باتری پژو پارس

باتری پژو پارس

مشخصات باتری پژو پارس

باتری فابریک پژو پارس ، باتری 66 آمپر می باشد اما علاوه بر این باتری، باتری 74 آمپر نیز برای پرشیا مناسب می باشد زیرا هر دو این باتری ها در قالب L3 تولید می شوند و قابل جایگزینی به جای یکدیگر می باشند.

قالب هر باتری معرف ابعاد و اندازه باتری است که مشخص می کند آن باتری پژو پارس در براکت داخل ماشین که جایگاه قرارگیری باتری خودرو است به خوبی و درستی قرار می گیرد یا خیر. به عنوان مثال باتری های قالب L3 که به عنوان باتری های پایه کوتاه معرفی شده اند، دارای ابعاد ( 278*175*190 ) است که به طور کامل و فیکس در جایگاه خود در ماشین پژو پارس قرار می گیرد.

قالب های دیگری نیز در تولیدات باتری های خودرویی وجود دارد که با توجه مقدار آمپر باتری، به طور کلی اندازه و ابعاد قابل تغییر است به این شکل که میزان سرب استفاده شده در باتری های خودرویی وابسته به میزان آمپر دریافتی از باتری است به طوری که با افزایش آمپر، سرب داخل باتری ها هم باید افزایش یابد تا بتواند آمپر خواسته شده را مهیا سازد، این اتفاق اگر با اختلاف زیاد مثلا از 66 آمپر تا 90 آمپر رخ دهد منجر به تغییر ابعاد قالب می شود تا بتواند سرب افزایش یافته را در خود جای دهد، به عوان مثال قالب باتری 90 آمپر L5 و قالب باتری 66 آمپر L3  است که از نظر ابعاد با یک دیگر متفاوت اند.

مشخصات باتری سایر خودرو ها: باتری کیا اسپورتیج

97 24 85 77 – 021

فروش باتری ساینا با تست دینام رایگان

تعویض باتری پژو پارس

زمان تعویض باتری پژو پارس ، زمانی است که باتری به طور کامل خراب شده باشد.

برخی از افراد این تصور را دارند که هنگامی که چراغ های ماشین ضعیف می شوند یا ماشین به خوبی استارت نمی خورد به این معنا است که باتری خراب شده و باید تعویض باتری پژو پارس انجام دهند، در صورتی که گاهی مشکل باتری ماشین با یک عمل شارژ مجدد حل می شود و نیازی به خرید باتری جدید نیست و یا حتی اصلا ایراد از باتری نیست و باتری در سلامت کامل قرار دارد و ممکن است ایراد از سایر قطعات باشد.

برای این موضوع که بتوانید خراب بودن یا دشارژ بودن باتری خودرو خود را تشخیص بدهید باید با باتری پژو پارس به طور کامل آشنا باشید و یا با ما تماس گیرید تا کارشناسان خود را به محل خودروتان بفرستیم تا تست باتری برای خودروتان انجام دهند.

در اینجا به موضوع HCA می پردازیم که مربوط به نگهداری باتری پژو پارس در محیط و آب و هوای گرم است.

شاخص  HCA  چیست؟!

به طور کلی مفهوم HCA ، قدرت استارت زنی خودرو در هوای گرم است، HCA مفهوم مقابل CCA  است که به طور کامل در صفحه مقالات برایتان توضیح داده ایم، به این شکل که مفهوم CCA ، توان استارت زنی خودرو در هوای سرد و مفهوم HCA  توان استارت زنی خودرو در هوای گرم است.

مقدار شاخص HCA  در دمای بالای 32 درجه فارنهایت اندازه گیری می شود، این شاخص، یک شاخص اندازه گیری دقیق از میزان آمپراژی هست که یک باتری دارای فول شارژ می تواند در دمای 27 درجه سانتی گراد، برای مدت 30 ثانیه تحویل بدهد به شکلی که ولتاژ 7.2 ولت را در خود حفظ کند، در کل HCA ، نوعی امتیاز است که به طور خاص برای روشن کردن لوازم جانبی خودرو در شرایط گرم است.

97 24 85 77 – 021

باتری اوربیتال پریمیوم پژو پارس
باتری اوربیتال قرمز پژو پارس

قیمت باتری پژو پارس

قیمت باتری پژو پارس ، مانند تمامی باتری های خودرویی دیگر با توجه به سطح کیفیت، ضمانت، خدمات پس از فروش و مقدار آمپر آن مشخص می شود، بنابراین قیمت باتری پژو پارس با آمپر 66 و 74 با یکدیگر متفاوت است زیرا با توجه به نکاتی که در بالا ذکر شده است، مقدار سرب مصرف شده در باتری 74 آمپر بیشتر از باتری 66 آمپر می باشد و می دانیم که سرب فلزی با منابع محدود و ارزشمند است و از قیمت بالایی هم برخوردار است، بنابراین قیمت باتری 66 آمپر کمتر از باتری 74 آمپر می باشد.

کارخانه های تولیدی باتری کارخانه سپاهان باتری و صبا باتری که از قدیمی ترین ها در این صنعت هستند، توانسته اند سابقه درخشانی در زمینه تولید باتری های با کیفیت برای خود ایجاد کنند که در باتری های خود از فلز سرب و مواد مرغوب استفاده می کنند تا بتوانند بهترین عملکرد باتری را به مصرف کنندگان نشان دهند و رضایت آن ها را جلب کنند.

باتری های تولیدی این دو کارخانه با توجه به سطح کیفیت و خدمات و ضمانتی که دارند از قیمت بسیار مناسبی هم برخوردارند.

باتری 66 آمپر سوزوکی ،باتری 74 آمپر واریان صبا باتری می توانند بهترین گزینه انتخاب باتری برای خودرو پژو پارس شما باشند، ولی پیشنهاد کارشناسان با تجربه همیشه استفاده از باتری فابریک پيو پارس است زیرا به بهترین شکل و مناسب ترین مقدار آمپر، برق مورد نیاز استارت زدن خودرو را تامین می کند.

 

97 24 85 77 – 021


خرید باتری پژو پارس با تاریخ جدید

ما به عنوان نماینده رسمی کارخانه های سپاهان باتری و صبا باتری ، این ضمانت را می دهیم که باتری هایی با تاریخ تولید جدید در اختیارتان بگذاریم، خرید باتری پژو پارس با تاریخ جدید فقط از نمایندگی های رسمی این دو کارخانه قابل انجام است، تاکید بر این موضوع تاریخ تولید باتری به این دلیل است که ممکن است با خرید باتری تاریخ تولید قدیمی، باتری فرسوده شده باشد و شما به جای خرید باتری جدید و نو، باتری فرسوده خریداری کنید و مجبور شوید پس از گذشت زمان کوتاهی، دوباره باتری خودرو را تعویض کنید.

شما می توانید با انتخاب باتری مورد نظر در لیست زیر اقدام به خرید باتری مناسب ماشین پژو پارس خود بکنید، این باتری ها در شرکت های معتبری مانند سپاهان باتری و صبا باتری تولید و عرضه می شوند که دارای خدمات گارانتی توسط نمایندگان خدمات پس از فروش، نصب و ارسال رایگان باتری پژو پارس می باشند، همچنین در صورت نیاز خودرو و درخواست مشتری، کارشناسان ما تست باتری پژو پارس، تست دینام و تست برق دزدی خودرو را به صورت رایگان انجام می دهند.

*شما می توانید سوالات و نظرات خود را، در کادر دیدگاه انتهای صفحه، با ما به اشتراگ بگذارید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید*

شماره تماس جهت سفارش باتری:

97 24 85 77 – 021

آمپر مناسب باتری پژو پارس

تست باتری پژو پارس

ارسال و نصب رایگان باتری پژو پرشیا

سوالات متداول مشتریان محترم

اگر برق پشت آمپر بیاید ولی ماشین روشن نشود، مشکل از باتری پژو پارس است؟

این سوال، پاسخ قطعی ای ندارد، اما می توان گفت در 90% مواقع پاسخ این سوال بله است، زیرا وظیفه اصلی باتری ماشین تامین برق مورد نیاز ماشین برای روشن شدن است، بنابراین اگر متوجه شده اید که ماشینتان روشن نمی شود و به دنبال منبع مشکل هستید، پیشنهاد ما به شما این است که سرباتری ها، اتصالات، باتری و کابل ها را بررسی کنید، زیرا به احتمال زیاد یکی از این چند مورد دچار مشکل شده اند.

اگر تمام این موارد را بررسی کرده اید و متوجه ایراد و اشکالی نشده اید، می توانید اتومات استارت را بررسی کنید. ممکن است مشکل از اتومات استارت باشد. بنابراین به هنگام مواجه شدن با روشن نشدن ماشین، بلافاصله اقدام به خرید باتری پژو پارس نکنید.

کارشناسان امداد رسان باتری، به هنگام تعویض باتری پژو پارس شما، تمام تست ها و بررسی های لازم را به صورت رایگان انجام می دهند.

97 24 85 77 – 021

 

تورم باتری پژو پارس چقدر خطرناک است؟

نشانه ای که ممکن است در زیر کاپوت پیدا کنید و به شما می گوید نیاز به تعویض باتری پژو پارس دارید، باتری متورم یا ترک خورده است. در این صورت، سعی نکنید وسیله نقلیه را روشن کرده یا رانندگی کنید. یک باتری متورم می تواند هر لحظه به دلیل ترکیب گاز هیدروژن و فشار با دمای بالا در داخل خودرو منفجر شود. با شماره ی امداد باتری کهن تماس بگیرید تا کارشناسان خبره شرکت در اسرع وقت در محل مورد نظر شما در سراسر تهران حضور پیدا کنند و در صورت نیاز تعویض باتری پژو پارس را با رعایت نکات ایمنی برای شما انجام دهند.

علت تورم قاب باتری پژو پارس اغلب شارژ بیش از حد است. ممکن است شارژر قطره ای یا سیستم شارژ خودرو دچار ایراد شده باشد. تقریباً تمام عملکردهایی که ماشین شما انجام می دهد توسط باتری پژو پارس شما ممکن می شود چرا که اگر باتری خودرو را راه اندازی نکند، انجام هیچ عملکردی در خودرو امکان پذیر نیست. اگر باتری پرشیا آسیب ببیند یا فرسوده شود، ممکن است وسیله نقلیه به هیچ وجه روشن نشود و کارایی خود را از دست بدهد و دیگر نتوانید به آن اطمینان کنید.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری ریو

97 24 85 77 – 021

 

تشخیص رنگ چشمی باتری خودروی پژو پارس؟

زمانی که خودروی ما برای اولین بار در طول روز به سختی روشن می شود و یا زمانی که موتور خودرو به طور کامل سرد می باشد و زمان استارت زدن فرا می رسد و خودرو به سختی استارت می خورد اولین کاری که به ذهن هر کسی خطور می کند بازدید باتری ماشین و بررسی رنگ چشمی نشانگر می باشد.

اگر رنگ چشمی باتری به صورت مشکی رنگ درآمده باشد به این معناست که باتری دارای شارژ پایین بوده و نیاز به سارژ مجدد دارد. بعد از شارژ مجدد باتری پژو پارس توسط دستگاه مخصوص و یا حتی توسط دینام خودرو مجدد به رنگ سبز درمی آیند به این معناست که باتری در حالت ایده آل و شارژ کامل قرار دارد. و در صورت سفید بودن رنگ چشمی باتری پژو پارس به این معناست که یکی از قسمت های برقی خودرو دچار اختلال شده و اولین آسیب به باتری پژو پارس رسیده است.

بازه زمانی مناسب برای تعویض باتری پژو پارس چگونه است؟

یکی از قطعاتی که هر چند وقت یکبار نیاز به تعویض دارد باتری پژو پارس است. حتی اگر ظاهر آن با روز اولی که آن را خریدید تفاوتی نداشته باشد، وقتی باتری خودرو شروع به ضعیف شدن کرد، باید آن را تعویض کنید. در حالی که کیفیت می تواند در تعیین مدت زمان ماندگاری یک باتری مناسب پژو پارس کمک زیادی کند، اما توصیه می شود هر سه سال یکبار آنها را تعویض کنید زیرا تجربه ثابت کرده است که پس از گذشت این مدت زمان باتری ضعیف می شوند و عملکرد مطلوب خود را از دست می دهد.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری رانا

97 24 85 77 – 021

 

برق دزدی چه تاثیری بر باتری پژو پارس میگذارد؟

هرگز اجازه ندهید باتری پژو پارس به حدی بدون شارژر بماند که شارژ آن کامل تخلیه شود. ماشین را در طولانی مدت خاموش نگذارید زیرا لوازم جانبی مانند سیستم ایمنی خودرو و یا کامپیوتر ماشین، هنگامی که ماشین خاموش است از باتری پژو پارس برق می گیرند و اگر ماشین در طولانی مدت خاموش بماند و دینام فعال نشود، شارژ باتری پژو پارس شما تامین نمی شود و باتری تخلیه عمیق می شود و در بلند مدت باتری آسیب های غیر قابل برگشت می بیند.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری ال 90

 

چه مواردی بر طول عمر باتری پژو پارس موثر اند؟

1 – گرما: آب و هوای گرمتر باعث می شود باتری ها سریعتر فرسوده شوند، به این دلیل که گرما باعث تبخیر مایعات درون باتری پژو پارس شما می شود.

2- لرزش ها: اگر گیره های نگهدارنده باتری شل باشند یا اگر اغلب در زمین های ناهموار رانندگی می کنید، ارتعاشات می توانند قطعات داخلی باتری پژو پارس شما را با سرعت بسیار بیشتری خراب کنند.

3 – زمان: باتری‌های خودرو برای همیشه شارژ نگه نمی‌دارند، بنابراین با گذشت زمان، از بین رفتن باتری پژو پارس شما اجتناب‌ناپذیر است.

4 – مراقبت صحیح از باتری، همانطور که در کتابچه راهنمای خودرو توصیه شده است، بهترین راه برای اطمینان از دوام باتری ماشین شما تا حد امکان است.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری تیگو 7

97 24 85 77 – 021

 

اهمیت نگهداری از باتری پژو پارس در چیست؟

لازم است بدانید که باتری پژو پارس شما نیاز به نگهداری و مراقبت مناسب دارد، حتی زمانی که از آن استفاده نمی شود. مراقبت نادرست یک دلیل اساسی برای خرابی باتری است و باعث می شود شما بدون این که خود متوجه باشید به خودرو ضرر وارد کنید. برای مثال اسید باتری پژو پارس خورنده است و ممکن است از در اثر خیلی عوامل از جمله گرما از باتری نشت کند. پایانه های باتری پژو پارس راهی هستند که از طریق آن ها باتری می تواند توسط دینام شارژ شود و این قسمت باید همیشه تمیز و عاری از هر گونه آلودگی باشد. برای بهبود توانایی ماشین در شارژ باتری علاوه بر این که باید از نشت اسید جلوگیری کنید، باید در صورت وجود خوردگی آن را نیز تمیز کنید و اگر فراموش کنید این کار را انجام دهید احتمالا باید به خرید باتری پژو پارس جدید فکر کنید.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری وانت پیکان

97 24 85 77 – 021

 

5 4 رای ها
رأی دهی به مقاله
guest
3 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
نیازی
نیازی
1 سال قبل

سلام اگر بخوام اینترنتی سفارش بدم می تونم بعد تحویل گرفتن باتری وجه و پرداخت کنم ؟

مددیان
مددیان
1 سال قبل

سلام و درود . خسته نباشید. یه سوال داشتم از کارشناسان سایت خوبتون . من ماشین پژو پارس دارم تقریبا ۳ سال پیش باتری ۷۴ آمپر سوزوکی روش نصب کردم و هنوز هم به مشکل بر نخورده ماشین و باتری ماشین. میخوام بپرسم که باتری و باید عوض کنم چه مشکل داره چه نداره یا نیازی نیست تا وقتی که به مشکل نخورده عوض کنم . بعد اینکه میتونم این بار موقع تعویض باتری پژو پارس ، باتری ۷۴ آمپر بندازم روی ماشین ؟ برند سوزوکی ۷۴ آمپر هم داره ؟ خواهشا جواب سوال من و بدید که اگر نیاز هست که باتری ماشین و عوض کنم و ممکنه که به ماشین صدمه بزنه زودتر به شما سفارش بدم . ممنون از شما و کارشناسانتون.

معتمدیان
معتمدیان
1 سال قبل

برای تعویض باتری پژو پارس دقیقا باید چکار کرد ؟ باتری پژو پارس من خراب شده میخوام تعویض باتری انجام بدم اما بلد نیستم که چجوری این کار و کنم . من از یه سایتی خرید باتری انجام دادم که فقط باتری و ارسال کردن دیگه نصب باتری انجام ندادن الان من موندم و یه باتری تو دستم که نمیتونم روی ماشین نصب کنم. اگر امکان داره یا طریقه نصب باتری پژو پارس و آموزش بدید یا اگر امکان داره حالا اگر هزینه ام داره خودتون تیم کارشناسان هاتون یا نمیدونم یکی که بلده بفرستید نصب باتری ماشین من و انجام بده هزینه اش و هم می پردازم. فقط خواهشا زودتر جواب بدید من موندم همینجوری ماشین هم باتری نداره روشن نمیشه لنگ موندم توروخدا کمک کنید کارم راه بیفته خدا خیرتون بده . ای کاش از اول از یه سایتی خرید می کردم که مثل شما خدمات ارسال و نصب داشته باشه