برق مورد نیاز سیستم صوتی ماشین شما را فراهم می سازد و باتری وظیفه ارسال ولتاژ و آمپر استاندارد از دینام به جعبه فیوز را دارد، پس نیازی نیست برای سیستم صوتی قوی، باتری با آمپر بالاتر تهیه کنید، مگر در یک صورت!

هنگامی که ماشین خاموش است و می خواهید با آمپلی فایر 2000 وات به موسیقی گوش دهید و می خواهید زمان گوش دادن به موسیقی را از 18.5 دقیقه به 20 دقیقه افزایش دهید می توانید هزینه بیشتری کنید و باتری 55 آمپر تهیه کنید که این اتفاق هرگز به صرفه نیست.

 

97 24 85 77 – 021

فروش باتری تیبا صبا باتری

تعویض باتری پراید هاچبک

هر بار که سوار خودرو می شوید انتظار دارید که بدون مشکل شروع به کار کند. خوب برای اطمینان از این اتفاق مهم است که به باتری خود توجه کنید. باتری قسمتی از وسیله نقلیه شما است که نیروی مورد نیاز برای راه اندازی خودرو را تأمین می کند. اما باتری ها برای همیشه دوام نمی آورند. با گذشت زمان، تأثیر آن ها کمتر می شود و اگر جایگزین نشوند، در نهایت نمی توانید ماشین خود را بدون علائم هشداردهنده روشن روشن کنید و ممکن است به هنگام روشن کردن ماشین صدای نا متداولی از خودرو خود بشنوید و این اصلا خوشایند نیست.

برای جلوگیری از این اتفاق باید اول از باتری پراید هاچبک خود به درستی نگهداری کنید و بعد با رخ دادن این اتفاقات سریعا اقدام به تعویض باتری پراید کنید تا هنگامی که در حال سفر کردن با خانواده خود هستید دچار توقف اجباری خودرو نشوید، باتری نسبت به ظاهری که دارد، جدی تر است و اگر به آن توجه نکنید شما را برای تعویض باتری پراید 131 غافلگیر کند.

تعویض باتری پراید هاچبک دارای نکات بسیاری است که اگر آن ها را رعایت نکنید ممکن است خسارات زیادی را برای شما به جا بگذارد، بنابراین تعویض باتری خودرو خود را به یک فرد با تجربه و یا کارشناس بسپارید که با رعایت تمام نکات، باتری خودرو شما را به صحیح ترین شکل در جای خود قرار دهد.

ما به عنوان نمایندگی صبا باتری و سپاهان باتری، برای ارائه خدمات به صورت شبانه روز آماده هستیم تا در صورت نیاز خودرو شما برای تعویض باتری پراید 131 ، کارشناسان خود را به محل ماشین شما بفرستیم تا مشکل شما را حل کنند.

 

باتری 50 آمپر سوزوکی ، باتری 55 آمپر اوربیتال سیلور

97 24 85 77 – 021

باتری اوربیتال پراید
باتری اوربیتال پریمیوم پراید

قیمت باتری پراید

ماشین پراید جزء آن دسته از ماشین هایی است که دارای قیمت مناسب تری نسبت به سایر خودرو های ایرانی دارد و به عنوان ماشین ارزان قیمت در بین مردم رواج یافته است، بنابراین برای تعمیر و تعویض قطعات این خودرو نیازی نیست شما هزینه زیادی را بپردازید. به عنوان مثال برای تعویض باتری پراید 131 که دارای آمپر نسبتا کمی است، نیازی نیست هزینه زیادی پرداخت کنید.

قیمت باتری پراید 132 در برند ها و آمپر های مختلف، متفاوت است زیرا قیمت باتری خودرو وابسته به میزان آمپر و کیفیت باتری است. در حال حاضر کارخانه های سپاهان باتری و صبا باتری با تولید باتری های سیلد اسید دارای رتبه اول فروش باتری در ایران را دارند برای همین امر و راضی نگهداشتن مشتریان خود قیمت مناسبی را برای عرضه باتری پراید به مشتریان قرار داده اند و شما می توانید با کیفیت ترین باتری را با مناسب ترین قیمت تهیه کنید.

برای مشاهده قیمت باتری پراید 132 می توانید به لیست انتهای صفحه بروید. در نظر داشته باشید که به علت تغییر قیمت ناگهانی باتری، ممکن است قیمت باتری ها در سایت به روزرسانی نشده باشند و مطابق آخرین قیمت کارخانه نباشد، بنابراین در صورت مغایرت قیمت باتری در لیست و قیمت گفته شده توسط کارشناسان، خواهشا منطقی برخورد کنید.

افردی هستند که در این بین به هنگام تغییر قیمت های کارخانه سو استفاده می کنند و مقدار بیشتری را برای افزایش قیمت لحاظ می کنند، برای رو به رو نشدن با این افراد لطفا از نمایندگی ها خرید انجام دهید تا بتوانید باتری پراید هاچبک خود را با بهترین قیمت تهیه کنید.

 

97 24 85 77 – 021


خرید باتری پراید 132

خرید باتری پراید 132 از نمایندگی باتری سپاهان باتری و صبا باتری به راحتی امکان پذیراست و دارای مزایایی نیز می باشد. ارسال و نصب رایگان باتری، خدمات پس از فروش، ضمانت و تاریخ تولید جدید باتری از مهم ترین ویژگی ها و مزایای خرید از نمایندگی باتری است.

برای خرید باتری پراید 131 کافی است با شماره زیر تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید تا ما در کمترین زمان باتری ماشین شما را ارسال و نصب کنیم. ارسال باتری پراید توسط کارشناسان ما به تمام نقاط شهر تهارن مانند گیشا، ولیعصر، سید خندان و … به صورت رایگان انجام می شود.

ما به عنوان نمایندگی سپاهان باتری و صبا باتری مسئولیت داریم تا باتری را با بهترین کیفیت و بهترین خدمات به دست مشتریان برسانیم. تاریخ تولید جدید و زمان اعتبار باتری پراید 131 می تواند به شما بیان کند که آیا باتری با کیفیت و سالم است یا خیر، زیرا اگر باتری ضمانت کوتاه مدت و تاریخ تولید قدیمی داشته باشد، در واقع فرسوده شده است و باید به این نکات به هنگام خرید باتری توجه کنید.

97 24 85 77 – 021

باتری پراید با قیمت مناسب

تعویض باتری پراید 131

ارسال و نصب رایگان باتری پراید

سوالات متداول مشتریان گرامی

برای ماشین پراید ، باتری سیلد اسید بهتر است یا اسیدی؟

برای پاسخ به این سوال بهتر است ابتدا این دو نوع باتری را با یک دیگر مقایسه کنیم.

باتری سیلد اسید دارای درب مهر و موم شده به بدنه باتری است که باعث شده است سطح الکترولیت باتری تغییر چندانی نکند و نیازی نیست شما باتری پراید خود را در نوع سیلد اسید به طور ماهیانه بررسی کنید؛ اما در مقابل، باتری اسیدی دارای درب هایی پیچی است که باز و بسته می شوند و سطح الکترولیت باتری تغییر چشمگیری می کند و نیاز است شما باتری پراید خود در نوع اسیدی را به صورت ماهیانه بررسی کنید و در صورت کاهش سطح الکترولیت باتری، به آن آب مقطر اضافه کنید.

با توجه به نکات گفته شده پیشنهاد می شود برای باتری پراید خود از باتری سیلد اسید استفاده کنید. این باتری ها دارای طول عمر سه سال و نگهداری آسان هستند.

 

97 24 85 77 – 021

 

چگونه از تخلیه عمیق باتری پراید پیشگیری کنیم؟

اکثراً باتری پراید که در شرایط خوبی باشد حداقل دو هفته بدون نیاز به روشن کردن ماشین و رانندگی برای شارژ مجدد آن، دوام خواهد داشت اما اگر به هر دلیلی قصد دارید ماشین خود را برای مدتی بدون رانندگی رها کنید، باید هفته ای یک بار موتور آن را راه اندازی کنید تا باتری شارژ شود و بعد از مدتی که خواستید از خودرو مجددا استفاده کنید، نیاز به خرید باتری پراید پیدا نکنید.

به یاد داشته باشید که اگر نیاز به استفاده از چراغ ها ندارید چراغ ها را خاموش کنید تا در زمان خروج از خودرو فراموش نکنید و خودرو را با چراغ روشن رها نکنید. در این صورت در مرحله بعدی که به رانندگی می روید، متوجه خواهید شد که باتری پراید شما کاملا تخلیه شده است. این همان چیزی است که به عنوان “تخلیه عمیق” شناخته می شود، که باتری های سیلد اسیدی در خودرو شما زیاد با این مورد درگیر می شوند. در واقع، اگر چندین بار این اتفاق بیفتد، می تواند طول عمر باتری به شدت کاهش داده و شما را مجاب به خرید باتری پراید کند.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری چانگان ایدو و باتری سانتافه

97 24 85 77 – 021

 

با خوردگی باتری پراید چگونه مقابله کنیم؟

ایجاد خوردگی در اطراف پایانه های باتری پراید شما، طبیعی است. این به دلیل تأثیرات عناصر خارجی ای است که باتری پراید به طور مرتب در معرض تماس با آنها قرار می گیرد. اغلب، می‌توانید با استفاده از آب جوش خوردگی های ایجاد شده را از بین ببرید و با استفاده از گریس، باتری پراید خود را در مقابل تشکیل مجدد خوردگی ایمن کنید. اگر متوجه شدید که باتری پراید بیش از حد و خیلی سریع دچار خوردگی می‌شود، ممکن است باتری پراید شما نیاز به تعویض داشته باشد. اغلب، خوردگی بیش از حد می تواند در نتیجه قرار گرفتن باتری پراید در معرض گرما، برای مدتی طولانی باشد.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری جک s3

97 24 85 77 – 021

 

اهمیت بست های نگهدارنده در طول عمر باتری پراید چیست؟

یک باتری پراید که در جای خود تکان می خورد می تواند با کاهش طول عمر مواجه شود، بنابراین ایده خوبی است که با یک گیره نگهدارنده ی مناسب، از محکم و ایمن بودن باتری پراید مطمئن شوید. لرزش ها می توانند به صفحات داخلی باتری پراید آسیب برساند و این برای طول عمر باتری پراید شما اصلاً خوب نیست. از طرف دیگر، سفت شدن بیش از حد گیره باتری پراید نیز می تواند به باتری آسیب برساند. دفعه بعد که برای تعویض روغن یا هر خدمات دیگری به تعمیرگاه مراجعه کردید، به مکانیک یادآوری کنید که بست های نگهدارنده ی باتری پراید شما را تست کند و مطمئن شود که در جای خود محکم است.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری ام جی 350

97 24 85 77 – 021

 

باتری پراید در برابر تغییرات دمایی چه عکس العملی از خود نشان می دهد؟

گاهی اوقات وقتی دما خیلی بالا می رود، باتری ماشین شما به تغییرات واکنش نشان می دهد. گرمای شدید معمولاً آب را از بین سیالات داخلی باتری پراید شما تبخیر می کند و باعث خوردگی قطعات داخلی می شود. در شرایط آب و هوایی سرد، واکنش شیمیایی در باتری کاهش می یابد و باعث می شود روغن موتور به سختی حرکت کند. در نتیجه، خودرو برای راه اندازی به نیروی بیشتری نیاز دارد که فشار بیشتری را به باتری پراید وارد می کند. این مشکلات در باتری‌های مسن رایج تر است، بنابراین توصیه می‌شود که یک باتری پراید جدید تهیه کنید. علاوه بر این، یک باتری جدید می تواند به راحتی با تغییرات فصلی مقابله کند. قرار گرفتن در معرض گرما و سرما شدید می تواند منجر به تورم یا ترک خوردن قاب باتری شود، چنین مشکلی عمر باتری را کاهش می دهد.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری مگان

97 24 85 77 – 021

 

زمان مناسب برای تعوض باتری پراید به چه عواملی بستگی دارد؟

دمای زیاد و همچنین اسیدیته زیاد در باتری پراید شما می تواند باعث تورم و ترک خوردگی کیس آن شود. اگر متوجه شدید باتری ماشین شما چیزی جز مستطیل شکل است، وقت آن است که آن را تعویض کنید. همانطور که ممکن است بدانید، میانگین عمر باتری خودرو 4 سال است. اگر باتری را بیشتر از این مدت نگه داشته اید و به طور معمول کار می کند، خوب است! به نظر می رسد شما به خوبی از ماشین خود مراقبت می کنید. با این حال، همچنان بهتر است احتیاط کنید و عملکرد باتری پراید خود را به طور منظم آزمایش کنید. برای اکثر مردم، این باید زمانی شروع شود که باتری به سال سوم زندگی خود برسد.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری سیتروئن C5

97 24 85 77 – 021

5 3 رای ها
رأی دهی به مقاله
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
نادر
نادر
1 سال قبل

سلام خسته نباشید من می خوام باطری ماشین پراید ۱۳۱ خودمو عوض کنم ولی اطلاعات زیادی در این زمینه ندارم باید چه آمپری و چه قالبی برای ماشین بخرم لطفاً راهنمایی کنید و بگید که قیمت باطری ماشین پراید ۱۳۱ از کجای سایت شما می تونم ببینم . میخوام باتری ۵۵ آمپر سوزوکی بگیرم ولی نمیدونم این باتری برای پراید مناسب است یا نه لطفاً راهنمایی کنید که هزینه اشتباه نکنم باطری ماشین می خوام عوض بکنم چون که ماشین به سختی روشن میشه حتی بعضی وقتا تا باتری به باتری انجام ندم ماشین روشن نمیشه لطفاً بگید که مورد از برند باتری بوده که انقدر زود باتری خراب شده یا اینکه دینام مشکل داره؟؟؟

یعقوبی
یعقوبی
1 سال قبل

شبتون بخیر خسته نباشید من یه سوال راجع به تعویض باتری پراید داشتم برای همین کامنت گذاشتم که جواب من رو بدید باتری ۵۰ آمپر سوزوکی ماشین پراید من تقریبا یک هفته است که خوابیده و استارت نمیخوره ماشین می خوام امروز باتری باتری انجام بدم اما روش درست باطری به باطری کردن را بلد نیستم اگر امکان داره یک توضیح کامل درباره باطری به باطری کردن ماشین توضیح بدید که هم بتونم ماشین رو روشن کنم و بیام فروشگاه شما تا خرید باتری پراید انجام بدهم من نمی خوام خرید اینترنتی انجام بدم چون که نمیتونم پول کارت به کارت بکنم برای همین حتما باید حضوری برسم خدمتتون من باتری ۵۵ آمپر سوزوکی می خوام آیا شما دارید