علت خرابی باتری ماشین

علت خرابی باتری ماشین

علت خرابی باتری ماشین

علت خرابی باتری ماشین : مصرف کنندگان ماشین های سواری ممکن است با نشانه ها و ایراداتی در کارکرد خودرو خود مواجه شوند ، که منشاء برخی از این علائم می توانند از خراب بودن باتری خودرو آنها باشد ، که در ادامه با چند مورد از آنها آشنا می شویم .

خرابی باتری ماشین

  • مورد اول :

اگر باتری ماشین پس از مدتی خوابیدن (بیش از یک ساعت) دیگر استارت نزند ولی پس از این که روشن شد و مدتی کار کرد به راحتی استارت زد قطعا باطری خراب است و نیاز به تعویض دارد .

در این حالت باتری شارژ میشود ، ولی شارژ را نگه نمی دارد و پس از مدتی خوابیدن مجددا دشارژ می شود و توان استارت زدن ندارد.

 

  • مورد دوم :

سولفاته کردن زیاد سر باتری ها هم یکی از نشانه های خراب شدن باطری است.

باتری ماشین پس از این که مدت زیادی کار مداوم می کند ، صفحات داخل باتری شروع به سولفاته شدن میکنند و این سولفاته هابه مرور زمان به حدی میرسد که از قطبهای باتری بیرون میزند در این حالت زمانی که مشاهده نمودید باتری قدرت استارت زدن را ندارد ، آن را تعویض نمائید.
سر باطریها را میتوانید با محلول آب و جوش شیرین تمیز کنید اما پیشنهاد کارشناسانه ما این است که بدون هزینه اضافی و فقط با آب جوش نیز می توان باتری خودرو را تمیز کرد .

✖ بهتر است از فرچه برای تمیز کردن باتری خود استفاده نکنید .

یکی دیگر از نشانه های خراب بودن باتری ماشین داغ شدن بیش از حد باطری است. اگر بعد از مدتی استفاده از ماشین به بدنه باطری دست بزنید اگر احساس کردید که دستتان به علت گرمای زیاد باطری میسوزد پس ممکن است باطری خراب باشد .

 

نکته مهم :

برای تست باطری هرگز سر باطری مثبت و منفی را با یک سیم و یا کابل اتصال ندهید این ، کار باعث آسیب جدی به صفحات باطری میشود و احتمال انفجار باطری هم وجود دارد (از اتصال کوتاه و مستقیم باطری جلوگیری کنید)

 

   ◀ رفتن به صفحه محصولات امداد رسان ▶

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments