باتری هیوندا i30

باتری هیوندا i30

مشخصات باتری هیوندا I30

هیوندا I30 خودرویی با عملکرد بالا که صرفاً برای لذت بردن از رانندگی ساخته شده است. هر فصل جدید آغازی دارد. i30 N اولین خودروی واقعی هیوندا با عملکرد بالا است که برای اولین بار در بخش N طراحی شده است و دیدگاه جهان نسبت به خودروهای ما را دوباره تعریف می کند. i30 برنده برترین خودروی اسپرت Stuff 2018 شد. این خودرو در پیست متولد شده و برای رانندگی سرگرم کننده طراحی شده است، با یک پیشرانه که صدای زیادی را به همراه صدای موسیقی متن خاص خود ارائه می دهد . با فیس لیفت i30 ، هیوندای eCall را معرفی کرده است که در صورت باز شدن کیسه هوا یا فشار دادن دکمه تماس واقع در بالای آینه عقب ، کمک اضطراری را شماره گیری می کند. اطلاعات مربوطه (اطلاعات خودرو، زمان تصادف، جهت رانندگی، کیسه هوا و اطلاعات سنسور ضربه) به اورژانس محلی ارسال می شود. علاوه بر این، خدمات زنده هیوندای برای سیستم ناوبری موجود است که داده های به روز شده در مورد آب و هوا، ترافیک، هشدار دوربین سرعت، پارکینگ داخل و خارج از خیابان، و همچنین شناسایی ایستگاه های شارژ مجاور و جستجوی POI زنده را ارائه می دهد.

مشخصات باتری هیوندا I30 : باتری فابریک ماشین هیوندا I30، باتری ۶۰ آمپر در قالب پایه بلند D23 است. این باتری در نوع سیلد اسید دارای طول عمر مفید حدود سه سال است. باتری های سیلد اسید به دلیل اینکه درب باتری به بدنه باتری مهر و موم شده است نیازی ندارد تا سطح الکترولیت آن را چک کنید زیرا این امر امکان پذیر نیست و به طور کلی نیازی هم به انجام این کار نیست زیرا سطح الکترولیت این باتری ها به مقدار زیادی کاهش نمی یابد.

 

باتری ۶۰ آمپر پایه بلند سوزوکی ، باتری ۶۰ آمپر پایه بلند هیوندا I30 سیلور، باتری ۶۰ آمپر پایه بلند واریان صبا

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱


تعویض باتری هیوندا I30

دلایل زیادی برای تخلیه باتری وجود دارد.

اگر خودرو برای مدت طولانی در پارکینگ نگه داشته شود، ممکن است باتری خودرو از بین برود. این امر در مورد همه خودروها، اعم از بنزینی، دیزلی، هیبریدی یا برقی صادق است . حتی وقتی از ماشین شما استفاده نمی شود، بسیاری از ویژگی ها در پس زمینه فعال می شوند؛ زنگ امنیتی، رایانه های داخلی، ساعت، درهای برقی، قفل های برق و تنظیمات از پیش تعیین شده مانند موقعیت صندلی، تنظیمات رادیو و کنترل آب و هوا. همه این عملکردها از برق استفاده می کنند و بنابراین باتری را در طول زمان تخلیه می کنند. در حالی که اتلاف برق روزانه به حداقل می رسد، اگر ماشین شما برای مدت طولانی بدون استفاده بماند، میزان تخلیه باتری می تواند قابل توجه باشد. در نهایت، اگر باتری بدون شارژ باقی بماند، کاملاً خالی می شود.

سه دلیل که باتری ماشین شما را به سرعت خالی می کند:

شما اتومبیل خود را به درستی خاموش نکرده اید: یکی از دلایل متداول د شارژ سریع خودرو این است که فراموش کرده اید اتومبیل خود را به درستی خاموش کنید. به عنوان مثال، چراغ های جلو یا چراغ داخلی را روشن گذاشته اید، یا صندوق عقب یا درب شما تا انتها بسته نشده است. در صورت روشن بودن بیش از حد یا بوق هشدار دهنده، چراغ ها به طور خودکار خاموش می شوند، اما بسیاری از خودروها هنوز نیاز به تلاش دستی دارند. اگر اتومبیل شما به طور مرتب خاموش نمی شود، ممکن است عمر باتری به دلیل تخلیه مداوم کوتاه شود. قبل از خروج از خودرو درها و چراغ ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید همه چیز خاموش و قفل شده است.
برق دزدی: به زمانی گفته می شود که باتری ماشین شما حتی پس از پارک خودرو نیز همچنان در حال تخلیه است و میزان تخلیه آن بسیار بیشتر از حالت عادی است. معمولاً این یک وسیله جانبی معیوب در خودرو است که باعث تخلیه می شود. به عنوان مثال، سنسور یا چراغ داخلی به طور خودکار خاموش نمی شود. مصرف لوازم جانبی تا زمانی که به صورت دستی خاموش نشو ، مصرف می کند. سایر لوازم جانبی معیوب می تواند شامل سوئیچ رله، ماژول کامپیوتر، دزدگیر، چراغ جلو، چراغ صندوق عقب یا دستکش یا سایر قطعات الکتریکی باشد. اگر فکر می کنید تخلیه انگلی دارید ، یک مکانیک می تواند با انجام آزمایش کشش جریان انگلی به راحتی این را تشخیص دهد.
یک دینام معیوب: یک دینام هر زمان که باتری ماشین شما در حالت دنده قرار بگیرد، آن را شارژ می کند و جریان ثابتی را برای لوازم جانبی خودرو فراهم می کند. اگر دیود دینام خراب شود، ممکن است صداهای غیرمعمول بشنوید، به چراغ های سوسو زدن توجه کنید یا مشکلات دیگری را در مورد خودرو خود تجربه کنید. هنگامی که دینام خراب می شود، هنگامی که سعی می کنید ماشین خود را راه اندازی کنید، باتری همچنان خالی می شود و در نهایت خراب می شود.

اگر این علائم را روی باتری اتومبیل خود مشاهده کردید، ممکن است زمان خرید یک باتری جدید فرا رسیده باشد. با بررسی باتری توسط متخصص می توانید این موضوع را تأیید کنید. اگر باتری شما حتی پس از استارت به اتومبیل همچنان در حال خاموش شدن است، به این معنی است که دیگر عمری در آن باقی نمانده است. در حالی که میانگین عمر باتری به طور معمول ۳ سال است، عمر آن بستگی به عوامل مختلفی از جمله دفعات استفاده، شرایط آب و هوایی و میزان فشار بر آن دارد.

شرکت امداد رسان باتری، تعویض باتری هیوندا i30 شما را در کمترین زمان یه شکل صحیح، انجام می دهد.

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱


قیمت باتری هیوندا I30

قیمت باتری هیوندا i30 در سایت ما قرار داده شده است اما لازم است بدانید که قیمت های ثبت شده در سایت امداد رسان، به عنوان نماینده رسمی کارخانه های سپاهان باتری و صبا باتری، طبق مصوبات این دو کارخانه، با احتساب دریافت باتری کهنه از شما است. به این معنا که باتری کهنه توسط کارخانه از شما خریداری شده است و هزینه آن از قیمت اصلی باتری نو کم شده است، بنابراین اگر باتری نو را به ما تحویل ندهید، مبلغی به ازای هر آمپر به قیمت باتری اضافه می شود.

در داخل باتری های خودرویی ماده ای با خاصیت خورندگی با نام اسید سولفوریک وجود دارد. این اسید اگر به محیط زیست وارد شود، به گیاهان، آبزیان و انسان ها بسیار آسیب می رساند. همچنین در داخل این باتری ها فلز گرانبهایی به نام سرب وجود دارد که به دلیل اینکه ارزشمند است و منابع کمی در سطح جهان دارد، دارای قیمت بالایی می باشد. در نتیجه با وجود این دو ماده در باتری ها، کارخانه های سازنده تلاش دارند تا باتری های کهنه را بازیافت کنند تا در ابتدا از آسیب باتری به محیط زیست جلوگیری کنند و سپس با بازگرداندن فلز سرب به چرخه تولید، از افزایش بیش از حد قیمت باتری جلوگیری کند.

با توجه به مطالب گفته شده از شما می خواهیم تا باتری کهنه را به ما تحویل دهید تا ما آنهارا برای کارخانه سازنده ارسال کنیم.

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱


خرید باتری هیوندا I30

برای خرید باتری هیوندا i30 خود می توانید با شماره ما تماس بگیرید تا در کمترین زمان باتری به دستتان برسد.

مزایای خرید از امداد رسان باتری:

ارسال باتری به صورت رایگان در سطح شهر تهران
نصب باتری به صحیح ترین شکل به صورت رایگان
تست سلامت دینام ماشین
تست برق دزدی خودرو

تمامی خدمات ما به صورت شبانه روزی در تمامی ایام حتی ایام تعطیل قابل ارائه است.

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

باتری هیوندا I30 با قیمت مناسب

تعویض باتری هیوندا I30

ارسال و نصب رایگان باتری هیوندا I30

چگونه از آسیب دیدن باتری هیوندا I30 جلوگیری کنیم؟

ماشین سواری کم و کوتاه از شارژ کامل باتری هیوندا I30 شما جلوگیری می کند. با رانندگی مکرر و طولانی مدت، قدرت باتری هیوندا I30 خود را حفظ کنید.  اگر اغلب از خودروی خود استفاده نمی کنید، سرمایه گذاری بر روی شارژر باتری قابل حمل در خودرو را در نظر بگیرید. این شارژرهای قابل حمل می توانند باتری شما را بدون وسیله نقلیه دیگر در صورتی که گیر بیفتید، روشن کنند.

باتری هیوندا I30 که به طور ایمن بسته نشده باشد می تواند لرزش داشته باشد و این اتفاق به طور بالقوه منجر به آسیب داخلی و اتصال کوتاه در باتری می شود. ترمینال باتری خود را به طور منظم بررسی کنید  به خصوص اگر اغلب در جاده های پر دست انداز رانندگی می کنید، از این طریق می توانید مطمئن شوید که به درستی و محکم در جای خود قرار گرفته است.

روشن نگه داشتن تصادفی چراغ های جلو  زمانی که موتور خاموش است می تواند خسارت سنگینی به باتری هیوندا I30 شما وارد کند. برای اینکه فراموش نکنید قبل از خروج از خودرو چراغ هارا خاموش کنید، یادداشتی را روی داشبورد خود نصب کنید یا در جهتی پارک کنید که برای رسیدن به مقصد باید از کنار چراغ‌های جلو رد شوید.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری NX200

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

 

شایع ترین علت سولفاته زدن باتری هیوندا I30 چیست؟

یکی از شایع‌ترین دلایل سولفاته شدن باتری‌ خودرو و نیاز شما به تعویض باتری هیوندا I30 این است که دائماً کم‌شارژ می‌شوند. باتری شما باید تا آحرین درجه شارژ شود و به حالت اشباع کامل  برسد تا شما را مجاب نکند زودتر از موعد اقدام به تعویض باتری هیوندا I30 کنید. کم شارژی تشکیل کریستال های سولفات را بسیار آسان تر می کند. در مقابل، یک باتری هیوندا I30 کاملاً شارژ شده دارای توانایی کافی برای به حداقل رساندن سولفاتاسیون است.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری رانا

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

 

چگونه طول عمر باتری هیوندا I30 را به حداکثر برسانیم؟

در حالی که مطمئناً نمی توانید محل زندگی خود را تغییر دهید ، اگر مرتباً در جاده های ناهموار رانندگی می کنید ، به احتمال زیاد اتصالات باتری هیوندا I30 شما ضعیف است. اتصالات کابل باتری هیوندا I30 را محکم کنید و از ثابت بودن جای باتری خودرو خود اطمینان حاصل کنید. همچنین می توانید از سخت افزار مخصوص نگه داشتن برای جلوگیری از حرکت باتری ماشین و به حداقل رساندن ارتعاشی که می تواند قطعات داخلی باتری را در طول زمان فرسوده کند ، استفاده کنید. به همین سادگی می توانید سلامت باتری هیوندا I30 خود را تا حد زیادی حفظ کنید و خود را از تعویض زودهنگام باتری هیوندا I30 نجات دهید.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری جکS3

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

 

 

آیا می دانید آب و هوای نامناسب چه تاثیری بر باتری هیوندا I30 دارد؟

هوای گرم باعث می شود آب محلول الکترولیت باتری هیوندا I30 به آرامی تبخیر شود که در نهایت میزان الکترولیت باتری خودرو را کاهش می دهد. این اتفاق از تولید انرژی مورد نیاز موتور خودرو در باتری شما، جلوگیری می کند و همچنین می تواند باعث ایجاد خوردگی بر روی صفحات باتری هیوندا I30 شما شود.

هوای سرد باعث می شود که باتری انرژی بیشتری را مصرف کند تا موتور خودرو شما روشن شود. روغن موتور خودرو شما در فصول سرد سال سفت شده و باتری برای روشن کردن موتور باید انرژی بیشتری را صرف کند. در صورت امکان ماشین خود را در زمستان در محیط گرم نگه دارید.

احتمالاً باید در طول عمر وسیله نقلیه خود یک یا دو بار باتری هیوندا I30 را تعویض کنید زیرا در اثر گرما و شارژ و تخلیه مکرر ، قدیمی یا فرسوده می شود و همچنین بعد از اتمام یک فصل سرد باتری شما که قبل از شروع این فصل عملکرد متوسطی داشته، احتمالاً دیگر توانی برای فعالیت ندارد.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری زانتیا

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پناهی نیا
۱۴۰۰-۰۶-۰۶ ۱۰:۵۸ ق٫ظ

سلام خسته نباشید میشه تفاوت باتری سیلد اسید با باتری آبی و توضیح بدید لطفا چون میخوام خرید باتری هیوندا i30 انجام بدم ولی نمیدونم چه نوع باتری ای برای این ماشین مناسب هست و چه تفاوتی در کل دارند . و لطف کنید بگید که برای باتری هیوندا i30 چه برند باتری ای مناسب هست ؟ من تو انتخاب بین برند های باتری اوربیتال پریمیوم و اوربیتال efb و سوزوکی باتری نمیدونم کدوم و انتخاب کنم و نصب باتری هیوندا i30 انجام بدم. ممنون میشم اگر راهنمایی کنید من و که بتونم تو انتخاب باتری i30 درست انتخاب کنم . ممنون از شما و پشتیبانیتون

افشار
۱۴۰۰-۰۷-۰۴ ۷:۱۷ ق٫ظ

سلام وقت بخیر. من دو سه ماه پیش یه باتری هیوندا i30 خریدم از نمایندگی باتری سوزوکی، باتری ۶۰ آمپر پايه بلند سوزوکی هم خریدم‌. اما اصلا راضی نیستم چون که وقتی ماشین خاموشه و هیچ مصرف برقی نداره، چراغ مطالعه رو که روشن میکنم ، مثلا بعد یک ساعت که میخوام استارت بزنم، ماشین روشن نمیشه و سخت روشن میشه . مشکل از باتری ماشین هست دیگه؟ الان من چکار باید بکنم؟ خودم می تونم کاری کنم یا باید از خدمات گارانتی استفاده کنم؟ چون ۱۶ ماه گارانتی تعویض و همون ۳ ماه پیش فعال کردم. خواهشا بید چکار می تونم بکنم. واقعا کلافه کرده هر دفعه موقع استارت زدن باید التماس باتری و ماشین کرد تا روشن بشه. اگر هم نیاز به تعویض باتری هیوندا i30 باشه، خود گارانتی انجام میده؟ یا باید هزینه بپردازم دوباره؟؟!