باتری پژو 405

باتری پژو 405

مشخصات باتری پژو 405

مشخصات باتری پژو 405 : باتری فابریک ماشین پژو 405 ، باتری 66 آمپر می باشد که توسط شرکت خودروسازی ایران خودرو بر روی ماشین نصب می شود، علاوه بر باتری 66 آمپر ، باتری 74 آمپر نیز برای ماشین پژو 405 مناسب می باشد زیرا هر دو این باتری ها در قالب L3 تولید می شوند.

پژو 405 یکی از پر فروش ترین ماشین های ایران خودرو است، 405 دارای ظاهری خاص است که برای اسپرت کردن و تغییر ظاهر گزینه بسیار مناسبی است و دلخواه جوانان کشورمان است. فضای داخل کابین این ماشین بسیار کاربردی است و ماشین خوبی برای سفر های خانوادگی با 5 سرنشین می باشد.

قالب باتری پژو 405 با توجه به به چند مورد مشخص می شوند، اولین و مهم ترین مورد، اندازه ابعاد قالب است که باید با جایگاه قرارگیری باتری در داخل خودرو متناسب باشد تا به باتری آسیب نرسد، گاهی ممکن است از روی بی تجربگی برخی افراد باتری با آمپر بالاتر و قالب متفاوت بر روی خودرو خود نصب کنند که این باعث می شود باتری پژو 405 تحت فشار باشد و تغییر شکل دهد که این امر باعث می شود باتری از گارانتی خارج شود و در این صورت اگر هر اتفاقی برای خودرو بیفتد شامل گارانتی نمی شود، بنابراین حتما نصب باتری خودرو خود را به کارشناسان نصب بسپارید و برای انتخاب باتری مناسب خودرو خود با کارشناسان ما مشورت بگیرید.

 

باتری 66 آمپر سوزوکی ، باتری 74 آمپر اوربیتال پریمیوم

97 24 85 77 – 021

فروش باتری اوربیتال سیلور مناسب هیوندا i20

تعویض باتری پژو 405

گیر افتادن با باتری خاموش در مکانی نا آشنا همیشه ناراحت کننده است، اما گیر افتادن با باتری خاموش در وسط زمستان می تواند خطرناک باشد. خوشبختانه باتری پژو 405 معمولاً چند علامت هشدار دهنده به ما می دهند که نشان می دهد خراب هستند، بنابراین می توانید قبل از گیر افتادن باتری جایگزین تهیه کنید.

توجه داشته باشید: روی درب باتری های سیلد اتمی، نشانگر هایی وجود دارد که وضعیت شارژ و د شارژ بودن باتری پژو 405 را نشان می دهد.

رنگ های چشمی باتری یا به اصطلاح هیدرومتر سر خود شامل مشکی، سبز و سفید است که در ادامه به توضیحات هر کدام از رنگ ها می پردازیم. رنگ سبز نشان دهنده این است که باتری در وضعیت شارژ و ولتاژ مطلوبی قرار دارد و ولتاژ اولیه مقداری بالا تر از ۱۲ می باشد. البته توجه داشته باشید که 100٪ رنگ سبز نشان دهنده سالم بودن باتری نیست برای مطمئن شدن از سالم بودن باتری پژو 405 باید از دستگاه های ولت سنج استفاده کرد و باتری تست شود.

رنگ مشکی نشان دهنده این است که باتری نیاز به شارژ دارد و باید شارژ شود و ولتاژ اولیه کمتر از ۱۲ است. در این حالت باتری باید دوباره شارژ شود و بعد از شارژ مجدد حتما رنگ چشمی چک شود که به رنگ سبز بازگشته است. حال این سوال پیش می آید که در چه مواقعی رنگ چشمی باتری پژو 405 به رنگ مشکی در می آید؟!

پاسخ این است که در مواقعی که دینام ماشین درست کار نکند، ماشین برق دزدی داشته باشد و یا لوازم الکتری به مدت طولانی روشن بماند، این اتفاق می افتد.

رنگ سفید نشان دهنده این است که سطح اسید کاهش پیدا کرده است و غلظت آن قابل تشخیص نیست در چنین شرایطی باید باتری تست بار الکتریکی شود. معمولا این اتفاق اگر پس از دو سال بیفتد یعنی زمان تعویض باتری است.

نتیجه گیری: رنگ چشمی، سالم یا خراب بودن باتری را نشان  نمی دهد و فقط وضعیت شارژ یا د شارژ بودن باتری پژو 405 را مشخص می کند.

با توجه به نکات گفته شده، مراقب زمان تعویض باتری پژو 405 خود باشید.

 

97 24 85 77 – 021

باتری سوزوکی پژو 405
باتری اوربیتال پژو 405

قیمت باتری پژو 405

قیمت باتری پژو 405 به عوامل ختلفی بستگی دارد که مهمترین آنها مقدار آمپر باتری است، در ادامه تاثیر میزان آمپر بر روی قیمت باتری را به طور کامل توضیح خواهیم داد.

به طور کلي فلزات معدني در دنیا، به سه گروه فلزات آهنی، غيرآهنی و گران بها، تقسيم مي شوند. فلزات غيرآهنی که از اهميت و ارزش فراوانی نيز برخوردار هستند، شامل آلومينيوم، بوکسيت، مس، سرب، روي، قلع و … می باشند.

بخش اصلی تقاضای سرب عموما جهت تولید باتری های سربی بوده است که در حال حاضر بیش از 70 درصد مصرف سرب را به خود اختصاص می دهد. با توجه به توسعه صنعت حمل و نقل در هر کشور، استفاده از فلز سرب به سرعت در حال گسترش است زیرا هر وسیله نقلیه ای برای به حرکت درآمدن در ابتدا احتیاج به استارت زدن دارد که این امر وابسته به باتری خودرو است.

در گذشته باطری های خودرویی عمری برابر با 4 سال داشتند و در فواصل زمانی طولانی­ تری تعویض می­شدند اما فاصله زمانی تعویض باطری ها در این صنعت به طور میانگین به 2 سال رسیده است و این به معنی نیاز به تعداد بالای باطری جهت تعویض آنها در این صنعت است. بیشترین میزان انرژی مصرفی از سرب در صنعت خودرو سازی و حمل و نقل در کشورهای در حال توسعه است که به عنوان محرک اصلی بازار این فلز محسوب می ­شوند.

در تولید هر باتری با توجه به میزان سرب مصرف شده در آن، قیمت باتری متغیر می باشد و هرچه سرب یک باتری بیشتر باشد میزان آمپر آن باتری نیز بیشتر است، بنابراین با افزایش آمپر، قیمت باتری هم افزایش می یابد.

 

مشخصات باتری سایر خودرو ها: باتری تویوتا پریوس

97 24 85 77 – 021


خرید باتری پژو 405 با تاریخ جدید

شما می توانید با انتخاب باتری مورد نظر در لیست زیر اقدام به خرید باتری مناسب ماشین پژو 405 خود بکنید که این باتری ها در شرکت معتبر سپاهان باتری و صبا باتری عرضه و تولید می شوند که دارای خدمات گارانتی توسط نمایندگان خدمات پس از فروش، نصب و ارسال رایگان می باشند. به هنگام خرید باتری پژو 405 به تاریخ باتری دقت کنید، زیرا اگر از تاریخ باتری قدیمی باشد نشان می دهد که باتری فرسوده است .

شرکت امداد رسان باتری با تأمین کنندگان برتر باتری خودرو همکاری کرده است تا اطمینان حاصل کند که بهترین محصولات و خدمات را حتی پس از نصب به شما ارائه می دهد. ما بهترین طیف باتری خودرو را از ارائه دهندگان معتبر، ارائه می دهیم و آنها را به صورت رایگان برای شما ارسال و نصب می کنیم. سرویس نصب باتری ماشین ما بی نظیر است و شامل مراقبت های بعد از آن نیز می شود.

ارسال باتری پژو 405 به تمام نقاط شهر تهران مانند تسلیحات، تهران پارس، دردشت، زرکش، فدک و… به صورت رایگان انجام می شود.

ما به عنوان مرکز تنظیم باتری اتومبیل درجه یک، اولین کسی هستیم که باتری را با آخرین فناوری مطلع شده و در انواع نوع تکنولوژی تولید باتری به شما ارائه می دهیم.

*شما می توانید سوالات و نظرات خود را، در کادر دیدگاه انتهای صفحه، با ما به اشتراگ بگذارید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید*

شماره تماس جهت سفارش باتری:

97 24 85 77 – 021

آمپر مناسب باتری پژو 405

تست باتری پژو 405

ارسال و نصب رایگان باتری 405

سوالات متداول مشتریان محترم

آیا مشکل در پایانه های باتری پژو 405 باعث روشن نشدن خودرو می شود؟

بله. اگر یکی از پایانه های باتری شل یا خورده باشد، ممکن است مشکلات زیادی از جمله عدم استارت، بررسی چراغ موتور، خاموش شدن و همچنین عدم وجود کمک فرمان برقی ایجاد کند.

باتری پژو 405 توسط دینام شارژ می شود و به وسیله های کابل ها و پایانه های باتری پژو 405 بهم متصل هستند، حال اگر این پایانه ها دچار خوردگی شوند، در سرباتری ها مقاومت ایجاد می کنند و باتری توسط دینام به درستی و کامل شارژ نمی شود و در نهایت باتری تخلیه می شود و توان روشن کردن خودرو را ندارد.

پایانه های باتری و کابل ها ممکن است با گذشت زمان و ضرباتی که در حین رانندگی به آن ها وارد می شود، شل شده باشند، بنابراین برای بررسی دینام و باتری پژو 405 خود، حتما کابل ها و پایانه های باتری را بررسی کنید.

نکته دیگری که باید در ذهن داشته باشید این است که به هنگام خرید و تعویض باتری پژو 405 خود، این کار را به یک کارشناس ماهر بسپارید تا پایانه های باتری را به درستی در سر جای خود، نصب کنند.

 

97 24 85 77 – 021

 

دور نگه داشتن بباتری پژو 405 از آلودگی چه تاثیری بر طول عمر آن دارد؟

خاک می تواند به سرعت زیر کاپوت شما جمع شود، به خصوص اگر به صورت روزانه رانندگی می کنید یا به طور منظم در دود یا گل رانندگی می کنید. بسیاری از قطعات می توانند کمی کثیفی و گرد و غبار را کنترل کنند، اما این آلودگی ها و خوردگی ها می توانند بر میزان کارآمدی باتری مناسب پژو 405 شما تأثیر بگذارند.

هر یک تا دو ماه یک بار اطراف پایانه‌های باتری پژو 405 را بررسی کنید و هر گونه آلودگی و خوردگی را با استفاده از آب جوش از بین ببرید. حتی اگر در بررسی‌های معمول خود متوجه کثیفی قابل توجهی نشدید، باز هم پایانه‌های باتری پژو 405 خود را تمیز کنید یا هر شش تا هشت ماه یک‌بار باتری مناسب پژو 405 را توسط یک متخصص تست کنید. در بیشتر موارد، هوشمندانه است که باتری را برای اولین تمیز کردن نزد یک متخصص ببرید و اگر می‌خواهید تمیز کردن‌های بعدی را در خانه انجام دهید، از ایشان راهنمایی ها و نکات لازم را بپرسید.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری تیگو 7 و باتری تیبا

97 24 85 77 – 021

 

میزان الکترولیت باتری پژو 405 چه اهمیتی دارد؟

آب الکترولیت موجود در باتری پژو 405 به احتمال زیاد در طول ماه های گرم تابستان تبخیر می شود، بنابراین اگر باتری اسیدی دارید که می توانید از طریق دریچه ها به سلول باتری نظارت داشته باشید، مهم است که سطح الکترولیت باتری پژو 405 را کنترل کنید. الکترولیت کم بر عملکرد باتری تأثیر منفی می‌گذارد و شما هرگز نمی‌خواهید در حالی که صفحات باتری پژو 405 در معرض تماس با هوا قرار دارند، رانندگی کنید چرا که در این حالت احتمال سولفاته شدن بیشتر خواهد شد و تعویض باتری پژو 405 در مسیر شما قرار می گیرد. پر کردن سلول ها با آب مقطر زمانی که سطح الکترولیت در باتری پژو 405 اسیدی شما کم می‌شود، به احیا کردن باتری کمک می‌کند.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری سمند

97 24 85 77 – 021

 

چگونه از روی صدا تشخیص دهیم که باتری پژو 405 ما دچار مشکل شده است؟

اگر مدت زمان زیادی مالک ماشین خود بوده اید، احتمالاً با صدایی که هنگام چرخاندن سوییچ ایجاد می شود، کاملاً آشنا هستید. این صدای درگیر شدن موتور استارت با موتور خودرو از طریق یک صفحه دندانه دار یا فلایویل و چرخش فیزیکی آن است. هر تغییری در آن صدا، نشان‌دهنده وجود مشکل است و نوع صدا می‌تواند به شما کمک کند تا تشخیص دهید دلیل این مشکل چیست. هنگامی که به نظر می رسد موتور خودرو شما به سختی و به کندی در حال راه اندازی است، این نشان دهنده مشکل باتری پژو 405 یا استارت است. شایع ترین علت این است که سطح شارژ باتری پژو 405 برای عملکرد صحیح استارت کافی نیست و موتور استارت آنقدر قدرت ندارد که بتواند موتور را راه اندازی کند.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری تیبا

97 24 85 77 – 021

 

استفاده از لوازم الکترونیکی در زمان خاموش بودن موتور خودرو چه تاثیری بر باتری پژو 405 دارد؟

روشن نگه داشتن چراغ‌های جلو و یا چراغ‌های داخلی، یا باز کردن سوییچ برای راه‌اندازی سیستم صوتی خدرو بدون روشن کردن موتور، می‌تواند باتری پژو 406 شما را تخلیه کند. دلیل این اتفاق این است که دینام خودروی شما با خاموش شدن موتور خاموش می شود، بنابراین لوازم الکترونیکی که در زمان خاموش بودن موتور استفاده می شوند، انرژی مورد نیاز خود را از باتری خودرو شما می گیرند. برای این که بتوانید از نهایت عمر مفید باتری پژو 405 خود استفاده کنید، استفاده از این امکانات را به زمان روشن بودن موتور خودرو موکول کنید. از این طریق می توانید از فشار اعمال شده بر روی باتری پژو 405 خود بکاهید.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری ریو

97 24 85 77 – 021

 

چگونه تشخیص دهیم باتری پژو 405 نیاز به تعویض دارد؟

مطمئن نیستید که چگونه بفهمید باتری پژو 405 شما نیاز به تعویض دارد؟ در زیر برخی از علائم هشدار دهنده برای داشتن باتری پژو 405 معیوب وجود دارد که باید هنگام رانندگی در مراقب آنها باشید:

1- چراغ های جلوی خودرو شما زمانی که موتور خودرو غیر فعال است، کم نور تر از حد معمول هستند.

2- شما باید اغلب ماشین خود را با باتری به باتری کردن روشن کنید.

3- وقتی سوییچ را در استارت می‌چرخانید یا دکمه استارت را فشار می‌دهید، موتور خودرو بلافاصله روشن نمی‌شود.

4- متوجه نوسانات برق غیرعادی در زمان غیر فعال بودن دینام می شوید.

باتری سایر خودرو ها : باتری ام جی 6

97 24 85 77 – 021

5 4 رای ها
رأی دهی به مقاله
guest
4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
اکبری
اکبری
1 سال قبل

سلام . باتری ماشین من روش سولفاته بسته . می تونم بتراشمشون یا باید حتما باتری و عوض بکنم ؟

سروش راستگفتار
سروش راستگفتار
1 سال قبل

سلام و خسته نباشید .
میخوام باتری ماشین ۴۰۵ و عوض کنم چون ماشین استارت نمیخوره ولی نمیدونم مشکل دقیقا از چیه . چون چشمی باتری ماشین ۴۰۵ بنده رنگ سفید و نشون میده و فکر می‌کنم سالمه ولی شارژ نداره الان در حال حاضر باتری ۶۶ آمپر سوزوکی نصب هست روی ماشینم.حالا نمیدونم دقیقا باید چکار کنم . باتری و شارژ کنم یا تعویض. ممنون میشم پاسخ سوالم و بدید

کامبیز
کامبیز
1 سال قبل

سلام من امروز ماشین و بردم تعمیرگاه که باتری ماشین را عوض کنم ولی اتفاق خیلی بدی افتاد و باطری ماشین منفجر شد چون باتری ماشین پژو ۴۰۵ من شارژ خالی کرد موقع تعمیر موتور بعد از تمام شدن کار میخواستن ماشین رو روشن کنن ، ماشین روشن نشد .اومدن باطری به باطری کنن که یهو باتری ماشین منفجر شد باتری هم تازه خریده بودم می خوام بدونم مشکل از باطری ماشین بوده که منفجر شده یا باطری به باطری کردن یا اینکه اون آقا اشتباه کار را انجام داده ؟ اون آقا که قبول نکرد که کار اشتباهی انجام داده و گفت چند سال این کار را انجام داده و به مشکل بر نخورده و مشکل از باطری ماشین بوده . لطفاً راهنمایی کنید که من بدونم اگر مشکل از باطری بوده خسارتی از اون آقا نگیرم . ممنون

نریمان
نریمان
1 سال قبل

سلام خسته نباشید من میخوام باتری ۷۴ آمپر اوربیتال پریمیوم بخرم برای ماشین پژو ۴۰۵ خودم . اما نمیدونم میتونم خرید اینترنتی بکنم یا نه. تا حالا سفارش اینترنتی ندادم. پول و باید قبل تحویل باتری پرداخت کنم یا بعدش ؟ راستش انقد کلاهبرداری زیاد شده نمیشه اعتماد کنم. من از کجا و چجوری می تونم متوجه بشم که شما نمایندگی باتری سوزوکی هستید یا نه ؟ خواهشا یه اطمینان خاطر بدید به من که بتونم خرید اینترنتی باتری پژو ۴۰۵ انجام بدم. من به شما و چند تا از سایت های دیگه که ادعا دارن نمایندگی باتری سوزوکی هستن پیام دادم منتظر جواب شما و اونا هستم که ببینم که از کدوم میتونم خرید کنم و اعتماد کنم ممنون