باتری تیگو ۵

باتری تیگو 5

مشخصات باتری تیگو ۵

فیلیپین به تازگی با رونمایی مجدد نام تجاری خود و همچنین معرفی کراس اوورهای Tiggo به کشور بازگشته است. با بازگشت به بازار خودروهای محلی، این خودروساز تیگو ۵X را به بازار آورده است. این مدل به عنوان مدل میانی در خط فعلی این برند با قیمتی جذاب عمل می کند و دارای ویژگی هایی است. این کراس اوور سه نوع تنوع وارد بازار محلی می شود. این خودرو با دو نسخه اتوماتیک و یک نسخه گیربکس دستی عرضه می شود. در مورد سطح تریم آن، شما انواع معمولی و مدل لوکس را دارید. به منظور نامگذاری، ما انواع معمولی را با گزینه های انتقال آنها AT و MT صدا می کنیم، در حالی که نام نوع مدل لوکس را حفظ می کنیم. نوع معمولی AT دارای یک ترمز دستی الکترونیکی با قابلیت نگه داشتن خودکار، کنترل خودکار اتومبیل، ورود بدون کلید با قفل درب عقب و صندلی راننده با قابلیت تنظیم ۶ جهت به صورت دستی است. همچنین مواد صندلی پارچه ای را کنار گذاشته و به جای آن چرم بافته شده را انتخاب می کند. برای راحتی بیشتر، این نسخه همچنین دارای فرمان چند منظوره و سیستم اطلاعات سرگرمی ۹ اینچی با صفحه لمسی خازنی HD است که به آن قابلیت بلوتوث و گوشی های هوشمند را می دهد. همچنین از ویژگی های راحتی و ایمنی مشابه نسخه دستی معمولی سطح اولیه برخوردار است.

مشخصات باتری تیگو ۵ : باتری ماشین تیگو ۵ که توسط کارخانه خودروسازی بر روی این ماشین به صورت فابریک نصب می شودريال باتری ۷۰ آمپر پایه بلند در قالب D26 است. این باتری با توجه به آمپر و ابعادی که دارد مناسب ترین باتری برای این خودرو است زیرا به راحتی بر روی  ماشین نصب می شود و برق مورد نیاز ماشین را فراهم می سازد. باتری ۷۰ آمپر در دو کارخانه سپاهان باتری و صبا باتری در نوع سیلد اسید تولید می شوند. باتری های سیلد اسید دارای ۶ سلول هستند که در هر سلول توسط واکنش های شیمیایی ای که بین صفحات سرب کلسیم و محلول الکترولیت رخ می دهد، حدود ۲.۲ ولت برق تولید می شود که در مجموع و نهایتا یک باتری دارای تقریبا ۱۲ ولت برق است .

 

باتری ۶۰ آمپر پایه کوتاه سوزوکی ، باتری ۶۰ آمپر پایه کوتاه اوربیتال سیلور، باتری ۶۰ آمپر واریان صبا

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

فوش باتری مزدا 323 با ارسال رایگان

تعویض باتری تیگو ۵

نگه داشتن صحیح شارژ باتری خودرو برای اطمینان از عملکرد صحیح خودرو بسیار مهم است. یک باتری خالی به وضوح به این معنی است که خودرو روشن نمی شود، استفاده از شارژر باتری اتومبیل ضروری است، یا در عوض، دینام را مجبور می کند در شارژ باتری خودرو بیش از حد کار کند.
عمر باتری خودرو محدود است. سایر متغیرهای موثر بر طول عمر باتری عبارتند از: آب و هوا، نوع ماشین و عادات رانندگی. باتری های خودرو به تعمیر و نگهداری منظم نیاز دارند در صورتی که نیازی به روشن نشدن اتومبیل خود در صورت نیاز بیشتر از همه ندارید. درک چندین دستورالعمل اساسی برای نگهداری ضروری است تا بتوانید هر دقیقه از شروع درست مطمئن شوید.
۱. باتری خودرو را تمیز نگه دارید: تمیز نگه داشتن پایانه های باتری یکی از ساده ترین کارهایی است که می توانید انجام دهید تا یک عمر باتری خوب را تضمین کنید. ماهانه علاوه بر فنرها، باتری را نیز بررسی کنید. هرگونه تجمع زنگ یا خاک را ارزیابی کنید.
هر ۳ هفته یکبار با استفاده از مقداری آب جوش خاک را از پایانه ها پاک کنید. گرد و خاکی که بین کابل ها و کانکتورها گیر کرده است می تواند جریان خروجی به داخل و خارج را مختل کند.
برای زنگ زدگی، همچنین می توانید مقداری آب جوش را روی قسمت های خورده شده پایانه های باتری بریزید. اسیدیته زنگ زدگی را از بین می برد و پایانه ها را تمیز می کند. برای تمیز کردن بعد از آن از یک پارچه کمی مرطوب استفاده کنید.
۲. در صورت عدم استفاده از ماشین، باتری را جدا کنید: اگر به احتمال زیاد خودرو را حداقل دو هفته بیکار می گذارید، اتصال را در ترمینال جدا کنید تا از کاهش تدریجی شارژ جلوگیری شود. لوازم جانبی منفعل مانند ساعت حتی در صورت خاموش بودن خودرو همچنان از برق استفاده می کنند. به یاد داشته باشید که کانکتور را از باتری خودرو جدا کنید.
۳. مرتب رانندگی کنید: سفرهای کوتاه منظم می تواند طول عمر باتری شما را به میزان چشمگیری کاهش دهد. رانندگی به مدت ۳۰ دقیقه حداقل دو بار در هفته تضمین می کند که دینام باتری را شارژ می کند. نیازی به تصمیم گیری در مورد مقصد ندارید، فقط به یک تفریح در اطراف محله بروید.
۴. همه لوازم جانبی را خاموش کنید: همه لوازم جانبی خودرو مانند ضبط، رادیو و گرمکن صندلی را قبل از روشن کردن احتراق خاموش کنید. باتری خودرو به منظور تغذیه لوازم جانبی خودرو در هنگام خاموش بودن خودرو نیست. بلکه باید باتری قدرت لازم برای احتراق موفقیت آمیز موتور را افزایش دهند. استفاده طولانی مدت از باتری خودرو برای تغذیه وسایل ممکن است عمر مفید آن را کوتاه کند.

اکنون اگر باتری ماشین شما خراب است و می خواهید تعویض باتری تیگو ۵ خود را هرچه زودتر انجام دهید، می توانید با شماره های درج شده تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید تا به سرعت به درخواست شما رسیدگی شود.

 

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

باتری مناسب تیگو 5
باتری اوربیتال مناسب تیگو 5

قیمت باتری تیگو ۵

قیمت باتری تیگو ۵ متغیر است و رقم ثابتی برای آن وجود ندارد، زیرا هزینه تهیه مواد اولیه تولید باتری به شکلی است که حتی گاهی روزانه تغییر می کند، به عنوان مثال، فلز سرب استفاده شده در باتری، دارای قیمت جهانی است و ممکن است با تغییر نرخ ارز، قیمت فلز سرب و در نهایت قیمت باتری تغییر پیدا کند.حتی جالب است بدانید که سطح کیفیت فلز سرب مصرف شده در تولید باتری نیز بر روی قیمت باتری تاثیرگذار است، بنابراین اگر باتری ای ارزان قیمت از یک فروشگاه متفرقه با یک برند نا آشنا خریداری کرده اید، هرگز توقع نداشته باشید که آن باتری ۲. الی ۳ عملکرد مناسب داشته باشد و منتظر خرابی زودهنگام آن باشید.

ما به عنوان نمایندگی باتری اوربیتال، برای باتری های اوربیتال تخفیف های ویژه ای قرار داده ایم و شما می توانید با خرید از ما باتری را با قیمت مناسب تری تهیه کنید. برای مطلع شدن از قیمت باتری ماشین ساینا خود می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و از آن ها در رابطه با قیمت و کیفیت باتری ها سوال کنید، کارشناسان ما به طور شبانه روز آماده پاسخویی به شما می باشند.

ما تمام باتری های اوربیتال سپاهان باتری مانند اوربیتال پریمیوم، اوربیتال سیلور، اوربیتال EFB و اوربیتال وان قرمز که دارای قیمت های متفاوتی هستند را برای شما در داخل سایت قرار داده ایم تا بتوانید باتری مناسب ماشین خود را با قیمت مد نظرتان انتخاب کنید.

برای اطلاع دقیق از قیمت روز باتری خودرو خود می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. آنها به ورت شبنه روز آماده ارائه خدمات به شما عزیزان هستند.

 

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱


خرید باتری ماشین تیگو ۵

کارشناسان نصب باتری، پس از ثبت سفارش شما، باتری را برایتان ارسال و بر روی ماشین نصب می کنند، از مزایای خرید از ما به عنوان نمایندگی باتری اوربیتال می توانیم موارد زیر را نام ببریم:

ارسال و نصب رایگان در محل دلخواه شما در تمام سطح شهر تهران مانند ولنجک، کامرانیه، تهران پارس و …
تست دینام به صورت رایگان به جهت کسب اطمینان از سلامت آن زیرا وظیفه شارژ کردن باتری را دارد و اگر به درستی کار نکند نمی تواند باتری را به درستی شارژ کند و باتری به زودی خراب می شود زیرا شارژ کامل نمی شود.
تحویل باتری با تاریخ تولید جدید که نشانه سلامت کامل باتری است. این اتفاق فقط در نمایندگی باتری امکان پذیر است.
تحویل گرفتن باتری کهنه و کم کردن هزینه آن از قیمت باتری نو به منظور بازیافت صحیح باتری کهنه. قیت باتری های موجود در سایت با احتساب تحویل باتری کهنه هم آمپر است. در صورتی که شما باتری کهنه را تحویل ندهید، مبلغی به ازای هر آمپر از شما گرفته می شود.

 

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

 

باتری تیگو ۵ با قیمت مناسب

تعویض باتری تیگو ۵

ارسال و نصب رایگان باتری تیگو ۵

چگونه از تخلیه انرژی باتری تیگو ۵ جلوگیری کنیم؟

باتری تیگو ۵ زیر کاپوت خودرو در صورت عدم استفاده طولانی مدت شارژ خود را از دست می دهد و انرژی باتری در این شرایط تخلیه می شود. برای جلوگیری از این امر، توصیه می شود حداقل هفته ای یک بار خودروی خود را روشن کنید و با آن رانندگی کنید. هنگامی که باتری تیگو ۵ به طور کامل شارژ خود را از دست می دهد، برای روشن کردن خودرو نیاز به یک شوک لحظه ای مثل باتری به باتری کردن دارد.

زمانی که موتور کار نمی کند، باتری خودرو سریعتر تخلیه می شود. چراغ های داخلی و سیستم های موسیقی اگر زمانی که موتور خودرو غیر فعال باشد مورد استفاده قرار بگیرند، انرژی قابل توجهی از باتری را تخلیه می کنند که طول عمر باتری تیگو را در طولانی مدت با مشکل مواجه می کند. هنگام خروج از خودرو، مطمئن شوید که چراغ های داخلی و لوازم جانبی خاموش هستند. پایانه های باتری تیگو ۵ نیز به مرور زمان خورده می شوند، بنابراین لازم است پایانه ها را با کمک یک برس تمیز کنید تا خوردگی ناشی از آلودگی کاهش یابد.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری مزدا ۳۲۳ و باتری پیکانتو

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

 

چگونه از دشارژ شدن باتری تیگو ۵ جلوگیری کنیم؟

هنگامی که خودرو در حال کار است دینام از شارژ بودن باتری تیگو ۵ مطمئن می شود، اما وقتی ماشین خاموش است اگر از لوازم الکترونیکی خودرو مثل چراغ ها برای طولانی مدت استفاده کنید، باتری تیگو ۵ شما می تواند به راحتی دشارژ شود. در بسیاری از موارد خالی شدن باتری تیگو ۵ می تواند به سادگی فراموشی خاموش کردن چراغ ها هنگام خروج از ماشین یا گوش دادن به رادیو برای مدت طولانی بدون روشن بودن موتور باشد. بنابراین سعی کنید استفاده از این موارد را به زمان روشن بودن موتور موکول کنبد.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری کوراندو

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

 

طول عمر باتری تیگو ۵چقدر است؟

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که طول عمر ​​باتری تیگو ۵ چقدر است؟ در شرایط عادی رانندگی، تنها بین ۲ تا ۴ سال طول می کشد تا باتری های خودرو فرسوده و ناکارآمد شوند و شما نیاز به خرید باتری تیگو ۵ جدید پیدا کنید. یک باتری می تواند تقریباً در مدت ۴ سال غیرقابل اعتماد باشد، چرا که طول عمر مفید خود را طی کرده و بازنشسته شده است. آیا می دانستید باتری تیگو ۵ شبیه باتری موبایل است؟ با هر بار شارژ، طول عمر باتری تیگو ۵ مثل طول عمر باتری موبایلتان کاهش پیدا می کند. هنگام رانندگی، دینام دائماً باتری تیگو ۵ را شارژ می کند و در نتیجه طبق روال طبیعی، طول عمر باتری تیگو ۵ را کاهش می دهد.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری پژو ۲۰۶

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

 

چه عواملی بر طول عمر باتری تیگو ۵ شما موثر اند؟

اگر در آب و هوای سرد زندگی می کنید، احتمالاً آن لحظه را تجربه کرده اید که می خواهید ماشین خود را روشن کنید اما این اتفاق نمی افتد. دوباره آن را امتحان می کنید و این دفعه موتور روشن می شود. نفس راحتی می کشید، اما در عین حال به این فکر می کنی که باتری تیگو ۵ دقیقا چقدر دیگر دوام می آورد. باتری تیگو ۵ مدت زمان محدودی ماندگاری دارد و هیچ کاری نمی توانید انجام دهید تا برای همیشه دوام بیاورید. با این حال، کارهایی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا باتری نیسان تیگو ۵ شما تا بیشترین  حد ممکن دوام بیاورد. برای مثال دما و رطوبت می تواند عمر باتری تیگو ۵ شما را تحت تاثیر قرار دهد، بنابراین اگر در آب و هوای بسیار سرد، بسیار گرم یا بسیار مرطوب زندگی می کنید، انتظار داشته باشید که طول عمر کمتری از باتری تیگو ۵ خود دریافت کنید. در صورتی که می خواهید این شرایط را تغییر دهید باید مراقبت های لازم برای افزایش طول عمر باتری را در برنامه ی خود قرار دهید.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری اسپورتیج

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

 

تعویض به موقع باتری تیگو ۵ بسیار توصیه شده است، علت چیست؟

باتری تیگو ۵ شما ممکن است مهمترین قطعه تجهیزات زیر کاپوت شما باشد. بدون باتری مناسب و با کیفیت خودروو شما راه اندازی نمی شود و هیچ چیز دیگری در خودرو شما کار نمی کند. اگر باتری تیگو ۵ خراب شده باشد، حتی یک وسیله نقلیه کاملاً جدید با تجهیزات به روز و … نمی تواند راه اندازی شود. بدیهی است که شما می خواهید باتری خود را قبل از رسیدن به نقطه خرابی کامل تعویض کنید تا از گیر افتادن در شرایط نامناسب جلوگیری کنید، اما چگونه متوجه می شوید که زمان تعویض باتری تیگو ۵ فرا رسیده است؟ جواب دقیقی برای این سوال وجود ندارد و باید به علائم هشدار دهنده توجه کرده و از کارشناسان خبره راهنمایی و کمک درخواست کنید.

 

باتری سایر خودرو ها : باتری سمند

۹۷ ۲۴ ۸۵ ۷۷ – ۰۲۱

4 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
13 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
احسانی
۱۴۰۱-۰۶-۲۸ ۸:۴۸ ق٫ظ

سلام اوقات شما بخیر اقا باتری خودروی من تیگو ۵ هستش که باتری تیگو ۵ من ۶۰ امپر میخورد و میخام که بدونم اگه یه سیستم صوتی قوی نصب کنم باتری تیگو ۵ تعویض بشه یعنی۶۶ امپر نصب کنم مشکلش کجاست ؟

شیا
۱۴۰۱-۰۷-۱۶ ۴:۲۳ ب٫ظ

سلام وقت شما بخیر من ماشینم تیگو ۵ خریدم واسه خودم و باتری تیگو ۵ من ۶ ماهه نصب هستش روی خودروی من یکم خراب شده درست کار نمیکنه دشارژ میشه هی پشت هم میخام که بدونم اگه از گارانتی باتری تیگو ۵ من بمونه میتونم اقدام کنم

اسعدی
۱۴۰۱-۰۸-۰۱ ۵:۵۳ ب٫ظ

دوسال و نیمه از طول عمر باتری ماشین من میگذره. اگر من صبر کنم و وقتی باتری تیگو ۵ خراب شد باتری رو عوض کنم به قطعات دیگه هم آسیب وارد میشه؟

کریمان
۱۴۰۱-۰۸-۱۵ ۲:۱۱ ب٫ظ

سلام . ۴ سال از عمر باتری تیگو خودروم میگذره. شما تو مطالبی که در رابطه با باتری تیگو ۵ نوشتید، ذکر کردید که بعد این مدت نباید به باتری خودروی خودمون دیگه اعتماد کنیم. میشه بهم بگید الان من باید باتری ماشینمو عوض کنم یا نه؟ آخه هیچگونه مشکلی در عملکرد ماشینم بوجود نیومده الان تکلیف چیه؟

مجد
۱۴۰۱-۰۸-۲۸ ۱:۰۵ ب٫ظ

ماشین من کنترل لغزش داره. ماشینم تیگو ۵ هست و این موضوع خیلی خوب هست مخصوصا برای من که آسفالت کوچه خونه ام رو کندن و دارن درست میکنن. ماشین واقعا تو خیابون خیلی تکون میخوره ولی من از این بابت خیالم راحت بود که ماشین من دچار آسیب نمیشه. حالا باتری تیگو ۵ فرسوده شده. دقیق بخوام بگم بعد از ۹ ماه میشه که فرسوده شده. آیا این جاده ای که به ماشین تکون وارد میکنه باعث اختلال تو واکنش های باتری تیگو ۵ هم شده یا مشکل از جای دیگه هست؟ اگر میتونید راهنماییم کنید لطفا.

ثریا
۱۴۰۱-۰۹-۳۰ ۱۰:۴۴ ب٫ظ

منظورتون از نگهداری باتری تیگو ۵ با شارژر مناسب چی بوده ؟ یعنی باید همیشه باتری را به شارژر متصل کنیم تا خیالمون راحت باشه که شارژ به اندازه کافی تامین نمی شه یا اینکه منظورتون این نیست و باید بریم هرماه باتری رو چک کنیم که ببینیم شارژش در چه حده و اگر نیاز به شارژ داشت همونجا درخواست بدیم که باتری رو برامون شارژ کنن؟ چون دیدم که نمایندگی‌ها دستگاه های مخصوص برای شارژ باتری دارد ، حالا شما منظورتون دقیقا کدام مورد بوده؟

گرشا
۱۴۰۱-۱۰-۲۸ ۱۰:۴۸ ب٫ظ

من همیشه از ماشینم روی چشمام نگهداری می کردم ولی یه اشتباهی که کردم این بود که ماشین رو برای عروسی ها و مناسبت های مختلف به مردم اجاره می دادم و همین کار من باعث شد تمام نگهداری ها و حساسیت هایی که روی ماشین داشتم از بین بره و من در عرض سه ماه مجبور بشم که باتری تیگو۵ جدیدم رو دوباره عوض کنم! الان می خوام بدونم چه شرایطی ممکنه ایجاد شده باشه که باتری ماشین من انقدر زود خراب شده تا آن را به مشتری ها تذکر بدم.