طول عمر باتری یو پی اس

عوامل تاثیرگذار بر طول عمر باتری UPS

اندازه بار: اگر اندازه باتری برای بار کمتر باشد، زمان کارکرد باتری و طول عمر باتری کاهش می یابد.

تعمیر و نگهداری: بیشتر یو پی اس ها از باتری های سرب اسیدی (SVLRA) مهر و موم شده، تنظیم شده با سوپاپ استفاده می کنند که معمولاً به آنها “بدون تعمیر و نگهداری” می گویند. اما ویژگی بدون نیاز به نگهداری واقعاً به این واقعیت اشاره دارد که آنها مهر و موم هستند و نیازی به اضافه کردن الکترولیت ندارند، همانطور که باتری های سلولی مرطوب و غرق شده در سیستم های UPS بسیار بزرگ استفاده می شوند. اما حتی باتری‌هایی که نیازی به تعمیر و نگهداری ندارند نیز باید بررسی شوند تا ببینیم آیا خوردگی یا نشتی وجود دارد یا خیر، و اتصالات ترمینال محکم هستند. بدون هیچ گونه تعمیر و نگهداری، باتری های شما اغلب عمر کوتاه تری خواهند داشت.

باتری های صنعتی صبا باتری: باتری 100 آمپر 12 ولت یو پی اس

اکنون که موارد اصلی را که بر عمر باتری تأثیر می‌گذارند بررسی کردم، اجازه دهید به سؤال مشتری برگردم. حتی اگر 3 تا 5 سال طول عمر قابل استفاده باتری باشد، باز هم به محیط کار و نحوه استفاده از باتری ها بستگی دارد. بنابراین، بهترین راه برای اطمینان از اینکه باتری های شما آب کافی برای قطع برق بعدی شما دارند، نظارت و بازرسی باتری است.

اکثر سیستم های یو پی اس دارای ویژگی تست باتری در جلوی دستگاه هستند. اگر یو پی اس شما نسبت به قبل با باتری کمتری دوام می آورد، ممکن است لازم باشد در نظر داشته باشید که عمر باتری به پایان می رسد و باید تعویض شود.

چندین علامت کلیدی وجود دارد که باید به دنبال آن باشید تا مشخص کنید که آیا باتری UPS شما به پایان عمر خود رسیده است یا خیر. بارزترین آن زنگ هشدار باتری کم است. تمام باتری های یو پی اس این زنگ هشدار را دارند و زمانی که تست خود را انجام می دهند، اگر باتری کم باشد، یا صدا می دهد یا متوجه خاموش شدن چراغ خواهید شد. هر دو یا هر دو نشانگر نیاز به تعویض باتری هستند.

باتری صنعتی صبا : باتری 12 ولت 155 آمپر یو پی اس صبا