باتری آریزو 5

باتری آریزو 5

مشخصات باتری آریزو 5

این مدل یک سدان متوسط ​​است که چند سال پیش در چین عرضه شد و به چندین کشور از جمله شیلی صادر شد. Arrizo 5 2022 که بعنوان جایگزین ارزان تری برای Chery Arrizo 7 متولد شده است، دارای تحولی نیز بوده است که اصطلاحاً Arrizo GX نامیده می شود. با طراحی مدرن، لوگوی Chery Arrizo 5 به دلیل خطوط پیچیده خود توجه را به خود جلب کرد، زیرا در سال 2014 به عنوان یک مفهوم ارائه شد. این پیشنهاد سبک توسط برزیلی ها در نمایشگاه خودرو 2014 ، آخرین مورد در Anhembi ، در سائوپائولو مشاهده شد. در چین، استتار شده بود و همان پنل سلر را داشت که کوچکتر و ارزان تر بود. در آن زمان ، این پروژه هنوز با راه اندازی فاصله داشت، که در نوامبر 2015 در چین انجام شد. به سرعت، آریزو 5 به دلیل خطوط قطعی و فضای داخلی پیچیده تر از سلر توجه ها را به خود جلب کرد. در خارج از کشور، از آنجا که پیشنهاد آن این بود که یک سدان ارزان باشد، تصمیم گرفت آن را تنها به یک موتور تنفس 1.5 ولتاژ کم 1.5 ولت مجهز کند. همچنین برای کاهش مصرف و ایجاد راحتی، گیربکس CVT به همراه داشت. اگرچه این خودرو یک سدان متوسط ​​محسوب می شد، اما دارای تجهیزات و مکانیک سدان جمع و جور بود. رنگهای این خودرو: چندین گزینه رنگ در فروش خودرو وجود دارد که به مشتریان این فرصت را می دهد تا رنگ دلخواه خود را انتخاب کنند. مهم است که به یاد داشته باشید که رنگ خودرو بر قیمت آن تأثیر می گذارد، گزینه ها را ببینید: مشکی ساده؛ سفید ساده؛ آبی متالیک؛ نقره فلزی؛ قهوه ای متالیک.

مشخصات باتری آریزو 5 : باتری فابریک این خودرو، باتری 60 مپر است. باتری های 60 آمپر در دو قالب متفاوت پایه بلند D23  و پایه کوتاه L2 تولید می شوند که به دلیل ابعادی که دارند، باتری پایه کوتاه این آمپر برای این خودرو مناسب است و به راحتی بر روی این ماشین نصب می شود.

باتری 60 آمپر در کارخانه های سپاهان باتری و صبا باتری در بهترین سطح کیفیت تولید می شوند که به دلیل عملکرد عالی ای که دارند، طرفداران زیادی را در ایران و خاورمیانه جذب خود کرده اند.

 

باتری 60 آمپر پایه کوتاه سوزوکی ، باتری 60 آمپر پایه کوتاه اوربیتال سیلور، باتری 60 آمپر واریان صبا

97 24 85 77 – 021

فروش باتری مزدا 3 با گارانتی رسمی

قیمت باتری آریزو 5

تعویض باتری آریزو 5

مشکلات احتمالی باتری شما:
1. سرباتری و کابل های باتری آسیب دیده است: آسیب باتری نیز می تواند عامل خرابی باتری باشد. اگر به هر طریقی آسیب دیده است آن را تعویض کنید. کابل های باتری را از نظر عایق بودن، ترک خوردگی یا خوردگی بررسی کرده و در صورت لزوم آنها را تعویض کنید. اگر پس از بازرسی اینطور نیست، مشکلات احتمالی زیر را بررسی کنید.

2. پایانه های باتری کثیف یا خورده هستند: یکی دیگر از مشکلات رایج خوردگی یا جمع شدن خاک در اتصالات ترمینال است. شما می توانید با استفاده از آب جوش و محلول تمیز کننده از خوردگی و یا رسوبات خلاص شوید (آب گرم و مقداری جوش شیرین این ترفند را به طور موثری انجام می دهد). به یاد داشته باشید که از دستکش استفاده کنید و عینک از چشم شما محافظت می کند.

3. آزمایش دینام: دینام برق تولید می کند و باتری را شارژ می کند. اگر دینام به خوبی کار می کند، عمر باتری ماشین شما به حداکثر می رسد. در صورت شارژ بیش از حد یا کم شارژ، عمر باتری کوتاه می شود.

در اینجا نحوه آزمایش دینام با مولتی متر است. موتور را روشن بگذارید و همان تست باتری را با مولتی متر انجام دهید. یک دینام سالم باید بین 13.8 ولت و 14.4 ولت با سرعت بیکار معمولی تولید کند. خواندن خارج از این محدوده به این معنی است که خودرو شما یا کم شارژ است یا بیش از حد شارژ شده است، هم برای باتری و هم برای وسیله نقلیه شما ناسالم است.

امیدواریم راهنمای ما در مورد نحوه تست دینام خودرو با مولتی متر برای چک آسان دینام خودرو در خانه خود را پیدا کنید. اطمینان از اینکه شارژ باتری خودرو به درستی شارژ شده است،برای به حداکثر رساندن عمر آن بسیار مهم است و تجربه بهتری را برای رانندگی لذت بخش و بدون دردسر در اختیار شما قرار می دهد.

اگر با شروع کند یا بدون راه اندازی خودرو روبرو هستید و آزمایش مولتی متر نشان می دهد که باتری در وضعیت خوبی است، ممکن است استارت خودرو شما باشد.

در صورتی که می خواهید تعویض باتری آریزو انجام دهید، می توانید با ما تماس بگیرید تا به صورت رایگان عملیات تعویض را برایتان انجام دهیم.

 

97 24 85 77 – 021

باتری سپاهان مناسب آریزو 5
باتری اوربیتال آریزو 5

قیمت باتری آریزو 5

گارانتی، کیفیت باتری، تاریخ تولید باتری و میزان آمپر یک باتری، از عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت باتری هستند.

شرکت امداد رسان باتری به عنوان نمایندگی کارخانه های سپاهان باتری و صبا باتری در شهر تهران، طیف وسیعی از انواع باتری با قیمت های مختلف را برایتان قرار داده است تا بتوانید با مقایسه قیمت، باتری مورد نظر خود را انتخاب کنید.

برای اطلاع از قیمت باتری آریزو 5 خود می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

97 24 85 77 – 021


خرید باتری ماشین آریزو 5

اکثر باتری های خودرو دارای گارانتی هستند، اما ممکن است عمر طولانی نداشته باشند. آنها تمایل دارند 3-4 سال کار کنند قبل از اینکه نیاز به جایگزینی با یک دستگاه جدید داشته باشند. به هنگام خرید باتری ماشین آریزو 5 خود، به گارانتی باتری توجه داشته باشید.

چگونه می توانم بفهمم که باتری من باید تعویض شود؟
به دنبال نشانه هایی باشید که نشان می دهد باتری شما به پایان عمر خود نزدیک شده است، مانند مشکلات الکتریکی، موتور استارت آهسته یا چراغ چک موتور روی صفحه نمایش ماشین. هنگام بررسی مستقیم باتری، به دنبال خوردگی در پایانه ها باشید، بوی گوگردی که می تواند نشتی را نشان دهد یا قاب باتری متورم، نشان دهنده زمان تعویض باتری هستند.

برای خرید باتری خودرو خود می توانید با ما تماس بگیرید، ثبت سفارش انجام دهید و سایر کار ها را به ما بسپارید.

ارسال، نصب، تست سلامت دینام و تست برق دزدی خودرو، توسط کارشناسان شرکت امداد رسان باتری به صورت رایگان برای شما انجام می شود.

تمامی باتری های موجود در شرکت امداد رسان باتری، که یکی از نماینگان برتر کارخانه های سپاهان باتری وصبا باتری است، دارای گارانتی هستند.

 

97 24 85 77 – 021

باتری آریزو 5 با قیمت مناسب

تعویض باتری آریزو 5

ارسال و نصب رایگان باتری آریزو 5

چگونه از باتری آریزو 5 در برابر گرمای تابستان محافظت کنیم؟

هنگامی که خودرو در معرض گرمای شدید قرار می گیرد، عمر باتری آریزو 5 به شدت کاهش می یابد و آب موجود در الکترولیت باتری تبخیر می شود. این اتفاق حتی برای باتری های جدید مهر و موم شده نیز می افتد.

در زمستان ها، باتری آریزو 5 برای روشن کردن خودرو به شارژ بیشتری نسبت به حالت عادی نیاز دارد. گاهی اوقات باتری ها در زمستان ممکن است به دلیل آسیب هایی که در فصل تابستان محتمل شده اند از کار بیفتند.

برای محافظت از ماشین خود در برابر گرمای بیش از حد در فصل تابستان، همیشه آن را در مکانی سایه یا گاراژ پارک کنید. همیشه به دنبال درختی باشید که بتوانید ماشین خود را در طول روز زیر آن پارک کنید.

اگر باتری آریزو 5 اسیدی دارید، با اضافه کردن آب مقطر به سلول های باتری، می توانید موقتاً عمر باتری آریزو 5 را افزایش دهید. در طول تابستان، افزودن آب مقطر به کاهش آسیب سلولی ناشی از گرمای بیش از حد کمک می کند.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری ولاستر و باتری پیکانتو

97 24 85 77 – 021

 

چگونه بفهمیم با باتری آریزو 5 دشارژ روبه رو هستیم یا با سیستم شارژ معیوب مواجهیم؟

موتور برای حرکت وسیله نقلیه شما مهم است و این باتری آریزو 5 است که ولتاژ را به استارت هدایت می کند و موتور خودرو را راه اندازی می کند. باتری آریزو 5 همچنین برق تمام چراغ ها، سیستم های صوتی و ناوبری، کامپیوترها و قطعات مختلف وابسته به برق را در زمان خاموش بودن دینام تامین می کند.

گاهی اوقات، باتری آریزو 5 شارژ نمی شود. اگر این اتفاق بیفتد، وسیله نقلیه شما هیچ علائم حیاتی را از خود بروز نخواهد داد. برای تأیید عدم سلامت باتری خودرو، ابتدا باید سایر مشکلات احتمالی را رد کنید. با روشن کردن چراغ های جلو در زمان خاموش بودن موتور خودرو شروع کنید. اگر روشنایی کامل را ارائه دهند، پس مشکل از باتری آریزو 5 نیست در عوض، احتمالاً مشکل سیم کشی یا استارت معیوب دارید. از طرف دیگر، اگر چراغ ها به اندازه معمول روشن نیستند، باتری ماشین مشکل است.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری مورانو

97 24 85 77 – 021

 

چگونه می توانیم به حفظ قدرت باتری آریزو 5 کمک کنیم؟

باتری آریزو 5 ضعیف می تواند بر عملکرد تمام اجزای سیستم الکتریکی خودرو مانند چراغ های جلو، شیشه های برقی، رادیو و غیره در زمان خاموش بودن موتور، تأثیر منفی بگذارد. سواری های کوتاه مانع از شارژ کامل باتری آریزو 5 شما می شود. برای کمک به حفظ قدرت باتری خودرو، به طور مکرر و برای مدت زمان نسبتا طولانی تری با آن رانندگی کنید. باتری را محکم بسته نگه دارید چرا که شل شدن باتری آریزو 5 می تواند لرزش آن را به دنبال داشته باشد و به طور بالقوه منجر به آسیب داخلی و اتصال کوتاه شود.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری پژو پارس

97 24 85 77 – 021

 

باتری آریزو 5 چقدر می تواند بدون استفاده بر روی خودرو شما زنده بماند؟

مردم ترجیح می دهند از طریق وسایل نقلیه عمومی سفر کنند تا هزینه ها را به حداقل برسانند. این یکی از دلایلی است که ماشین شما برای مدت طولانی بدون استفاده می ماند. پس از مدتی استفاده نکردن از خودرو، ممکن است با دشارژ شدن باتری آریزو 5 مواجه شوید و در این صورت قبل از هر چیزی باید اقدام به احیا یا تعویض باتری خودرو خود کنید. رایج ترین سوال در این زمینه این است که باتری خودرو تا چه مدت می تواند بدون استفاده بماند؟ باتری آریزو 5 برای استفاده تولید شده است و اگر بگذارید بدون استفاده در پارکینگ قرار بگیرد، در کوتاه ترین زمان قدرت خود را از دست می دهد. با توجه به شرایط و کاربرد باتری خودرو، معمولاً ممکن است یک ماه تا دو ماه طول بکشد تا باتری فرسوده شود یا به عبارت ساده تر دو ماه استارت نخوردن خودرو ممکن است باعث دشارژ شدن و به دنبال آن فرسوده شدن باتری شما شود.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری ساینا

97 24 85 77 – 021

 

علت این که باتری آریزو 5 را موقتی می نامند چیست؟

اگرچه باتری ها در صورت مراقبت مناسب می تواند 4 سال یا بیشتر دوام بیاورند، اکثر باتری های خودرو در عرض سه سال پس از استفاده روزمره در شرایط عادی فرسوده و ناکارآمد می شوند. باتری رایانه یا تلفن هوشمند شما با هر بار شارژ کارایی کمتری دارد، بنابراین باتری آریزو 5 شما نیز هر بار که توسط موتور خودرو شارژ می شود به تدریج خراب می شود. پس از سه  یا چهار سال، اکثر باتری‌های خودرو تقریباً غیرقابل اعتماد خواهند بود و می‌توانند تعدادی از مشکلات ایمنی را ایجاد کنند. در صورتی که میخواهید از باتری آریزو 5 خود نهایت استفاده مفید را داشته باشید، نیاز است از آن به خوبی نگهداری کنید.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری رانا

97 24 85 77 – 021

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments