امدادرسان باتری

امداد رسان باتری

امداد رسان باتری

◀شرکت ® امداد رسان باتری ® از نمایندگان برجسته کارخانه های باتری سازی صبا باتری و سپاهان باتری میباشد

◀این شرکت دارای ۱۰ سال سابقه درخشان در فروش ، نصب ، ارسال و خدمات پس از فروش باتری های خودرویی و ups می باشد

◀شما می توانید با شرکت امدادرسان باتری ، خریدی مطمئن ،با ضمانت داشته باشید

💢 با ما بهترین کیفیت باتری را تجربه کنید 💢

🏠 آدرس فروشگاه‌: میدان هروی ، بلوار پناهی نیا ، خیابان رنجبر ، خیابان طالقانی ، پلاک ۲۱

☎ شماره تماس جهت مشاوره و ثبت خرید : ۴۲ ۵۷ ۹۴ ۷۷ – ۰۲۱

بانک پاسارگاد

شماره کارت : ۵۰۲۲۲۹۱۳۰۲۹۳۵۰۹۱

شماره حساب : ۱ – ۳۰۶۰۸۲ – ۱۰۰ – ۲۸۲

شماره شبا : IR10570028210000306082001

نام دارنده حساب : جناب آقای محمد فلک زاده

 

باتری سیلد اسید ماشین

باتری های ارائه شده توسط شرکت امداد رسان به عنوان باتری های سیلد اسید شناخته می شوند زیرا از صفحات سرب غوطه ور در اسید سولفوریک برای ذخیره و آزادسازی انرژی الکتریکی استفاده می کند. این فناوری از قرن هجدهم وجود داشته است و نسبت قدرت به وزن بسیار خوبی دارد، به این معنی که در ارائه سطوح بالای جریان درخواستی مورد نیاز استارت های خودرو، خوب است.

تنها نکته مهم در رابطه با باتری خودرویی از نوع سیلد اسید این است که از مواد خطرناک تشکیل شده است و این مواد خطرناک می توانند به روش های خطرناکی با هم تعامل داشته باشند. وجود سرب دلیل اصلی این است که باتری های خودرو باید با دقت و به درستی دور ریخته شوند. وجود اسید سولفوریک دلیل آن است که باید هنگام استفاده از آنها مراقب باشید، مگر اینکه بخواهید روی لباس خود سوراخ یا سوختگی شیمیایی روی پوست خود داشته باشید.

شرکت امداد رسان

طول عمر باتری ماشین

طول عمر باتری ماشین به نحوه استفاده از آن بستگی دارد. باتری خودرویی که هر روز رانده می شود، به درستی شارژ می شود و هرگز در چرخه تخلیه عمیق قرار نمی گیرد، می تواند تا ۴ سال دوام بیاورد، اما این بهترین حالت است و نمی توان انتظار داشت طول عمر باتری ماشین در هر شرایطی به ۴ سال برسد. بیشتر باتری‌های ماشین بدون نیاز به تعمیر و نگهداری یا همان باتری های سیلد اسید ۲ تا ۴ سال عمر می‌کنند. کوتاه بودن طول عمر باتری ماشین ، می تواند به چندین مشکل مختلف مانند عدم استفاده کافی و مناسب از خودرو، خوردگی پایانه ها و صفحات باتری ، دشارژ بیش از حد عمیق، تبخیر آب الکترولیت، آسیب یا مشکلات شارژ مربوط باشد.

نگهداری از باتری خودرو

تعمیر و نگهداری نادرست می تواند باتری خودرو را در وضعیت دشواری قرار دهد، بنابراین ممکن است توانایی نگهداری شارژ خود را به مرور از دست بدهد و همین باعث می شود که طول عمر باتری خودرو شما کاهش یافته و زودتر از بین برود.

۰۳.۰۲.۰۹ : باتری خودرو که در شرایط نادرست نگهداری شود، بسیار آسیب پذیر خواهد بود. حتی تخلیه های کوچک مانند لامپ سقفی خودرو یا عملکرد رادیو در زمان خاموش بودن موتور خودرو و عدم فعالیت دینام می تواند آن را دشارژ کنند. علاوه بر این، چنین باتری در هوای بسیار گرم یا سرد خوب عمل نمی کند. بنابراین، اگر نمی خواهید طول عمر باتری خودرو خود را به طور ناگهانی کاهش دهید باید از آن مراقبت کنید.

نشانه های ضعف باتری ماشین

اگر باتری تلاش زیادی برای شروع به کار کردن موتور خودرو شما می کند، به ویژه اگر روز سردی نیست و آب و هوا نرمال است، این می تواند نشان دهنده ی وجود یک مشکل احتمالی برای باتری یا ضعیف شدن باتری ماشین باشد. در نهایت ، اگر می توانید سیستم ها و ویژگی های الکترونیکی خودرو خود را راه اندازی کنید اما به نظر می رسد برای راه اندازی موتور خودرو مشکل دارید، این می تواند با ضعف باتری مرتبط باشد و ممکن است باتری شما نیاز به تعویض باتری داشته باشد. تعویض باتری در تابستان بیشتر از زمستان انجام می شود و علت آن تاثیرات منفی آب و هوای گرم بر روی باتری ماشین است.

خلاصه از عملکرد باتری خودرو

باتری خودرو تکان برق لازم برای تامین انرژی تمام اجزای الکتریکی خودروی شما را در زمان خاموش بودن دینام فراهم می کند. در مورد یک مسئولیت بسیار بزرگ صحبت کنید. همانطور که احتمالاً متوجه شده اید، بدون باتری، ماشین شما روشن نمی شود.

یک واکنش شیمیایی موتور ماشین شما را وارد عمل می کند: باتری شما انرژی شیمیایی را به انرژی الکتریکی لازم برای تامین انرژی ماشین شما تبدیل می کند و ولتاژ را به استارت می رساند.  این قطعه  نه تنها انرژی مورد نیاز برای راه اندازی ماشین شما را تامین می کند، بلکه ولتاژ را نیز تثبیت می کند تا موتور و سیستم الکتریکی خودرو شما در بهترین حالت ممکن کار کند.

تعامل باتری ماشین و دینام

برق ارائه شده توسط باتری ماشین توسط دینام جایگزین می شود که وظیفه تامین بیشتر جریان الکتریکی برای سیستم های الکتریکی خودروی شما و شارژ نگه داشتن باتری را بر عهده دارد. رشد فناوری داخل خودرو به این معنی است که باتری‌های خودرو اکنون باید سیستم‌های بسیار بیشتری را نسبت به گذشته تامین کنند. از دستگاه‌های GPS گرفته تا پخش‌کننده‌های موسیقی و سیستم‌های تهویه مطبوع، چیزهای زیادی وجود دارند که فشار بیشتری بر باتری‌ها و سیستم‌های شارژ وارد می‌کنند. اگر از این سیستم ها زمانی که خودرو خاموش است استفاده کنید، می تواند خطر خرابی باتری ماشین را افزایش دهید.

این واکنش شیمیایی نسبتاً پیچیده است – اما ما فقط باید به چند نکته در مورد آن توجه کنیم: همانطور که انرژی از باتری گرفته می شود اسید سولفوریک از الکترولیت از بین می رود و با صفحات سرب ترکیب می شود و سولفات سرب تشکیل می دهد. برعکس – شارژ مجدد باتری، سولفات را مجبور می کند تا صفحات سربی را ترک کند و یک بار دیگر به اسید سولفوریک رقیق تشکیل دهنده الکترولیت بازگردد. دومین چیزی که باید به آن توجه کنیم این است که اگر ولتاژ شارژ خیلی زیاد باشد یا برای مدت طولانی حفظ شود، واکنش شیمیایی دیگری به طور جدی آغاز می شود: آب موجود در الکترولیت به اکسیژن و هیدروژن تجزیه می شود.

تفاوت باتری سیلد اسیدی و اسیدی

تجزیه آب در الکترولیت به اکسیژن و گاز هیدروژن (الکترولیز) در مراحل نهایی شارژ باتری طبیعی است – اما معمولاً کاملاً محدود است. باتری های اسیدی به طور دوره ای با آب دیونیزه شارژ می شوند تا مایعی که در طول زمان از بین رفته است جایگزین شود. باتری های کم تعمیر نیازی به شارژ ندارند، در واقع نمی توان آنها را شارژ کرد زیرا آب بندی شده اند. آب بندی باتری از خروج گازهای هیدروژن و اکسیژن جلوگیری می کند. در عوض آنها تحت فشار دوباره ترکیب می شوند، گازها به دام افتاده و در طول چرخه تخلیه دوباره جذب می شوند. با این حال، چنین باتری‌هایی در صورت گازگیری بیش از حدِ ناشی از شارژ با ولتاژ بسیار بالا، دارای یک دریچه آزاد کننده فشار هستند.

باتری خودرو اهمیت بالایی دارد …

صاحبان خودرو باید باتری نصب شده بر روی خودرو خود را به عنوان نیروی حیاتی اصلی در وسایل نقلیه خود در نظر بگیرند که به خودرو اجازه می دهد در هر شرایطی کار کند. اغلب ما این نیروگاه ها را ابدی و بدون فرسایش می دانیم و انتظار داریم که همیشه خودرو ما با اولین استارت روشن شود، اما هیچ باتری ماشینی برای همیشه دوام نمی آورد. با طول عمر متوسط ​​حدود سه سال، باتری ماشین بدون توجه به اینکه چقدر خوب رانندگی می کنید، از بین می رود. برای این که بتوانید از وضعیت باتری خود در خودرو مطلع شوید، می توانید از کارشناسان امداد رسان درخواست راهنمایی کنید و در صورت نیاز، تعویض باتری خودرو را با اطمینان به تکنسین های حرفه ای شرکت بسپارید.